• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    SUN_VU_KUNG: přesně, se zálohou dat o nic nepřijdeš...

    ono ten muj skript se tváří podobně, budeš jak po factory resetu, ale zůstane ti tam tvůj systém, tzn. nahraješ data zpět a budeš mít původní funkčnost
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    problem:
    mam mi2s
    MIUI na androidu 4.1.1 je tam cca rok a pul starej build
    potreboval bych nejak diagnostikovat media server
    momemantalne funguje tak ze nefunguje.. zadnej prehravac nevidi zadnou hudbu ani ty co by meli mit funkci na prochazeni adresaru
    muzu pustit cokoli z file exploreru.. to normalne funguje...
    internety sem prolejzal ale nic mi nepomohlo
    .nomedia file nemam v adresari s hudbou
    poradi nekdo?.)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    BUCCI: takže úskalí je v čem? V tom, že tam pak bude nová romka? A že všechno se zformátuje?
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    SUN_VU_KUNG: jj, přímo na en.miui.com, ale je to spojený s tou v6
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    PRUSATKO: existuje na to někde step by step návod?
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    SUN_VU_KUNG: tenhle neduh jsem resil taky, nakonec jsem to vyresil pres mi aplikaci, zaloha, freset, flashnuti pres jejich appku, ktera upravi partition pro app automaticky, obnoveni zalohy a mam nejnovejsi romku a misto zatim neresim, takze doporucuji
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Xiaomi: Paměťové karty zpomalují telefon, proto je už nikdy nepoužijeme
    http://www.svetandroida.cz/xiaomi-pametove-karty-201505
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    BUCCI: Nějak mi v téhle současné staré verzi nic nechybí, ani nevím, jestli v6 má nějaké zásadní výhody kvůli krerým by se update vyplatil. Nicméně Userdata tedy bude potřeba nějak pročistit...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    SUN_VU_KUNG: userdata - to je ten problém.... větší aplikaci tam prostě nedostaneš, system j v pohodě - jestli nebudeš upgradovat na novější (myslim tim v6)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    BUCCI: mám 32GB
    koukám na výpis:
    storage: 39%
    userdata: 80%
    cache: 5%
    system: 92%
    system 1: Not Mounted
    persist: 52%
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    BUCCI: nechal bych být system oddíly a změnil "jen" userdata a storage - máš 16GB nebo 32 GB? - já jen, že pro 16GB nemám podklady... tzn. umím jenom 32GB - výsledkem je zvětšení userdata na úkor storage, která bude o to menší... s tím, že bude potřeba zálohovat komplet storage někam do PC...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    SUN_VU_KUNG: jestli chceš, můžu vytvořit nějakej ten návod a poslat postup (u mě funkční bez problémů, jen na vlastní nebezpečí...)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    BUCCI: Mám tam původní Miui - podle telefonu 3.4.19, od koupení telefonu jsem to neaktualizoval a nechal být :)
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    SUN_VU_KUNG: mladá měla na telefonu (Xperia play 372 MB) - takže pak už nemohla NIC...
    v tomhle je perfektní Nexus Galaxy a vyšší, který maj unified partition (sdílený data + storage) - stejně jako nově u Xiaomi
    jscript a nějakej bodovej návod ti můžu poslat, ale řikám, záleží co všechno používáš atd... pokud chceš Lollipop nebo CM neni problém, pokud Miui v6, tak bych ti doporučil ten origo návod od Xiaomi, pokud v5, tak tam to samozřejmě jde tím mým scriptem, jen by se musel upravit na 2 systemy
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    BUCCI:
    BUCCI: díky, tak nějak jsem to z různých textů na fórech pochopil - opět někomu nedošlo, že omezení nějakého paměťového bloku znamená fakt problém do budoucna (jakoby se nedalo poučit z historie). Ale to je myslím problém androidu. Každopádně ty systémové 3GB mi přijdou na počet aplikací i jejich velikost v mém případě ještě dost na to, aby tam bylo místo. Každopádně třeba Sygic a jeho mapy jsou žrout, ale nejde je nainstalovat jinam. Mrknu na to tvoje doporučení, díky moc.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    BUCCI: s tim, že tebe zajímají - system0, system1, cache, userdata, storage
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    stáhni si aplikaci storage partitions na Play je zadarmo a mrkni jak jsou na tom tvé oddíly... originál Mi2S jich má 27!!!!!
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    ERVIN: já ho skoro nepoužívám, ale taky mne napadlo, jestli třeba fotky z foťáku nejdou do té systémové paměti a ne na tu druhou část, protože tam je místa dost...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    SUN_VU_KUNG: problém je v rozdělení oddílů disku na Mi2S - pro userdata tam je 3 GB.

    Hlavní problém je ale v nenažranosti aplikací... např Facebook zabírá 189MB!!!!! Google Apps měly před 3 lety cca 20MB celkem, dneska má 40MB každá!!!!!

    Jedinym řešenim je provést úpravu oddílů, já to dělal, dokonce jsem si upravil script, kterej je na xda k dispozici, záleží jestli používáš Miui V5, V6 nebo custom rom (CM nebo Ivanovo Lollipop)

    Já mám Lollipop od Ivana a nepoužívám system2, tudíž jsem změnil oddíly (a od té doby nemám problém s místem)

    - system1 - 1024MB
    - system2 - 1 MB
    - cache - 403 MB (ten zůstal stejný)
    - userdata - 7 GB
    - zbytek storage (ten je cca o 3 GB menší

    Na druhou stranu od minulého týdne Xiaomi udělalo změnu a tušim, že tam udělali spojení oddílů userdata a storage, znamená to ale smazání všech dat vč. SD paměti (storage) - tenhle způsob jsem ale nezkoušel
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    SUN_VU_KUNG: A třebas instagram se ti ukládá? Mě se ukládal (navzdory nastavení ukládání fotek na SD) do interní paměti...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam