• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHARKKaravany a přívěsy



    Vše, co se týká karavanů a obytných přívěsů - úpravy, přestavby, vylepšeni, montáže doplňku, zkrátka vše kolem šnečích domku.


    Dohady ohledně toho, co se dá tahat s řidičákem sk. B, si můžete odpustit, znění zákona je na nástěnce;)
    rozbalit záhlaví
    DYNK
    DYNK --- ---
    KULHY: Muzes zkusit poptat tohle http://www.max-karavany.cz/index/weinsberg Na zacatek srpna ho jeste nedavno meli volny.

    Osobne mi to prijde pro ctyri a psa maly, ale zalezi jaky mate naroky.
    KULHY
    KULHY --- ---
    Zdar, chtel jsem se zeptat jestli by mi nekdo nechtel za adekvatni odmenu zapujcit obytny prives v obdobi cca 19.—29. 7.? Nepotrebuji zadny luxus, staci neco obyc treba z 90. let — kdyz to bude nejak cisty a funkcni.

    Jsme mlada rodinka s detmi (3 a 1) a strednim psem (takze spani pro 4). Prives vratime nalezite uklizeny. Idealne neco do 1t aby mi to vyslo na B. Zvazujeme karavan koupit, ale chceme prvne trochu testnout co bychom od toho cekali.

    Pujcovny jsou plne prilis luxusnich karavanu a kdyz jsem nasel nejakyho soukromeho inzerenta tak to bylo pres pul republiky, jsme prazsky. Tip na dobrou pujcovnu, spnujici paramtry co jsem psal taky beru. :)

    dik
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: specielně si dneska na technickejch potrpí na ty štítky. chtěj je vidět u vozejků i karavanů a že to má vin vyražen na oji je bez toho štítku moc nezajímá co jsem tak koukal
    KCE
    KCE --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: technickou to ma treba od franty z vedlejsi vesnice kam s tim jezdi uz 10 let, ale ty pak muzes mit problem na evodencce..
    z raichu bude urcite lepsi volba, ale jak sem psal, cim starsi tim pravdepodobnejsi zatejakni
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    KCE: často je v inzerátech napsáno "vlastní výroby", ale technickou to má - takže to můžou být dobré pasti... dívám se teď po Německu a tam by to mohlo být snad relativně bezpečné (hledám něco 1980 a starší)... asi jsem našel nový koníček.:) nektery jsou užasný
    KCE
    KCE --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: no vidis, to sem chtel napsat uz predtim jako dalsi bod:)
    pokud nemas znamosti a nechodis na stk na jistotu, urcite si pred koupi zkontroluj, jestli udaje zapsane v tp odpovidaji skutecnosti. predevsim cislo VIN vyrazene na ramu/oji a na stitku, vyrobce, znacka, provedeni, dale pak typ brzdy, a samozrejme rozmery. v jistych dobach, a vlastne klidne i dnes, je takovy sport prihlasit kde co na naky papiry co se nekde sezenou, sam jsem jednou zazil, masoo by mohla vypravet ;)
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    KCE: dekuji! ještě by me zajímalo, jak je to s technickou - projde všechno nebo je to přísné podobně jako u aut? Ptám se vlastně, jak moc se o to budu muset starat...
    KCE
    KCE --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: v bodech:
    - nejvetsim rizikem stareho karavanu je zateceni/zatekani, coz vetsinou krome nehezkych map na strope a plisnove-zatuchleho oderu v interieru zpusobi znacne oslabeni nosne konstrukce, ktera je z (puvodne) drevenych latek, a to premenou jejich strutury na houbovitou
    - castejsi prevazeni a i jen mirny offroad (spolecne s faktorem houbovitosti konstrukce z predchoziho bodu) vedou ke krouceni konstrukce, sten, dilataci nabytku atp.
    - takze pro tve konkretni vyuziti vlastne staci kdyz nekoupis uplnou shnilotinu a na pozemku nad karavanem postavis strechu s presahy, aby na nej neprselo a vydrzi stat venku dlouho, a to nejspis i pri vyuziti 2x rocne na 3dny
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    zdravim! mel bych dotaz ohledne vlastnictví karavanu jako prespavaciho mista + 2x rocne na maly vylet… nikdy jsem karavan nemel a nyní bych rad zabil 2 mouchy 1 ranou. mame pozemek, kde chceme postavit mikrochatku s terasou na traveni letnich dni (tzn karavan místo ni) + by se mi libilo s detma vyrazit v karavanu na 2-3 dny nekam na vylet… ale nikdy jsem karavan nevlastnil a vlastne nevim, co znamena se o karavan starat... mam rad stare věci a libil by se mi nejaky skoro veteran/zajimava věc.. na HY bohužel nemám... vydrzi karavan stat venku třeba 3 roky? napr. toto by se mi libilo: https://auto.bazos.cz/inzerat/104217768/Karavan-celolaminat.php
    KCE
    KCE --- ---
    Kontrolowany Zakup Przyczepy - Kapitan Przyczepa - (Teledysk) (#050)
    https://www.youtube.com/watch?v=5XVAFplOkZ4
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MEA: zeptej se spíš v klubu malá bydlení..., tam ti poradí lepe
    MEA
    MEA --- ---
    Prosím o radu, jestli někdo má karavan na vlastním pozemku, který je vedený např. jako neplodná půda, tedy např. křoviště :))? A jestli musí něco řešit s úřady? Osobně mi úrad kdysi na rodinném pozemku tvrdil, že tam nemohu mít mobilní nic, ale např. jurtu mohu, jelikož je to stan a to tihle stavební úředníci neřeší... Jde o to, že pozemek je v zoně lovné zvěře a nyní se začínají postupně řešit žádosti o změnu územního plánu. A já mám nyní v řešení právě karavan...
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    ANDY_WARHOL: Ja jezdim s vlekem na stodulky sou tam v pohode obcas neco soupnu nenspdne a pohoda
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: na první dvě otázky už jsem odpověď nasel, takže budu rád akorát za doporučení stk
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mám dotaz, nevíte někdo l, kde sehnat v Praze a okolí těsnící gumu do kedrove listy?
    Druhá otázka je, zda nevíte jaký tmel použít na pretmeleni přechodu plastového dílů na oji k tělu karavanu.
    Třetí otázka je, kam byste mi doporučili zajet na STK, Praha a okoli

    Dekuji
    KCE
    KCE --- ---
    PIERDUS: tak co uz si poridil?
    ja ted potkal jeden peknej
    NORTHSTAR 5TH WHEEL TRAILER - FORD RANGER THUNDER 4X4 D/C REDUCED BY 1K | eBay
    https://www.ebay.co.uk/...10%26sd%3D121931050807%26itm%3D254058671205&_trksid=p2047675.c100012.m1985
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    HAGEN: Ja mam truma e2400 vobcas se mi to stane taky, parkrat to zkusim na malej plamen a pak to chytne na velkym, druha varianta ze to zapnu za jizdy a taky to chytne ale treba az na postvrty nekdy na poprve ale hak kdy
    HAGEN
    HAGEN --- ---
    Zdravím. Nemáte někdo v aute topení s bojlerem trumatik 3402 c a zkušenosti rady s poruchama? Došel mě plyn byla zima vymenim bombu a bojler od te doby i přes intenzivní zapínání (i 30x) nechyta . Cvakani jiskry je slyšet plyn z vyduchu ven je taky cítit. Ale neudělá to takovýto buf když to chytne :). Už je to 4 dny pokusu o narození. Sme ve Francii takže truma servis v ČR nepomůže. Dik za jakékoliv rady
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: to bylo na rsz
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PIERDUS: ja dalsi kram uz vozit nechci a na pumpach je pry nemaji, ale je pravda, ze osobne sem se o tom presvedcovat nechodil.
    RSZ
    RSZ --- ---
    ANDY_WARHOL: profík hodí při plnění bombu na váhu, to nemusí být problém ani pro tebe.. údaj o váze prázdná/plná je myslím na každé bombě. Nebo alespoň na té, kterou jsem jezdil plnit já.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam