• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: a surö zase pašují Vietnamci) - a jak vidno výslovnost je [suré]

    E2E4
    E2E4 --- ---
    Švýcarsko byla vždycky země přes kterou se pašovalo leccos.

    teď se jim podařilo obejít zákaz importu Pětice

    JONY
    JONY --- ---
    This Deadly Fungus Shapeshifts to Get Deep Inside Your Brain Tissue : ScienceAlert
    https://www.sciencealert.com/this-deadly-fungus-shapeshifts-to-get-deep-inside-your-brain-tissue
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    NYA
    NYA --- ---
    myceliální technologie se rozvíjejí už i tady na zemi, tak tady je něco pro ty, kdo by potřebovali myceliální clonu pro svoje zásilky :)

    Kyjovský startup Myco nahrazuje polystyren houbovým myceliem – ByznysDeník
    https://byznysdenik.cz/cesko/kyjovsky-startup-myco-nahrazuje-polystyren-houbovym-myceliem/mediatrend/
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Mitten im Tschernobylreaktor gedeiht ein schwarzer Pilz – er ernährt sich von der Strahlung. | STERN.de
    https://www.stern.de/panorama/wissen/mitten-im-tschernobylreaktor-gedeiht-ein-schwarzer-pilz---er-ernaehrt-sich-von-der-strahlung--9143054.html?fs=e&s=cl
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GENTIANA: to je fakt... všehny ty recepty na Qrilly, gomeršaulové čajíky a tak...

    Vůbec kulinářský aspekt podcenily skoro všechny Space opery... stopařův průvodce má jednu slavnou scénu a jeden či dva slavné drinky. Trochu to rozvíjejí pravda Star Wars, no. Ale navrhnout dnes vlastní vesmír bez vyhlášených mimozemských specialit jak v oblasti chutí, tak i v oblasti drog je naprosté zanedbání závazných klišé žánru :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    XCHAOS: a kucharku.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: myslím to skončilo způsobem, který umožnuje napsat ještě aspoň 9 dalších souvisejících románů, tři povídky a počítačovou hru ve formě 2D chodičky s plazmolyžováním a teleporty :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: ještě to mohlo být k-a-Ven!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    E2E4: To já vím, ale zajímá mě právě o co se to rozkošatilo. Najisto vím jen tu gerdánskou linii, ale co dalšího tam chybělo? Výcvik Lucase? Obluda a průzkum Tlix? Garrimbové? Celý ten pozemský boj o paradigma dalšího věku?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KAVEN: mám pocit že někde říkala že se to prostě samo nějak rozkosatilo a bylo to třeba všechno uzavřít..
    RIP
    RIP --- ---
    KAVEN: A jo, dnes jednatřicet. Moje hlava už zjevně je v září, to ta sací síla odevzdávacích termínů :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    A jeden dotaz pro Vilmu, až bude mít čas. Mycelium bylo původně rozplánováno na 5 knih, nakonec jich má 8. Vím že navíc tam jsou nějaké nové dějové linie (Gerdánci), ale že to není všechno, co dělá ty tři knihy navíc. Tak by mě zajímalo - co všechno z posledních třech knih nebylo původně vůbec plánováno? Jak to původně mělo končit?

    Taď už není spoilerové embargo, tak by mě zajímaly trochu detaily.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    PECA:
    RIP: Díky za info. Takto "t.m." bude asi až v září.
    RIP
    RIP --- ---
    KAVEN:
    PECA: Na webu Arga v sekci Připravujeme je datum patnáctého t.m.
    PECA
    PECA --- ---
    KAVEN: Včera jsem koukal na Kosmas a ještě to není (viděl-li jsem dobře).
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: To jsem si nezasloužil :-) Ale dík.

    BTW už vyšlo nové vydání M3 s tou mycelipedií? Říkalo se že to bude nějak do konce srpna, ne?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: no, myslel jsem to spíš jako vtip. zas tak věrný fanoušek nejsem... dokonce i do Mycelia mě uvrtal E2E4... ten by tam měl být na souřadnicích e-e-něco, počítám :-) no ale to jsou samý chlapy, některé zdejší čtenářky by možná taky uvítaly zvěčnění? (zase aby to nebylo moc? nepromísit to se sídlama, u kterých se dá čekat zvěčnění? přimomíná to trochu kody pro mezinárodní letiště. tak proč to do toho nezamíchat... B-K-Bangkok, L-A-LAX, S-H-Shanghai, apod. může se hodit i jako lokality pro nějaká budoucí pokračování, i když já teda doufám, že nebudou na Zemi, nebo budou v dřívější minulosti, kdy se habitaty teprve stavěly a o mimozemštanech se nevědělo, takže jakákoliv dřívejší přítomnost např. Gerdánců na Zemi by měla nádech konspiračních Men in Black :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    XCHAOS: :D

    Nejsi ale sám, taky jsme tam s Janou právě přidaly habitat K-v-Kaven KAVEN: (právě místo těch dublujících se Varů) :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam