• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    VANEK
    VANEK --- ---
    "Ja Vilmu poznám osobne, viem, že na tom pracovala dost tvrdo..." (před chvilkou, kolem 0:57 na
    Twitch
    https://www.twitch.tv/scifisk
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Obávám se, že šance na ruský překlad Mycelia se zvolna snižují.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    CITRONAK: Napsal bych do OneHotBook.
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Rád bych se zeptal: je prosím možné někde sehnat covery pro audioknihy v nějaké rozumné (tedy alespoň 500 × 500px, ale více je lépe) kvalitě?

    To, co mám po stažení z Audiotéky je otřes - ty na to vysloveně kašlou. Co jsem koukal na katalog Audiolibrixu, tak některé díly mají očividně v lepší kvalitě, některé pravděpodobně stejné (podle náhledů v katalogu)... bohužel jsem je ale koupil na Audiotéce.

    Cover je podle mě nedílnou součástí audioknihy a mrzí mě, že je mám pak na telefonu nepěkné a prakticky nečitelné :(

    Ukázky:
    - Vidění z audiotéky (270 × 270 px)
    - Příklad coveru z Audiolibrixu (Vrazda potrebuje reklamu - 1648 × 1648 px)

    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    XCHAOS: Ano, málo-věrní!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ...plus jsou tady jistí lidé, kteří vám ale zatím nechtějí platit za hardback verzi toho, co už četli, ale jsou ochotni zaplatit za to, co ještě nečetli, tedy díly 7 a 8 :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    No ale vážně, Vilma má ze všech našich autorů největší talent vždycky leaknout něco, co nechceme, aby šlo ven. Její obvyklá argumentace je: "Ale vždyť je to jen na Nyx!" No jo, jenže na Nyx chodí jistá entita, která má sdílecí tlačítko proklatě nízko a hlavně sdílí, než se ptá! To je pak všecko marno.:)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    pche! jasne manipulace se slevou! nejdrive nasazena virtualni cena, a pak prej ze z ni sleva! ... to zname tyhle slevare!
    :o)
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: Trvalé snížení cen, aťsepicnu!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Tak to je ale dobře, ne? Všichni se vyděsili... a teď si oddechnou.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: A je to špatně, protože kniha bude stát 498. Vilma má talent!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI:
    Já sem nechtěla dávat celý náhled (pro případ, že by to Ricarderon toužil zveřejňovat nějak víc oficiálně), ale dobře, no tak já z toho vynípnu i ten eaný kousek :)

    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: nevidim EAN! 🤢
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Už to půjde do stroje... ta světle modrá je taaak hezká :)

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GAARQ: létající čestmír extended universe :-)
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA: létající čestmír!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    XCHAOS: nerada to říkám, ale skoro na všech mimozemských planetách jsou nějaké ty svítící kameny. :D Záleží akorát na žánru, jestli je to nerost nebo magický artefakt. To jenom mně v mých třinácti letech to připadalo třeskutě originální :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: ještě před pár lety jakékoliv generované texty byly vpodstatě jen slátanina náhodných vět, spíš to bylo prezentované jako parodie. Na tohle jsem narazl náhodou, ale naprosto mi šokovalo, že to nejen skládá dohromady smysluplné věty, ale zjevně si je to schopné nastudovat nějaký kontext těch témat, které tomu předhodím; tak samozřejmě to asi především statisticky pracuje s nějakým balíkem textů grabnutých z Internetu, nechápe to doopravdy význam těch vět... ale to, že čistým skládáním těch slov podle jejich statistické pravděpodobnosti výskytu v blízkosti jiných slov to dokáže vytvořit znepokojjivou napodobeninu smyslu.

    Je to tady offtopic, ale ten svítící kámen na planetě Össe mě docela překvapil. Pokud tohle dokáže zjistit nějaký studentský experiment, jaké AI pak asi mají k dispozici vlády a korporace?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ne že by to jednoho překvapovalo, ale s lidožravostí začaly houby v Rusku.

    Ročně mizí desetitisíce Rusů. Nejvíc v houbařské sezoně - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/rocne-mizi-desetitisice-rusu-nejvic-v-houbarske-sezone-40386419
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    XCHAOS: No, já jsem nikdy moc velký fanda AI nebyl. Vždycky mi to připadalo jako taková náhražka, ve stylu "když tě na to nenapadá algoritmus, zkus to předhodit neuronové síti". Nicméně musím uznat, že výsledky to má (takové rozpoznávání písma z obrázků, nebo rozpoznávání hlasu, by bez AI dost dobře nešlo udělat). A generování textu samozřejmě taky ne :-) V současné době se mi líbí, že AI můžeš používat vlastně kde tě napadne. Implementace neuronových sítí nebo podobných algoritmů máš všude k dispozici, vlastně ani moc nemusíš vědět jak to funguje, stačí stáhnout knihovnu a používat to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam