• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Tak třeba by mohl Hřib dostat nějakou apartní myceliální mandalu...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    No hlavně nespojujte Mycelium s politikou. To by dopadlo špatně.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHEALA: můžu se ho zeptat, jestli to četl. ostatně. měl tehdy předvolební slogan, že v Praze existuje podhoubí připravené na jeho program, či tak něco :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Mmch nešel by na křest Mycelia pozvat Zdeněk Hřib?
    VANEK
    VANEK --- ---
    CORNHOLIO: Jo tak, pardon; mně to přišlo jako standardní éterická štíhlost, a obludu tolik v oku nemám.
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    VANEK: ono jde o ten motiv na obrázku, ne aspect ratio, ale už jsem si psal s grafikem a jde o jeho omyl, přičemž je to navíc opravdu jen pracovní náhled.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: No ten obrázek v BRAMBOREENA má 1200x845 pixelů, tedy aspect ratio 1,42; na https://facebook.com/fantastikavargu/posts/1732393273619320 analogicky až na zvětšení. Dosavadní brožované Mycelium jsem si právě změřil na nějakých 146x204 mm plusmínus chyba stařičkého dětského pravítka, což vychází těsně pod 1,4.
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    Co stihnout Zakázané směry do Vánoc? To by se to prodávalo .............. *wink*
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Není nějaká myceliální akce taky v Brně?
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    já jsem knihovnice, já doufám, že dostanu pracovní volno (aneb studijní cestu na veletrh)! :-)))
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    svet knih.. muj nejoblibenejsi veletrh ever.. to bude svatek, ja si snad na patek vezmu volno.. :D
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ... Vilma má na Facebooku laajků jak Tolkien...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (byla jsem v kopii mailu, kde to grafik posílal do Arga, a obrázek se přímo jmenuje "náhled" a je prťavý, to mě trošku uklidňuje)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Fakt je to hrozně šouplé, jakoby protažené do výšky, no snad je to jenom náhled.
    VANEK
    VANEK --- ---
    CORNHOLIO: Jak deformovaná? Já vidím obdélník ;)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Takže konec září jo? To je velmi dobrá zpráva!
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: mě teda malinko znervózňuje ta deformovaná obálka s nedeformovaným textem, ale pevně doufám, že je to jen pracovní verze.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Předchozí víkend a tyto tři dny byly fakt hektické, v Argu se zoufale všichni snaží stihnout šestku na knižní veletrh, korektorka píše, že si zablokovala krční páteř a vypálila oči o monitor, jak to četla přes víkend spoustu hodin... já to včera kontrolovala... grafik z Brna posílal opravenou sazbu dnes ráno po páté hodině a zjevně se mezitím změnil v sovu a nadále už dělá jenom húúú, húúú... já dneska ještě kontrolovala náhled a psala k tomu další poznámky... a Ricarderon pobíhá kolem a všechny popohání a nadává na můj vypnutý mobil. No ale snad to bude a prvních pár kousků se na Svět knihy povede dovléct. Budu tam mít pořad v sobotu v jedenáct a mělo to být obecné povídání o sáhodlouhých ságách, ale možná se to tak vyvrbí, že z toho bude rovnou křest.

    A to je rovnou taky omluva KAVENOVI a JANĚHUSE, že nic moc nedělám se slovníkem, zatímco oni ho vylepšujou, no ale teď už na to zase dojde.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A mezitím Argo na Facebooku oznamuje (a ID HYPERION sdílí):

    Fantastika v nakladatelství Argo
    ·
    Edice Fantastika se rozrůstá:
    141. svazek Mycelium I: Jantarové oči
    142. svazek Mycelium II: Led pod kůží
    143. svazek Mycelium III: Pád do temnot
    144. svazek Mycelium IV: Vidění
    145. svazek Mycelium V: Hlasy a hvězdy
    146. svazek Mycelium VI: Vrstva ticha
    147. svazek Mycelium VII: Zakázané směry
    148. svazek Mycelium VIII: Program apokalypsy
    Jak už jistě víte, Vilma Kadlečková dokončila sérii Mycelium, jednu z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších ság české fantastické literatury. Už na zářijovém Světě knihy by měl být k dostání dlouho očekávaný šestý svazek Vrstva ticha v klasickém brožovaném vydání. Sedmý a osmý svazek série vyjdou v prvním pololetí roku 2022.
    Zároveň však chystáme i nová vydání všech osmi svazků v pevné vazbě v rámci edice Fantastika. Takto vyjdou nová vydání prvního až pátého svazku i tři dosud nepublikovaná závěrečná pokračování. K dispozici tak bude celé vydání v pevné vazbě a vyjdou i tři nová pokračování v brožované vazbě. První dva svazky budou v novém vydání doplněny o dříve publikované související kratší práce. Čeká vás tak kompletní vydání celé ságy v podobě, jakou si jeden z nejobsáhlejších příběhů české fantastiky zaslouží.
    Níže obálka šestého svazku, kterou pro nás tradičně připravil skvělý Tomáš Kučerovský.

    VANEK
    VANEK --- ---
    PAWLEEQ: Nepřijímejte žádných náhražek!
    Congrès Mycélium 2021 - Tous les jeudis de septembre 2021!
    https://congresmycelium.com
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam