• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHEALA: do špitálu :( Držím palce, ať pomůže a nezničí...
    Poslala bych Krajkáře, ale furt to není hotový... Vím akorát, že přešvihnu rozsah zhruba o půlku :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    SHEALA: Já jsem teď znovu začal číst 6-7-8 . Napodruhé se mi to zdá lepší, všechno dává tak nějak víc smysl. Možná se mi mezitím rozleželo v hlavě jak to celé funguje.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Nastupuju zitra do špitálu a imho mi zejtra dojde Mycelium. Kurva, na ten absťák se netěším, musim honem něco nakoupit.

    I když proti Myceliu to budou všechno trapný nahrážky...
    VANEK
    VANEK --- ---
    Už je to tady! Stříbřitý chřad!
    Indický mykolog je prvním člověkem nakaženým houbovou infekcí rostlin - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-indicky-mykolog-je-prvnim-clovekem-nakazenym-houbovou-infekci-rostlin-40427448
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XCHAOS: Souhlasím. Karwil jsou mimozemské cukety.
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    KAVEN: neladily, neladily; leda podvědomě telepaticky :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHEALA: karwill je nějakej druh pleveloidní zeleniny. některé druhy zeleny působí na záhodu naprosto strašidelně... já prostě myslím, že má něco společnýho s cuketama... cukety, akorát nasávaj energii z R-A prostoru tak, jako ty naše pozemský z kompostu..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: tak nějak si predstavuju karwil :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    RICARDERON: to je mem "ta činčila stejně chcípla"

    KOMENTÁŘ: Žádnou půjčku eurozóně nedávejme, ta „činčila“ stejně zemře - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/komentar-zadnou-pujcku-eurozone-nedavejme-ta-cincila-stejne-zemre.A111213_1700283_domaci_cen
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    RICARDERON: povídku o politickém hnutí (po vzoru Chcípl pes)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Než ten buxus chcíp je dobrý název pro povídku.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Celá ta fotka byla tohle, to jsme fakt neladily, je to u nás na zahradě... jo jo, v těch dávných dobách, než ten buxus chcíp.

    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: To jste neměly dohodnuté? Já myslel že ste schválně ladily styl s pozadím.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Já bych navrhnul plakát, kde by místo hlav byly autorské brože a hlavy autorek fantasy na jejich místě.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (a mě pobavilo, jak s Lucií obě striktně dodržujeme fantazácký dress code: "černá s amuletem")
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Epocha takhle zveřejňuje medailonky k Hlubinám města)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A mezitím o dům vedle:

    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: No tak prostě Mycelicon bez křtu a s jinými temnými rituály! (Mohli bychom si třeba hromadně pustit ten fanfic podcast ;-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Pořád nemáme obálku na IV pevnou.:(
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    BRAMBOREENA: To byla prima akce, má žena dosud nosí tam zakoupenou mycelialni brož!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam