• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Zajímavá tvář, Mr. Grey. Ten tvůj Alexandr bude mít na cestu hodně naloženo :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (... a pak člověk nemá věřit na nějakou tu protonaci, že jo...)

    V sedmém dílu se mihne vyobcovaný kněz Alexander aka ewaëni a bylo zapotřebí dát mu příjmení. Neodbytně se mi vtíralo, že se potřebuje jmenovat "Grey". Tak jsem to napsala do gůglu (což u všech pozemských jmen dělám, abych se netrefila do nějaké reálné osoby... tedy kromě Lucase, kde jsem to jméno znala a ukradla). Výsledek je brutální. Kolemjdoucí mystici to možná ocení. Asi by bylo správné ewaëniho přejmenovat... ale ne, prostě mu to nechám!

    Zde opravdický Alex Grey: https://www.mushroom-magazine.com/the-mystic-shades-of-alex-grey/
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    vždy, když si projíždím uložené z tumblr, zarazím se u fotokresby Peta Turnera ze 70. let "Zeus In Orbit", co vyšla na začátku 80.... já v tom vidím tedy hmyz :)

    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    BRAMBOREENA: Zahřálo u srdíčka. ❤ depresivní atmosféra zmaru, zkázy a totální beznaděje...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: ty kráso, takový BDSM tam! A psychotronika. To je boží.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: A já už chtěla jít dělat něco rozumnýho...
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    OMNISLASH: Mě z Vilmina díla přišlo vyloženě mimo Argenitový vesmír asi jen Pán všech krůpějí. Shodou okolností je to první, co jsem od ní četl a co mě tak vlastně k Argenitu přivedlo.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jojo, ještě jedna vykopávka existuje. Momentálně nedostupná (vyšlo v Albatrosu ještě před Myceliem), tak ji sem dám, když už holt do konce června nebyla šestka. Ale není v ní nic překvapivého, děj byl v Myceliu vyspoilován. Je tam k nalezení akorát depresivní atmosféra zmaru, zkázy a totální beznaděje, která každého uživatele zaručeně naplní spoustou životní radosti.
    Jinak Zakázané směry se pomalu, ale vytrvale sunou vpřed. Kvůli nim se to zdržuje, musí to být hotové všechno.

    E2E4
    E2E4 --- ---
    HARALD: kromě těch dvou zmíněných je ještě jedna povídka.. když klikneš na začátek tohoto fóra najdeš to.
    SARGO
    SARGO --- ---
    OMNISLASH: Ze stejného vesmíru (= je tam argenit, alespoň někde na pozadí :-)) je nemalá část díla. Přímo s Myceliem ale tuším souvisí jen tyto dvě věci :-)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    klidne nahod seznam dopocurene literatury. ja moc prehled nemam a vedel jsem jen o tom pomezi :)
    SARGO
    SARGO --- ---
    HARALD: A hlavně Ten, kdo přišel z vesmíru (povídková knížka Jednou bude tma) - o Ašádovi na Alfě. Je o dost starší a nemyslím úplně, že by tou dobou bylo Mycelium v plánu, nicméně zapadá výtečně. :-)
    GALE
    GALE --- ---
    OMNISLASH: Přímou souvislost má povídka Lunapark Luna, která mimo jiné vypráví o seznámení Lucasovych rodičů. Současně tam lze nalézt doplňující info k jiným událostem a entitám.
    HARALD
    HARALD --- ---
    Jaké
    Jsou další díla ze světa Mycelia? Když už to čtu znovu, tak to vezmu z gruntu. :)
    SARGO
    SARGO --- ---
    OMNISLASH: Víc verzí je asi silné slovo, jen do toho autorka před novým vydáním trochu hrabala, a kdo o to stál, he? :-D :-D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    SARGO: ono to ma vice verzi? to mi uplne uniklo
    SARGO
    SARGO --- ---
    OMNISLASH: Stejný vesmír, ale propastně jiný čas i místo. Doporučuji původní verzi ;-) Doplní ti to představy o fungování argia-luů, jinak nic souvisejícího.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    laka me precist si na pomezi eternaalu a tak se chci zeptat - vyspoiluji si tim neco z mycelia? pripadne doplni to nejak ten svet? mycelium mam naposlouchano, co vyslo - tedy 1-4 :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MEANKITTY11: no, jak by rekla redaktorka, kdybych to bycala odevzdala v lednu, drubky by me nemohly zdrzovat.
    Ale uz jsem to odhodila na ni, at se s tim trapi ona a grafici, ja uz budu delat jenom kosmeticke upravy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam