• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Houby mění svět. Nadvláda některých může mít fatální následky, říká mykolog k seriálu The Last of Us
    https://denikn.cz/1079278/houby-meni-svet-nadvlada-nekterych-muze-mit-fatalni-nasledky-rika-mykolog-k-serialu-the-last-of-us

    (může někdo odemknout?)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    E2E4: Náhoda. Iota aurigae je skutečné astronomické označení té hvězdy, ovšem podle pozemské nomenklatury.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KAVEN: ja asi az teď všiml, že arûgueni a auriga je podezřelé podobné.. náhoda ?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RIP: Já si těch aurigiánů všimnul až když jsi to uvedl na pravou míru :-)
    RIP
    RIP --- ---
    BOB_GALLOWS: Slušnej pokus, ale aerugo je prostě latinsky "měděnka" :-)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    A když jsem se po dlouhý době trochu ponořil do světa hub a chemie, zjistil jsem, že existuje alkaloid Aeruginascin. Je to alkylovaná kvarterní sůl odvozená od psilocybinu a je obsažená např. v houbě Inocybe aeruginascens (česky asi vláknice aurigiánská).

    Účinky nejsou rigorózně probádány, ale asi tušíte, že k upálení na oltáři jsme až nezdravě blízko... :-)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    E2E4: Pár jich roste i u nás (Panaeolus sp., kropenatec), otavní a motýlovitý najdeš snad na každé louce kde se pasou krávy, ale potvrzený obsah psilocybinu (aj. halucinogenních alkaloidů) má kropenatec lemovaný, který je u nás velmi vzácný (na červeném seznamu) a dá se snad sem tam najít na koňském hovnu, nikoli kravském.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jako z Last of Us? Globální oteplování dělá parazitickou houbu škodlivější pro člověka, tvrdí studie - Echo24.cz
    https://echo24.cz/a/HrDeN/zpravy-svet-jako-last-of-us
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MARTY63: říkají mykologové, kteří ty houby konzumují!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak to zní lákavě, ty Černé studně.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHEALA: ono je to jen naznačené, že jo. Ale dá se to najít i v původním slovníčku pojmů argenitového vesmíru, který je pořád online :-) (v Mycelipedii to asi nebude a Aššád se o tom Lucasovi ani jednou nezmínil, když ho školil o argenitu...)

    Ale Černý studně taky beru, no. Prozatím...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XCHAOS: mmch co je ten Arris Sadden? Nemám na pomezí Eternaalu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: nic proti magickým mimozemským městům, že jo... ovšem virtuální realita je silně overrated, řekl bych. Černé studně na Marsu ovšem zní daleko nejlíp! Sem s nima!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jinak se omlouvám, že jsem tady nepomáhala rozvíjet spekulace o minulosti Gerdy apod.; zuřivě teď píšu o Černých studních, protože to musím stihnout do půlky března. Projekt antologie ("Trosky Země" či "Střepy Země" či jak přesně), který ještě na silvestra podle insider info z Arga vypadal mrtvý jako dodo (k velké nelibosti Honzy Hlávky a Honzy Kotouče, kteří oba mají napsáno už od loňska), najednou v půlce ledna vstal z mrtvých jak nějaká houbová zombie a na novelku ze světa Mycelia najednou včera bylo pozdě. Má to mít sto stránek, jsem teprve na patnácti (chvíli jich bylo i víc, ale nějaké jsem zase škrtla :D), ale zato už to mám konečně přesně vymyšlené, čili vím, jak konkrétně ten labyrint na Marsu vznikl. (Heslo "Hallag" a BRN-0, která jsou k tomu potřebná, jsem si prozíravě loni podstrčila do Mycelipedie.) Vystupuje tam další masochistický chlápek s francouzsky znějícím jménem, čili přesně ten typ, na jaké jsem ujetá: tentorkát ani Lucas, ani Giles, nýbrž Julien. Chodí oblečený v bílých krajkách a krajkových rukavičkách, to je holt moje verze punku. Pracovní název dílka je "Krajkář", ale možná se ještě vyvrbí něco lepšího. (Teda... vyvrbilo se "Bílé krajky, Černé studně", ale to mi zrovna lepší nepřipadá :D)

    A pak se ještě musím svěřit, že v prosinci jsem odevzdala cca čtyřicetistránkovou povídku do antologie Hlubiny města. "Město" mělo být hlavním tématem, ale klasickou městskou fantasy jsem psát nechtěla; čili sice to je fantasy, ale spíš "architektonická". Vystupují tam dva soupeřící archimágové a bývalí milenci, Dinnigalt a Luanna. Pomocí kouzel dělají magickou rekonstrukci zaniklého mimozemského města. Cestuje se časem a člověka tam málem sežere dům, což mě bavilo. Město se jmenuje "Lamaris" a povídka "Lamaris hoří". No, lidem je tam horko. Celé je to velice vizuální a moc jsem si to užila.

    Nejdřív ovšem vyjde Čas květů, což jsem tady už oznamovala (antologie Jiný kraj, nakladatelství Golden Dog), mělo by to být teď v únoru, křest potom na konci března. Povídka je o tátovi, který se pomocí simulované virtuální reality snaží zabránit dítěti v tranzici, a je pro mě samotnou mimořádně děsivá... ale lidi ji holt asi budou brát jenom jako takovou bizarní hříčku. No uvidíme. PS: na té antologii je ještě smutná jiná věc - vždycky jsem ve všech antologiích byla jedna z nejmladších zúčastněných autorů, zatímco tady jsem najednou ta úplně nejstarší :D Asi je načase to pomalu zabalit.

    Ale ne hned, napřed jdu ještě chvíli mordovat ty teleporty na Marsu.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MARTY63: To by si člověk myslel, že jo :D Tuhle dezinformaci šíří samy houby, aby se jich lidi nebáli.
    VANEK
    VANEK --- ---
    MARTY63: Hoši! Pěstujte i VY obří houby doma ve sklepě!
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Houby nemůžou napadnout člověka...
    Mykologové připomínají, že houby jako v The Last of Us člověka nenapadnou. Normálně se konzumují | Hrej.cz
    https://hrej.cz/article/mykologove-pripominaji-ze-houby-jako-v-the-last-of-us-cloveka-nenapadnou-normalne-se-konzumuji
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    FERRYH: zasni = zvlastni ...
    fuj! zas jsem si to po sobe neprecetl... :)) a tu blbou bezdratovou klavesnici uz budu muset konecne vymenit! ;O)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ZUZKAOU: nooo, alkohol zboznuje a konzumuje aktivne vicero zvirat... :O)
    Alkoholici mezi zvířaty | Pividky.cz - První české půlliterární stránky
    https://pividky.cz/povidka/127-alkoholici-mezi-zviraty
    a nekteri z nich nejsou zasni zvireci inteligenti...
    ...bude to asi spis tema houbickama :O))
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ZUZKAOU: leda by byly spory v trávicím traktu / intravenózní a na trusu jen rostly plodnice..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam