• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    NILLO
    NILLO --- ---
    Děkuji všem za reakce :) Projedu tedy poslední díl s důrazem na poslední kapitolu a jdu na věc :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: to bys neudelala! ses prilis madam hodna! :O)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FERRYH: jakejpak spoiler. Všichni jsou mrtví, Dejve, všichni!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    WITTGENSTEIN: ...!!! hele ty POTVORO!! ja to jeste necetl ... ja cekam na to az to FAKT bude cele a budu to mit v ruce nebo ve ctecce...
    ...mas stesti, ze me spoiler nevadi a neuznavam ty hri na spoilovani a jejich zakazovani... :O))
    ale prece jen o tom kera postava zustane nebo nezustane ziva bych se dovedel az kdyz se tam doctu... prosim!! jinak si spoiliuj jak chces!!! :O)
    PECA
    PECA --- ---
    WITTGENSTEIN: Nebo na něj zapomněli :D

    NILLO: Já osobně jsem z časových důvodů zvolil audio při práci na zahradě. Ale jinak si jako nic nepamatuji podrobně, spíše se rozpomínám při čtení. Dříve jsem si vypěstoval odpor k opakovanému čtení knih, protože jak jsem to četl znovu, tak mi naskakovalo, co bude o kousek dál. Ale to už se mi "teď" nestává tak neodbytně, spíš naopak, připadá mi, že jsem některé části vynechal (což se zaručeně nestalo).

    Takže každý podle svého :)

    Asi to bude předprázdninovým připomenutím, ale docela mi ty návaznosti naskakují dobře, myslím si.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    WITTGENSTEIN: verim tomu, ze s novym dilem pribudou novi fandove, ale whatever.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    AVATAR: Lidi měli PĚT let, aby se k němu pročetli...
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    WITTGENSTEIN: to je ale skaredej spoiler, poslouchej :)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    NILLO: Já se taky trochu obával, ale nakonec vůbec nevadilo, že jsem si dejme tomu nepamatoval všechny podrobnosti kolem Staffordovy smrti.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ja to jedu odznova, protoze proc ne :)
    HARALD
    HARALD --- ---
    NILLO: Osobně jsem si před šestkou přečetl jenom pětku a úplně to stačilo.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Zrovna mi teď před víkendem psal Martin Fajkus (šéfredaktor Pevnosti):

    "Jinak, moc pěkná kniha, zase jsem byl nadšený!!!!!!! Na počátku jsem měl strach, jestli si to budu ještě pamatovat, ale naprosto překvapivě jsem do toho vklouzl úplně plynule a skuro všechno se mi vybavovalo....
    Takže, jestlě jednou díky moc... A už se těším na ty dva poslední díly.
    Ačkoliv ti nevěřím, že budou poslední...."

    A já mu píšu:

    "Ona tam ve skutečnosti na začátku nenápadná rekapitulace je, vlastně stačí vzpomenout si, čím pětka skončila, a dá se naskočit 🙂 Šestka byla vysvětlovací, v sedmičce se začnou nové věci (boj o celý svět a tak 😀 )
    jsou poslední, fakt že joo."


    Tak to sem kopíruju coby svědectví, že někteří jedinci už to zkusili a přežili :) Stačí myslím fakt prolistovat poslední kapitolu pátého dílu, na tu to přesně navazuje, odstup v ději je několik hodin.

    A mmch psali jsme si proto, že v další Pevnosti (ne té, co teď vychází, v té za měsíc) bude se mnou o Mycélku rozhovor.
    RIP
    RIP --- ---
    NILLO: Tady se nehejtí ("A když, tak ne dlouho," řekl RiP výhružně). Myslím, že vzhledem k publikační mezeře i kompozičním důvodům bude v šestce dost drobných retrospektivních a oživujících vsuvek, aby se ti při jejím čtení předchozí děj vybavil. No ale odrazovat tě od čtení předchozích pěti knih tě taky nebudu, to je pavoučímubohulibá činnost :-)
    NILLO
    NILLO --- ---
    Zdravím všechny. Doufám, že za tenhle dotaz nedostanu hate, ale i kdyby ano, jsem to riziko ochotný podstoupit :D Je to už nějaký pátek, co jsem četl předchozích 5 dílů a docela rád bych se vrhnul na Vrstvu ticha, ale právě kvůli časovému odstupu mezi díly už si tak nějak do detailu nepamatuju, co všechno se stalo v předchozích dílech :/ Jak to řešíte? Četli jste před šestkou znovu prvních pět? Nebo přeposlouchávali? Nebo máte nějaké literární rozbory, ze kterých se dá dozvědět o hlavních událostech a zápletkách? :D Za případnou odpověď díky :)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Čekáme na nějakou fotografii s houbovou korunou ve vlasech :-)
    PAWLEEQ
    PAWLEEQ --- ---
    Hele a kdy se to dostane do malejch knihkupectví na maloměstech? Ho nás v Jevíčku to furt nemaj...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    JONY: Nevim, co v malešickém pivovaru vaří, ale klidně.
    BRAMBOREENA: to víš, z hlediska mě, asociála, jsou slavní herci spíš odpuzovač, kromě toho je stejně nepoznám. A to pivo/večeře/upeču ti koláč/co chceš samozřejmě platí, kurnik, bydlím tři zastávky od tebe :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BRAMBOREENA: zrovna na to koukam :)
    Program Comic-Con Prague 2021
    https://program.comiccon.cz/program-day/4/5
    ja tam budu, ale spis jen proletim
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: Tak to je milé, děkuju :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: To já bych taky nedala, neboj :) Holt je tam spousta slavných herců a další atrakce, ta cena rozhodně není kvůli nám usmoleným škrabalům. Dávám to sem spíš proto, že kdyby se tam někdo chystal kvůli těm zajímavým zahraničím hostům, může se zastavit (a ráda takového uvidím i bez piva a bez bifteku a bez kulajdy :D)

    Později na podzim budu ještě na dalších lokálnějších (čili přístupnějších) conech, dám pak vědět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam