• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNORRYKávové předplatné (filtr) - od koho vám chodí kafe? reporty, názory, společné ochutnávky atd... kafe
    Diskuze se bude snažit zmapovat českou i světovou scénu předplatného kávy. Jedním z cílů by eventuelně měly být i pravidelné společné ochutnávky káv z různých světových pražíren.
    rozbalit záhlaví
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    IGRACEK: Sám fakt nevim, co to udělá.. Dám tomu ještě tak týden. V pondělí večer se vracim z fesťáku, tak tě můžu v průběhu příštího týdne pozvat na ochutnávku..
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    SNORRY: ?!?! hmmm kafe miluju, shitake taky, ale dohromady.. dej vedet, az to kostnes :]
    PRDELMRDEL
    PRDELMRDEL --- ---
    Vi nekdo, jak je to s cenou postovnyho z Hasbeanu? Prip. nechce se nekdo dat na pul 12 week na filtry?
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    https://www.beanandground.co.uk/whats-in-the-box

    tohle se zdá celkem fér cenově, ale nějak se mi z těch stránek nepodařilo zjistit, jestli posílají i k nám a zdá se, že asi ne..
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    MOMENT: Vždycky se můžeš s někym složit žejo. Tenhle klub by měl sloužit mimo jiné jako platforma pro propojení lidí s podobným záměrem (složit se společně na předplatné)..
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    SNORRY: to by bylo fajn. hned jak budu mit hromadu penez, se do tech predplatnych pustim :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    :) mám v záloze ječmen
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Jinak jsem si říkal, že by bylo fajn časem vytvořit tabulku různejch předplatnejch podle cen, regionu etc.. Hned jak budu mít po státnicích se do toho pustim!
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    MOMENT: A jde snad o něco jinýho? Když jsem pil alkohol, tak jsem ráno nepotřeboval panáka.. Ty snad nestrádáš bez aeropressu nebo alespoň rychlýho espressa hned po tom, co se vyhrabeš z postele? Zkus nepít měsíc kafe! Nebo rok! :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    (kategorie DROGY :) dost dobry)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    SNORRY: velmi zbezne jsem kouknul na tima wendelboea a zda se, ze zadne predplatne nenabizi. tusim, ze by se s nim dalo urcite nejak domluvit. zrovna od nej (od nich) bych rad sosal.

    BARN zrovna asi budu radeji pit prave u nich, pac tam stejne jezdime, zejo.
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Zajímavé předplatné nabízejí i v Berlíně v Barnu. Cenově hodně slušná nabídka, shipping do Evropy za 80E. Za to pošlou každý měsíc dva vzorky po 250g. Měl jsem od nich filtr zatim jenom jednou přímo v kavárně (kde mají především skvělé espresso) a pak jednu 250gramovku a obojí bylo senzační.
    http://barn.bigcartel.com/product/subscription-filter-coffee
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    MOMENT: Jako já rád napojim celou bandu nadšenců do kafe, o to nejde. Spíš mě zajímají zkušenosti jiných předplatitelů, aby člověk věděl, co příště (ne)objednávat. A taky bych samozřejmě rád někoho posocal o nějaký skvělý kafata (s tim, že rád nechám posocat sebe..)

    Jinak jsem právě zkušebně naložil asi 60 gramů Indie Bababudan z cofeesourcu (kde ji mají skoro zadarmo) do sáčku, ve kterém jsem předtím skladoval shitake houby, tak jsem zvědavej, co to udělá.. muhehe
    Někdo ví předem?
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    SNORRY: ne. ale co sem viděl u tebe, není toho dost pro dva?
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Jinak, nikdo z přítomných nemá předplatné?!?
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    The World's Best Gourmet Subscription Coffee Club - Kopi
    http://www.kopi.co.uk/
    Tihleti týpci dělají podobnou práci, jako ti, co jsem nahazoval minule. Výhoda je, že jsou z anglie, tudíž je to levnější = 35 liber na tři měsíce za 250g pytel jednou za měsíc. Navíc si to tady evidentně praží sami a nedělají tedy selekci nejlepších kafí z nejlepších pražíren, ale nejlepších fazolí, který pak pražej. Pořád mi to ale přijde dost drahý, stejně jako všechny podobný projekty, na který jsem zatim narazil.

    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Subscription Artisan Coffee, Delivered Monthly | Craft Coffee
    http://www.craftcoffee.com/products/artisan-coffee-tasting-box
    Tohle je docela zajímavý, dostaneš jednou za měsíc vždy troje různý fazole z různejch pražíren. Škoda, že international shipping stojí skoro stejně jako ty samotný fazole..
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    JEDI: :D
    JEDI
    JEDI --- ---
    Dobrej klubík..:D

    V ČR ještě před pár lety předplatné kávy jako takové nebylo. Tím myslím české/slovenské distributory nebo výrobce kávy.
    Příjde mi to jako naprosto úžasná věc. Jak z hlediska úspory času a starostí, tak z hlediska ekonomického pro výrobce. :D
    V současný chvíli má předplatné každej druhej, takže je z čeho vybírat :D

    Dokonce ještě před předplatným kávy se dalo dohromady předplatný vody. Ani v současný chvíli někteří současní dodavatelé vody nevěří, že to může fungovat. éf tý barelový vody, když se to spustilo poprvý, sám nevěři, že to může fungovat, když mu přišel barel vody z předplatného. No navíc tam byl ještě fígl, že to doručovala Česká Pošta, což je hardcore. :D
    IOT_JH
    IOT_JH --- ---
    Sry. Blbe ctu :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    LUKAS87: IOT_JH je starej rejpal a šprýmař :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam