• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLECTICAMalý čtenář
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MADIETTA: taky to tady mám, taky můžu půjčit

    mmch nepamatujete si někdo, proč Heidi z hor žije s dědečkem? Není ona nakonec taky sirota?
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    EDERA: jo a vzpomněla jsem si na tohle:
    Princ a Skřivánek - Valja Stýblová | Databáze knih
    http://www.databazeknih.cz/knihy/princ-a-skrivanek-26313

    je to o malém klukovi (asi 8), kterému umřela maminka. Jako dítěti se mi to moc líbilo. Asi to i někde u rodičů mám, kdybys to chtěla půjčit.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    ANNAWA: je strašnej, moje děti to taky nechtěly dočíst.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: Karkulín je ale mimořádně nesympatická postava, Matouš ho upřímně nesnášel, protože ničil věci a podobně.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Maria se vrací do Ria od Lygie Bojunga Nunesové? http://baila.net/kniha/29731559/maria-se-vraci-do-ria-lygia-bojunga-nunes Četla jsem to tak okolo těch devíti let. Příběh holčičky z cirkusu, jejíž rodiče spadli při představení z visutého lana. Maria pak žije u nějakých svých příbuzných v činžáku, tajně chodí po laně do protějšího rozestaveného domu, kde jsou různé pokoje a v každém zažívá nějaké fantastické dobrodružství, při kterých se dozvídá i něco o svých rodičích. Dopodrobna si to už nepamatuju, ale mám to tu, můžu rychle přečíst a napsat víc. Na netu jsem bohužel nic bližšího nenašla.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    EDERA: na začátku je jí asi deset.
    EDERA
    EDERA --- ---
    MADIETTA: To je pro větší, ne? Já to četla asi jako dvanáctiletá.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    EDERA: Anna ze Zeleného domu?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    EDERA: možná by se jí mohla líbit Bibi (Karin Michaelisová) anebo i Bella a Sebastian (Cecile Aubry)
    Bibi - Karin Michaelis , Hana Prošková | Databáze knih
    http://www.databazeknih.cz/knihy/bibi-34718
    Bella a Sebastián: Bella a Sebastián - Cécile Aubry | Databáze knih
    http://www.databazeknih.cz/knihy/bella-a-sebastian-68165
    obojí kdyžtak můžu půjčit.
    EDERA
    EDERA --- ---
    BALAENA: Natürlich! Nějak mi na něj zatím přišla malá, ale je fakt, že první díl už by mohla. Teď se chystáme začít číst Karkulína ze střechy, tak Harryho zařadím na čekačku.:-) Králíčka Petra si v mezidobí může nosit s sebou do školy (pančelka pravila, že nemá smysl, aby s ostatními slabikovala, a psycholožka vydala dobrozdání, že Kebina čte na úrovni druháka).
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    EDERA: když na to přijde, Harry Potter byl taky sirotek ;)
    EDERA
    EDERA --- ---
    Dětská psycholožka doporučila číst něco, kde vystupuje sirotek, ale dobře to s ním dopadne, tropí nějaké populárně vypadající lumpárny etc. Konkrétně teda Pipi, kterou už jsme četli. Ještě mě napadá, jestli on nebyl poloviční sirotek i králíček Petr, ale to jen tak matně tuším, nečetla jsem to. A Kebina navíc spíš ráda příběhy o skutečných dětech než o zvířátkách. Napadá vás ještě něco?
    EDERA
    EDERA --- ---
    MADIETTA: Tak jsem to dneska vzala domů přes Luxor a koupila zmíněné Já ještě nechci jít spát. Po prolistování mi to přišlo takové pěkně výchovné a Kebina se do toho hned začetla, tak snad jí to na pár dní vydrží a nebude vyčerpávat hlídací babičku.:-)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    EDERA: vidíš, Mluvící balík je pro změnu jedna z mých nejoblíbenějších knih a T. to taky miluje, byli pak dokonce s tátou na Čarokraji v Národním divadle a T. si to i sám ilustroval :-)

    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    EDERA: Tomu rozumim. Jiný věci od něj nemusím, obzvlášť Karlíka a Matyldu. Ale ty Čarodějnice sou takový nějaký jiný...

    EDERA: Jak mám Ebena rád, tak jeho Pú a Modroočko mi nějak neseděj. Je to s těma písničkama takový nějaký infantilnější, než mi přijde původní záměr knížky.

    Taky si vybavuju, jak sem nesnášel Alenku, tu sem ocenil až když sem se k ní odhodlal asi rok zpátky. Jo a taky sem si vzpomněl na Goscinnyho Mikuláše, toho sem měl fakt rád, ale to je možná spíš pro větší. Co mi bylo čteno jako úplně prťavýmu si bohužel nevzpomínám :).
    EDERA
    EDERA --- ---
    BALAENA: Ano, Marek Eben mě dokázal smířit i s Medvídkem Pú, který je mi jinak nesympatický. Domnívám se, že Marek Eben by mě dokázal smířit i s jadernou fyzikou, kdyby ji zhudebnil:-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    EDERA: jj, a stejně rodinně milujeme i Ebenova Púa
    EDERA
    EDERA --- ---
    SALVATOR: Při představě, že bych měla znovu předčítat cokoliv od Roalda Dahla, dostávám osypky. Do stejné kategorie řadím i Mluvící balík nebo Nekonečný příběh. O všechno tohle bude Kebina zcela jistě ochuzena, pokud si to nepřečte časem sama.
    Kocourek Modroočko je náš rodinný hrdina, ale toho radši, než čteme, pouštíme z CD, protože Ebenovo zpracování s písničkami v hvězdném obsazení Dejdar, Bílá, Havelka, Kratina, Vladyka, Schmitzer a spol. je prostě neodolatelné.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Jo a Z deníku kocourka Modroočka sem měl moc rád, Ferda Mravenec byl super a hrozně sem neměl rád Broučky.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Já teda děti nemám, ale měl sem moc rád když mi táta čet Čarodějnice od Roalda Dahla, Medvíka Pú, ten je jasnej, Bubáky z Pampelic sem přímo miloval a taky sem měl rád tohle, i když to bylo trošku psycho.

    Ale ze včeho největší terno byli Mumini.

    Naopak takový Děti z Bullerbynu sem nesnášel, spolu s Pipi dlouhou punčochou, to sem těžce odmítal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam