• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: Tak to je milé, děkuju :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: sorry, dvanáct stovek za vstupné na besedu s autorkou teda nedám.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ještě obrázečečeček, aby si případní zájemci doopravdy všimli :)
    Houby v sobotu v 11:00 a 14:00.

    RIP
    RIP --- ---
    "Slova klesají,
    strmě sestupují stránkou dolů
    prokládaná
    překrývaná;
    myceliální struktura."

    Začal jsem překládat novou knížku a takhle začíná. Je to všude, děti. Všude, všude.
    DZIMI
    DZIMI --- ---
    PECA: Já ještě držím...statečně :) Ale nevím, nevím, jak dlouho to dám - taky se třesu na pevnou vazbu celé edice
    PECA
    PECA --- ---
    DZIMI: Tak jsem to nevydržel. Jako předkrm dám e-bůček.

    Hardback nechám na vánoce, narozeniny apod. :)
    DZIMI
    DZIMI --- ---
    na Kosmasu je již k dispozici e-kniha

    Mycelium VI: Vrstva ticha - Vilma Kadlečková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/297777/mycelium-vi-vrstva-ticha/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    O víkendu se koná v Praze Comic-Con, budu tam v sobotu ve dvou pořadech (11:00 beseda několika autorů o tvorbě světů a 14:00 přímo o Myceliu).
    Program Comic-Con Prague 2021
    https://program.comiccon.cz/program-day/4/5
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Kdyby někdo neměl čas sledovat celých 4:22 minut videa, tak shrnutí toho nejdůležitějšího: Vilma je gleewarin.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    https://indd.adobe.com/view/465259b5-163a-4e4e-b0cf-44c1bace4f74?fbclid=IwAR1_NJAfAPUl1NdG1Oau5RJJSsjrq7fj9gDBZF-bnosuzWPoV6SKFh5ArPo

    V argovském časopisu je tentokrát o Myceliu (Ricarderonův článek, který tu už proběhl, a pak video z jejich žižkovského sklepa, kam mě zatáhli, že mám jakože mluvit :D )
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ESTEN: Budou ještě dvě knihy. Ale všechno už je to napsané (proto se s vydáním šestky tak dlouho čekalo - aby bylo jasné že je opravdu všechno dokončeno), a podle všeho by měly vycházet v první půlce příštího roku. Ale komplikuje to nedostatek papíru. Co se e-booku týče, před slovní přestřelkou jsem zaregistroval že by měl vyjít 2 týdny po vydání knihy, takže bych to čekal každou chvíli.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ROMI: aha. Tak v tom pripade je to asi celkem jedno :)
    MYCROFT_SK
    MYCROFT_SK --- ---
    tak uz dolsa v piatok aj do KE, zatial cca 100 stran cez vikend nebol priestor. ale da sa povedat ze si setrim
    ROMI
    ROMI --- ---
    ESTEN: ne jeste dve knihy budou :) aspon myslim
    ROMI
    ROMI --- ---
    ESTEN: tady je to zly slovo, na ktery ti malokdo odpovi :), ale dle [MOUNTBATTEN @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...] by to melo byt za par dni, ale pocitam, ze to bude trvat dele klasicky
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    Hele, já vím, že už to tady asi dlouho probíráte, ale nedaří se mi dohledat odpověď a dost se bojím spoilerů, tak možná nehledám důkladně. Nezabte mě prosím za tu otázku: ví se, kdy zhruba vyjde ebook šestýho dílu? Ptám se proto, že jsem zrovna u třetího, čtu dost rychle a říkám si, jestli teda radši nezpomalit. Ať pak dlouho nečekám a mezitím nezapomenu půl kontextu.

    A je šestej díl poslední, že jo?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tak mi napadlo, že vlastně nějaký recenzent by měl zdůraznit, že je to vlastně ideální žánrová bramboračka (od každého žánru něco a navrch ty houby ...)
    VANEK
    VANEK --- ---
    FIFI: Já jsem taky pracoval ve firmě, na kterou lidi nadávali, se spoustou... kolegů, kteří to opravňovali.
    FIFI
    FIFI --- ---
    Ja treba s Myceliem prakticky nemam pracovne nic spolecnyho, nikdo mne za Mycelium neplati a fakt mne strasne mrzi, jak tady na celou firmu nadavate.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam