• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHEALA: Akorát potom kdo to má kde skladovat (já teda kvalitní knihy většinou rozpůjčujou a už se m nevrátěj...)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAVEN: čím víc knih tím líp.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ELANORKA: Ono to je trochu zákeřné. Vrstva ticha během psaní narostla tak, že bude muset být vydána ve dvou částech. Diskutovalo se tady jestli je lepší děj uzavřít v jedné knize, a chybějící nedotažené linie doplnit v samostatném románu, a nebo jestli to vydat jako "poslední díl ve dvou knihách". Vilma (a nakladatel) se nakonec rozhodli pro druhou variantu. To, co bude "první kniha poslední části" je údajně finální a hotové, a Vilma dopisuje "druhou knihu poslední části". Doufám že usilovně, protože teď se tady delší dobu neozvala :-) No a vyjít to může až když budou dopsané obě knihy. Tu poslední knihu má údajně od začátku přesně rozvrženou a psaní půjde přímočaře. Tak uvidíme.
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    MOUNTBATTEN: To jsem četla, ale myslela jsem, že už jsou napsané :-). Jako, mně je vlastně jedno (no, úplně ne) kolik stran to bude, když už budou napsané :-)))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ja si psal s Martinem a prej se dohodli s Vilmou ze dokud on nedopise posledni dil Hra o truny tak ona nevyda sve posledni mycelium... autorsky komplot! :)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Dojem z posledních cca 30 příspěvků - wow.
    V některých těch teoriích se skrývají samostatné knihy, lidi :).
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ELANORKA: i ty oprimisticka naivo :-)
    posledni mistni zpravy od autorky byly v listopadu o 570 novych stranach....
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ELANORKA: To je zase jedno proxy datum, které pravidelně posouvají o tři měsíce dopředu. Fakticky to nic neznamená, je to jen vycucané z prstu.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    ELANORKA: Tak tohle datum předpokládám asi taky neklapne. Pořád tady (ani nikde jinde) od autorky nezaznělo, že by odevzdala opravdu definitivní verzi.
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    Ech... jsem se chtěla zeptat, jak to vypadá s tím vydáním po Novém roce a už jsem to našla... prý 31.3.
    https://www.kosmas.cz/knihy/226662/mycelium-vi-vrstva-ticha/
    Ach jo...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    XCHAOS: Já už mám několik let rozepsaných několik příběhů na Vilmině vesmíru zdatně parazitujících. Ale čekám, jak to dopadne s hmyzákama, protože na tom závisí některé detaily z příběhu, kde Össeané emigrují na Bruntálsko podle vznešené tradice, že v takové prdeli světa se neobjeví ani Francouzská revoluce, ani nic, zjistí, že místní lid sice umí pálit nekvalitní gořalku, ale to je tak všechno a pod záminkou založení odborové organizace v místní řetězárně... ale to je jedno.
    SARGO
    SARGO --- ---
    Vše bude v pravý čas odhaleno, pravil moudře otec Fura. :-))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: tak já si dělám legraci.. .Mycelium je autorský, nikoliv sdílený vesmír :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    XCHAOS: To já si taky netroufám. Mycelium jsem přečetl už několikrát, jenže tohle je hodně stará historie, ke které existuje jen sem tam náznak. Což o to, domýšlet konkrétní věci z náznaků se dá, ale já mám spíš pocit že Vilma má představu jak to zhruba probíhalo, jen není nikde publikovaná. No a tomu bych právě nerad odporoval.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: mě by přišlo sranda, kdy nám autorizovala Mycelium Extended Universe :-) akorát bychom se museli dohodnout mezi sebou. já si netroufám, dokud si to celý nepřečtu znova...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    KAVEN: i ty optimisto :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    No tak to vypadá že si to každý představuje jinak. Chtělo by to kanonickou verzi od Bramboreeny. Mně by to stačilo stručně na pár vět.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    XCHAOS: Až to sepíšu na 1600 stran, bude to propracovanější a ten bratrovražedný boj a jiné události to lépe vyjasní.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GENTIANA: tedy, mě Össe nepřijde jako ghetto "vyšoupnutých" z Gerdy.... asi jsem to četl špatně, nebo co. Mě přijde, že obě civilizace prošly něčím rámcově podobným (Hokrin a tak), ale každá se k tomu postavila jinak a výsledkem byla převaha teokratické civilizace Össe ve známém vesmíru.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    GENTIANA: Ne. Je to o jeden a půl víc, než (by) mělo být.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam