• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    DARKSWORD
    DARKSWORD --- ---
    CORNHOLIO: Víc jak devět jich nebude :-D
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    KAVEN: o kolika obálkách navíc se přesně bavíme?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak pořád může začít toho hmyzáka na obálce zase zasouvat dolů, až v posledním díle úplně zmizí ... :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No co se týče té obálky: Teď v sobotu se můj manžel v Brně u jedněch kamarádů viděl s Mistrem Cornholiem, načež mu (prý) povídal něco jako "No Vilma se mnou nepřijela, nemůže, sedí a píše Mycelium, a strašně jí to kyne, asi bude potřeba JEŠTĚ jedna obálka..." - a toto slyše Cornholio zbledl hrůzou, zablekotal něco jako "ehm... no já už vlastně... jaksi... musím domů, tak sbohem..." a dal se bleskově na útěk.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KAVEN: důležité věci se odehrávají vskrytu..
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    NEVADA_: BRAMBOREENA:
    ja bych to dal na proskrtani primo RICARDERON -- to by pak knizka vysla za mesic... :O) a pekne tenka... :O)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    BRAMBOREENA: A v čem je problém? RICARDERON přece už plánuje obálku k 9. dílu. To se tam vleze, ne? :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: To je ono! Zaber, zaber! :-) Ohledně vypouštění děje - máš pořád tu samou možnost co na začátku. Méně důležité linie detailně nerozebírat, a nechat si je jako zdroj pro případný dodatečný román nebo povídku. Fakticky takové věci můžou dávat příběhu hloubku, a někdy je to vysloveně dobře, když všechny hrdiny nevidíme detailně při každé činnosti. Pak to vypadá, že čtenář sleduje jen něco, ale svět okolo si bez ohledu na něj žije vlastním životem.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA: Tak další čísla - na Slunovrat (20. 6.) to bylo pěkných 618/816, to sem musím napsat kvůli symetrii. Dnes ovšem máme 667/853, fakt sedím u pásu od rána do noci a SYPU TO TAM! :D Dějou se tam strašné věci. Pořád přemýšlím, jak to proboha zkrátit - snad jedině vyhozením nějaké dějové linie, takhle obézní soubor pouhým vyškrtáním adjektiv fakt nezhubne; ale to budu řešit, až se dohrabu na konec.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    CORNHOLIO: Jak můžeš někoho takhle soudit? Stejně, u devátého dílu už bude celá příšera rozkrytá a budem rádi za pana Houbu.
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    RICARDERON: copak já, to spíš na Argo je tohle příliš... avantgardní
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ZUZKAOU: To by byla obálka. S tímhle Tomáš nemůže udržet krok...:))))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SARGO
    SARGO --- ---
    ... a jako zasloužilý betačtenář mohu jen říci - bude to pořádná jízda, přátelé. :-D
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Příslušně jsem aktualizoval graf https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Wb02PjN0Qil2fipvPcvsWXb_QNlk79X2lefWztvl7dk/ a s potěšením hlásím, že jsi nabrala takové tempo, že snad ani není nutno měnit predikční algoritmus; dokončení tedy očekáváme 2. listopadu, ne-li dříve, a dokonce bezpečně pod 1000 stránek ;)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Držím palce, jen piš, piš!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    E2E4: To nebude on, to by to vypadalo takhle:
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JONY: Určitě. Ve skutečosti mám jednu zasloužilou betačtenářku, která je ochotná číst i průběžně se měnící verze, naposled teď v květnu (díky, ID SARGO :) a přijde za to asi do nebe. Chvílema pochybuju, jestli jsem úplně nezešílela a ty fantasmagorie se nevymkly zcela, čili jsem vděčná za zpětnou vazbu (a Sargo ještě lapiduchy se svěrací kazajkou nezavolala, tak si vždycky oddechnu a píšu dál). Nakonec ale bude potřeba to projít jako jeden celek a najednou (protože i kdybychom si oddechli, že koncept je zhruba v pořádku a dramatický oblouk se nebortí a nějak to drží pohromadě, právě ty různé změny verzí a přesuny kapitol sem tam mohou způsobit, že to někde nebude správně navazovat nebo něco bude redundantní nebo naopak nedostatečně vysvětlené). V tu chvíli budu zoufale hledat betačtenáře, kteří ty předchozí verze neznají a takový špalek přežijou.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    E2E4: Tos zabil :D
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BRAMBOREENA: nechceš nám vysvětlit tohle?





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam