• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    HARALD: Je to pozer. Trochu utrpeni mu preju 😂
    JONY
    JONY --- ---
    HARALD: mne na Pinky štve, že u ní moc není nějaký vývoj (no dobrá trochu ano, ale opravdu jen trochu)
    HARALD
    HARALD --- ---
    A to vás neštve spíš Lucas? U Pinky si na začátku říkal, že je blbá, co si od něj nechá líbit. Ale štval mě Lucas, jak byl vůči ní sobeck. Co se Pinky posbírala, tak je super.
    VANEK
    VANEK --- ---
    ARGANNAH: Prequel! Prequel! Série jejích dobrodružství jako Lunaparkd Luna!
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    A pak ta stará össenská fixlvědma, jejíž jméno jsem zapomněla, ta byla taky boží. Škoda že nedostala víc prostoru.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    GAARQ: Kamëlë je náhodou boží!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    To je legrační s těmi ženskými postavami - když je zakřiknutá a přehnaně hodná, tak je to blbě, a když má ctižádostivost a vlastní ambice, tak taky. Vám se teda člověk nezavděčí :) Ale zas ta radost, když je na koho nadávat! :D

    ARGANNAH: :D No jo, neumím počítat :) Já to nemyslela ve zlým, spíš mi to připadá legrační. A jsem zvědavá, co na to pak řekneš, jak se jim tam blíží ta Hvězdovláda, je to tam samá chiliastická sekta a podivná znamení :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    GAARQ: jasne, ja si to prohodil. sofie je sestra, ze? fiona je ta mura.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    ARGANNAH: nechci být na paní domácí ošklivý, ale ženské postavy obecně jsou v myceliu příšerné, nechť mě sežere akkütlix s tatarkou a bez chleba.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ARGANNAH: Zajimavy, ale Fiona me bavi, ta me nesere :)))
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Ve výčtu nejpříšernějších ženských celé ságy ovšem citelně schází Fiona
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    PIPIN: presne. pinky je naivni, ale sofie k te naivite ma jeste ty sve pochybne cile a ambice. to je regulerni čůza.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    NEVADA_: Pinky je v pohodě, Sofie je podle mě mnohem horší..
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Píšu "poslední dva roky" - a ten status je z roku 2019!!!!! Pak jsem se držela jak klíště. :))

    Ale to je už jedno, mám fakt obrovskou radost, že to je, a hrozně se na to těším :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A jinak jsou tu jisté plány na to, že první díly (dnes už vyprodané) by vyšly spíš jako "druhé vydání" než jako prostý dotisk, aby bylo možné opravit tam různé chyby, takže pokud se to teď někdo chystáte sjíždět od začátku, hlášení chyb je vítáno, teď je přesně ideální chvíle a příležitost tam něco změnit. Ovšem k tak zásadním věcem, jako je uškrcení a úplné vyškrtnutí Pinkertiny, holt dojít nemůže, to by se to celé rozpadlo.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ARGANNAH: Ale kdepak, neudržela ses, já si to pamatuju :D ARGANNAH. Ale tohle je nejlepší motivace, od té chvíle jsem začala psát rychle jako kříženec fretky a namydleného blesku! :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    NEVADA_: Naprosto ti rozumim. Jsem potreti u padajici rychlodrahy a mam sto chuti ji uz potreti nabancit😂
    JONY
    JONY --- ---
    OMNISLASH: mne teda sere taky. Vlastně když nad tím přemýšlím, tak jediné drobné mínus Mycelia je to, že by se mi líbilo, kdyby dvě ženské postavy prodělaly trochu výraznější vývoj.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    NEVADA_: co proti ni vsichni mate? :) ano, je nadlimitne naivni, ale neni zla a vlastne je to pozitivni postava :) ten posledni vydany dil jsem jeste neslysel, protoze stale cekam na idealni prostor, ale nemyslim, ze by se v tomhle smeru zmenila :)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Boha, už?! Já čekala, že to ještě tak rok až dva dá, takže si mezitím zopakuju předchozí díly (i když z představy pasáží s kravkou Pinky mě jímá hrůza) ;)
    HARALD
    HARALD --- ---
    BRAMBOREENA: 😍♥️😻
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: tss, tsss! zijem v digitalnim veku! :)) staci rict nejakemu ebookari a ten uz to e-vytiskne... :O)) treba na xTrance... nebo ebookforum.cz .sk
    staci jen rict...;O))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam