• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Já jinak před pár týdny dočetl Mycelium (chystám se na e-book povídek) a celkově mě taky mrzí, že se to nevecpalo do 7 knih, větší redakční tlak na krácení konkrétních pasáží by u posledních dvou nebo tří vůbec neuškodil. Cítím z toho snahu autorky co nejvíc vytěžit situaci, kdy je jí líto ji už opustit. A tam by se právě možná hodil přístup nějakého redaktora, který by si nebral servítky a víc tlačil:-).
    I mezi Lucasem a Ašem tam byly pasáže, kdy jsem se díval, jak dlouho ještě do předělu, abych už šel spát, nebo jestli to mám radši založit hned. Dlouhé rozepisování pocitů a vnitřních pochodů postav. A někdy i dokola. Jednou mám i pocit, že to snad byla chyba (ale možná mé nepochopení), že Lucas pochopil už někdy kolem 6. knihy, proč Aš nechtěl do jeho proměny zasahovat, co mu v Abyssu říkal. A později mu to zas vyčítal, a jako by si na tohle pochopení ani trochu nevzpomněl.
    A to říkám jako někdo, kdo si přečetl první díly a kousek trochu přerušovaně. Pak si musel zopáknout první čtyři díly v audiopodobě, a teprve pak se vrhl do té pětky a pokračoval víceméně už dál, protože to mezitím vyšlo.

    Argo mě navíc fakt tím způsobem předělu štve, a to mu jen tak neodpustím. Naivně jsem si myslel, že 8. kniha začne aspoň o kousek dřív, než 7. skončila, abych fakt mohl dočíst 7ku a na dovolenou si vzít 8ku v e-booku.


    Ale celkově jsem byl s Myceliem spokojen a rád si dočtu další věci od Vilmy.
    IDLE
    IDLE --- ---
    E2E4: Ze sousedního fandomu přišel návrh „aragornit“, tak to sloučili.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KAVEN: nebo neujásněny přepis. prehlaskova transkripce ještě nebyla vynalezena. zde detail alternativního názvu

    KAVEN
    KAVEN --- ---
    E2E4: Výrobce cedulky po telefonu špatně rozuměl :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    jsem na noci vědců v pražské VŠCHT.

    zde byla Psychoenergetické laboratoř, katedra, která v letech 1976 – 1990 vědecky zkoumala psychotroniku.

    a hele co tu mají ve vitríně. (bohužel je zamčena)

    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Dneska jsem zaregistroval, že byl natočený český sci-fi film Bod obnovy. Vizuálně prý úplně na moderní úrovni, a má to celkem dobré recenze. Kdejaký recenzent dodává, že tento film zahájí éru kvalitních českých scifi filmů, co obstojí i v zahraniční konkurenci.

    Takže Vilmo ... už přemýšlíš komu prodáš práva na Mycelium?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    FERRYH: díky tvýmu článku jsem narazila na další houbu, co si malinko smlsne na lidech.

    Javory likviduje nemoc kůry. Houba je nebezpečná i pro člověka - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-javory-likviduje-nemoc-kury-houba-je-nebezpecna-i-pro-cloveka-40441946
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    Tak tohle je opravdová krasavice! navíc rozkošně maličká (posunout na druhou fotku v pořadí) :O)
    Instagram
    https://www.instagram.com/p/CpffDHYPRkj/embed/captioned/

    Celý článek o modravě-zlaté krasavičce zde:
    Už jste ji viděli? Miniaturní modrá houbička stále fascinuje - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-uz-jste-ji-videli-miniaturni-modra-houbicka-stale-fascinuje-40444394
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    E2E4: Tím směrem se ani nepodívám. Před pár příspěvky tady byla ta smrtící houba ... nemá cenu riskovat.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    když se teď podívate na jihovýchodní obzor, uvidíte tam toto

    MVEK
    MVEK --- ---
    BRAMBOREENA: To je takový ideální námět na výlet, zítra Žilinu a pak to vzít zpátky podél Váhu do Blavy na Istrocon:-).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ... a kamarád (Pavel Dobrovský) mi přeposílal, že se koná myceliální výstava (se kterou nemám nic společného, ale je to další důkaz všeobecné užitečnosti hub :D ) Na vernisáž se asi nedostanu, ale na tu výstavu bych se zašla podívat.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Oops, já sem ani nenapsala, že jedu do Žiliny - v pátek v 16:30 je beseda o Myceliu na Žilinském literárním festivalu. Kdybyste tam čistě náhodou někdo zrovna pobýval :D
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    A sakra - Smrtící houba poprvé nakazila člověka, v krku měl vlákna
    The Last of Us v reálu? Smrtící houba poprvé nakazila člověka, v krku měl vlákna - Deník.cz
    https://1url.cz/HuEDD
    JAEN
    JAEN --- ---
    Tak vydani audio verze Programu apokalypsy (Mycelium VIII) je nakladatelstvim OneHotBook avizovano jiz na pristi mesic, yay! ❤️ https://onehotbook.cz/products/program-apokalypsy
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: tak ale Stavitelé Věží se odehrávají logicky stovky let po odstranění Sgena, že ano... jinak musím říct, že Astuaner, prosty Chaosy a Dlouhá cesta jsou koncepty, které pamatuju z těch 90tek, dávno před Myceliem... a že už tehdy to byly tak silné myšlenky, že mi prostě nějak ovlivnily. Dá se říct, že jsem normálně byl celá léta poznamený fomalhiwskou kulturou, aniž bych si to uvědomoval vědomě :-) (přitom to byla jen jedna z mnoha blbostí, co jsem v 90tkách četl, ale stejně to zapustilo kořínky :-) a když se to znovu-vynořilo v Myceliu, bylo to něco jiného, než když jsem to četl poprvé... ale přesto jsem fanouška původního argenitového vesmíru z 90ttek na Mycelium nenadchnul: "já se na to koukal, a tam jsou nějaký zmatený drogy" :-))
    MVEK
    MVEK --- ---
    A pak trochu v nějakém tom fantasy románu kdysi, ne?
    MVEK
    MVEK --- ---
    KAVEN: Po odstranění určitě, předtím bych hádal, že heretiky právě Sgen drží na uzdě.
    Jinak trochu jsme z ní viděli zas ale v upravení podobě od Cirdaha a trochu ze snů Fiony.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    XCHAOS: Tak ona Fomalhiwská kultura není v Myceliu probírána detailně, Aš~šád se spíš občas podělí o nějaké základní koncepty. Nicméně je zajímavá otázka jak byla vlastně Fomalhiwa ovlivněna třeba odstraněním Cirdaha.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: mimochodem, ale nemám pocit, že by v Myceliu byl zmíněn protiklad mezi filosofií dlouhé a přímé cesty. Fomalhiwa je pojata jako poměrně homogenní kultura (což v té době byla), ale není zdůrazněno, že měla i své heretiky (ale to možná až v té pozdější éře... ostatně, ta musela být být ovlivněna tím, co se stalo v éře o které vypráví Mycelium?)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam