• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLECTICAMalý čtenář
    Co číst těm nejmenším? A co vybírat ke čtení pro ty větší? Diskuse o tom, jak v dětech probudit chuť k poznávání skrze písmenka.
    rozbalit záhlaví
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    FIFI: stále je to aktuální :) děkuju
    FIFI
    FIFI --- ---
    GIMEL: dotaz byl z cervna, jiz to zrejme nebude aktualni, kazodpadne doplnuji jeste jednu knihu pro cteni genetic. metodou:
    Lukášův dračí kamarád - Patricia Schröder | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/200989/lukasuv-draci-kamarad/
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    EDERA:
    FIFI: moc díky, genetickou metodu si vygooglím. Nevěděla jsem, že je na to hned termín :)
    FIFI
    FIFI --- ---
    GIMEL:
    EDERA: pak by mozna vyhovovalo tohle:
    Ježeček Dupálek - Eva Bešťáková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/183748/jezecek-dupalek/

    Ve škole - Radana Lipusová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/155851/ve-skole/


    EDERA
    EDERA --- ---
    GIMEL: Potřebuješ najít nějakou čítanku pro genetickou metodu výuky čtení. My máme třeba tohle http://neoluxor.cz/detske/zviratka-prvni-cteni-to-nic-neni--41611/
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    nevěděli byste prosím, jestli existuje knížka, která je psaná jen tiskacími písmeny pro pětiletého kluka, který by rád četl, ale ještě neumí klasická písmenka, jen kapitálky? Díky moc.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    MADIETTA: To už jsi pátý člověk, co to chválí, asi do ní nahlídnu.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MADIETTA: Tobiáš je výborný. Koupil jsem proto i tu další knihu od Fombella - Vango, ale ta bohužel není zdaleka tak dobrá.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Devítiletý syn přečetl jedním dechem tuhle knihu:



    Trval na tom, že si to musím přečíst i já, abychom si o tom mohli povídat, a já to zhltla jedním dechem taky. Pro větší děti a dospělé vřele doporučuju. :)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BONEMINA: My teď čteme Kocoura Modroočka. Starší sice remcal, že chce něco napínavého, ale myslím, že je to celkem baví.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Asi už je to passé, ale při pročítání Ransomovek jsem si teď všimla, že Nancy a Peggy Blackettovy jsou taky sirotci. A ransomovky jsou parádní příběhy pro mládež, začala jsem v devíti a dodneška se k nim ráda vracím.

    U nás to vypadá, že taky nastal čas na pravidelné čtení před spaním, mrňous si vytvořil rituál, že večer přijede autem k postýlce, zaparkuje, počká, až rodič vezme knížku a až pak je ochotný vlézt do postele. Momentálně jsme u pejska a kočičky, ale už chce i jiné příběhy. Hlavně aby v tom byly zvířátka nebo dopravní prostředky a pohádka trvala aspoň čtvrt hodiny. Přišel čas oprášit všechny staré knížky a porozhlídnout se po nových :)

    LUCYA
    LUCYA --- ---
    Devcatko momo je taky sirotek. Ale nevim, pro jak stare je to deti. A Bastian z nekonecneho pribehu taky.
    EDERA
    EDERA --- ---
    PISKVOR: :-) No jo. Ještěže čeština nemá ustálený pořádek slov ve větě. Nicméně tedy, pokud se bude tohle dítě s literárním vkusem i nadále vyvíjet v podstatě po mně, tak se obávám, že k četbě Mycelia (bez ohledu na vřelé city k autorce) nedospěje nikdy. To holt musí v rodině suplovat jiní.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    EDERA: Chvíli jsem přemýšlel, jestli je pro holčičku jménem Heidi vhodnou knihou Mycelium ;)
    EDERA
    EDERA --- ---
    BALAENA: Heidi dostala M. k Vánocům od jedné známé a ukázalo se to jako ta správná kniha. Moc se jí to líbí, zjevně se s Heidi dokáže ztotožnit líp než s Pipi s koněm na verandě:-)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    EDERA: Kotě z Kocourkova, Mikulášovy patálie...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    EDERA: Macourka?
    EDERA
    EDERA --- ---
    Potřebuju nějakou knihu na čtení před spaním na ty večery, kdy máme doma obě holky. Tj. něco, co má zcela oddělené příběhy, protože číst něco na pokračování v režimu jednou za čtrnáct dní fakt nedává moc smysl.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Pokud vaše (spíš větší) děti rády poslouchají audioknihy, můžu vřele doporučit tuhle adaptaci Foglara od Supraphonu. Není to klasická audiokniha, tedy doslovné čtení, spíš taková dramatická adaptace, ale dobří herci, dobrá hudba, má to atmosféru. Kluci mi tu dneska přes hodinu seděli jak přibití na gauči, tiskli se k sobě, aby se tolik nebáli :-D, ale vypnout odmítali, poslouchali jak myšky. :-)

    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Když už se tu zmínila ta Heidi, on Tom Sawyer a Huckleberry Finn jsou taky sirotci, stejně jako Mauglí nebo Tarzan, nebo třeba Frodo Pytlík.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ANNAWA:
    MADIETTA: A to jste ještě neviděly filmovou adaptaci s naprosto otřesným a nesympatickým stvořením neurčitého věku!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam