• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    PETR_TNT
    PETR_TNT --- ---
    QUIP: prostě podrz ikonu táhni s ní doleva na homescreen, tam zařadit do řádku
    QUIP
    QUIP --- ---
    Nevite, jestli jde nejak snadno zmenit pocet ikon na homescreen? Ted jsou 4 sloupce, da se nastavit treba 5?
    A to same pro toggle buttony na status screenu - mam tam jen 3x3, rad bych treba 4x4., nebo 5x4.
    Mam "obrovsky telefon" (4.7") a mam tam min ikon, nez jsem mel na 3.5" - to mi prijde trosku neefektivni.
    QUIP
    QUIP --- ---
    PETR_TNT: AFAIK o vsechno, co je v systemove pameti. Takze si udelej zalohu a pak muzes restorovat co je potreba.

    Co se toho resetu a rozsypaneho caje tyce - muzes si pres fastboot nabootovat jiny recovery (treba CWM, nebo TWRP), aniz by doslo k jeho flashnuti (ulozeni), takze budes mit nabidku normalne anglicky, tam si resetnes / wipenes co potrebujes.
    Po dalsim rebootu bude CWM / TWRP zase pryc.
    PETR_TNT
    PETR_TNT --- ---
    o co všecno přijdu pri hard resetu do továrního nastavení?
    navic mam problem, ze tu nabidku mam v "rozsypanym čaji" tedy ne anglicky
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    KOX: blbá fólie třeba, nebo zkalibrovat proximity
    WAKI
    WAKI --- ---
    KOX: nastaveni->zamek displaye->zabranit nahodnemu pouziti vypnout, pokud te to otravuje..
    KOX
    KOX --- ---
    Zdravím, nevíte proč se mi neustále zobrazuje při probuzení telefonu hláška Odkryjte senzor přiblížení? Nepomohla ani nová ROM... Dík za radu
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    AOTEAROA: stáhni a nainstaluj tohle

    Best Free Partition Manager for Windows | MiniTool Partition Free
    http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

    připoj kartu k PC ve čtečcce karet, udělej na kartě cca 5GB ext4 oddíl. Strč ji do telefonu, zapni ho, nainstaluj si

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=cs

    povol tomu root, nastav instalace na sd kartu...profit!
    QUIP
    QUIP --- ---
    Zkousel jste nekdo naklikat si vlastni ROMku?
    www.smiui.net

    Docela me tam zaujal Volume Booster Mod, protoze mi prijde, ze Xiaomi Redmi 2 ma dost slabou hlasitost telefonniho hovoru.
    Zkousel jste nekdo upravovat nejak hlasitost?
    QUIP
    QUIP --- ---
    AOTEAROA: Mas tam CloworkMod recovery, nebo porad puvodni Mi Recovery?
    Ja mam pocit, ze rozdelit a naformatovat kartu slo primo v CWM.

    Jinak na Windows i Linuxu by mel fungovat snad fdisk, na Linuxu jeste gparted a dalsi hromada utilit na rozdelovani disku - tim ji ale jen rozdelis. Pak ji jeste musis naformatovat.
    Jo a myslim, ze prvni oddil je ten velky pro data (FAT32) a druhy delas pro aplikace, nejspis jako ext3.

    Na rychlo jsem ted nasel tyhle odkazy
    ClockWorkMod Instructions - CyanogenMod
    https://wiki.cyanogenmod.org/w/ClockWorkMod_Instructions
    HOW TO PARTITION SD CARD TO INCREASE INTERNAL STORAGE VIA CWM RECOVERY
    https://www.youtube.com/watch?v=puLfjeKq_PY
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    prosím pomůžete mi někdo? :)

    mám Redmi (starej model z roku 2013/4) s MIUI CZSK 26 stable, rootnutej. nepodařilo se mi zprovoznit na žádným počítači appku pro rozdělení SD karty na více partitions a už mě to štve. chci si dávat aplikace na SD kartu, protože se mi už nevejdou do telefonu a já chci další appky.

    záhadně mi Mac nepřečte SD kartu (ještě nedávno to šlo), linux mint mi přečte obě, ale nedokážu je rozdělit, a ve Windows mi to vůbec neukázalo připojenej mobil, nechápu...

    poradí mi někdo šikovnou fakt fungující appku na linux nebo na Mac (10.11)? nebo existuje možnost, jak přesunout aplikace na SD kartu bez rozdělení na díly?
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    Takže jako tenhle rok ta Mi5 nebude doprdele :'( gizchina.cz/2015/10/19/xiaomi-mitv-3-a-ninebot-mini-to-jsou-dnes-predstavene-novinky/
    QUIP
    QUIP --- ---
    CRUSHEER: Toho ja se moc nebojim. Se starym telefonem uz jsem provedl mnoho pokusu s ruznyma verzema CM i CWM :) Jen jsem proste chtel na zacatku prozkoumat moznosti toho Xiaomi + MIUI tak jak je, abych si o tom udelal nazor driv, nez to prehraju necim jinym.
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    QUIP: S PC suite ti bohuzel neporadim, nebot to nepouzivam. Ale flashe recovery se neboj, je to opravdu jednoduche a dle navodu neni co zkazit.
    QUIP
    QUIP --- ---
    CRUSHEER: No chtel jsem to pod poklickou zatim co nejmin rozvrtat, protoze telefon jinak funguje dobre, ale tyhle veci jako flash, backup, PC Suite mi nejak nejedou. Asi teda zkusim CWM, tak jako ho mam na starem telefonu. Jen jsem doufal, ze je i nejaky primitivni nativni zpusob.

    Zatim se MIUI seznamuju a pres prvotni rozcarovani uz si s nim zacinam rozumnet, tak mu dam sanci, jestli u nej vydrzim, nebo tam pujde CM, ktery mam i na starem telefonu.

    Akorat me teda zatim trapi to, ze mi s telefonem nefunguje PC Suite. Zkusim jeste nekde najit pokusny pocitac s Win 7.
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    QUIP:
    Backup ROM byva obvykle v recovery, ta defaultni v Redmi2 vsak neumi temer nic - flashni si tam CWM (zalezitost na 15 minut, kdyz jde vse bez problemu), ta uz ti backup udela.
    [TUT][HOW-TO] How to root Xiaomi Redmi2 and install CWM - XDA Forums
    http://forum.xda-developers.com/general/general/tut-root-xiaomi-redmi-2-install-cwm-t3058158

    Btw pokud ti stejne jako me MIUI moc nevoni, existuje pro Redmi 2 velmi obstojny a relativne malo zabugovany port CM12.1 ;)
    QUIP
    QUIP --- ---
    Chtel jsem to vcera updatovat na tu CZ/SK ROM, ale pred tim jsem chtel udelat zalohu te puvodni. Jenze na tom jsem se zaseknul.

    1) Jakym zpusobem je mozne na Xiaomi Redmi 2 udelat zalohu puvodni ROM?
    Na starem telefonu stacilo spustit telefon Power + Volume Up a tam v menu vybrat backup.
    Tady se mi po Power + Volume Up objevi moznosti nejakych testu, recovery, download, power off... ale neni tam zadna moznost backup cele ROM.

    2) Kdyz telefon pripojim k Windows XP (na svem pocitaci nemam Windows, takze na starem notebooku s XP) s nainstalovanym Mi PC Suite, tak tam pulka veci nefunguje tak, jak by melo. Zobrazi se mi tam, kolik je v telefonu fotek, kolik je tam videosouboru, kolik volneho mista na SD karte atd., ale soubory tam nejdou prochazet. To predpokladam souvisi s tim, ze mi system hlasi, ze nejde nainstalovat MTP driver pro tohle zarizeni (MTP s Canon fotakem tam funguje).
    Diky tomu tam nejde ani backup (i kdyz nevim, jestli ten dela zalohu cele ROM, nebo jen nektere soubory). Kdyz tam na ten Backup kliknu, vyskoci okno s progressbarem a ten zustane na 0%

    Zkusil jsem ted telefon rebootovat do fastboot a to mi navic Mi PC Suite zahlasi "Flash - Device Isn't Supported".

    To vazne Mi PC Suite nepodporuje Redmi 2?

    Jak teda udelat backup puvodni ROM?

    PS: pres Mi aplikaci AntiFake je telefon udajne original ;)
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Dá se někde vypnout ten otravnej zvuk co se ozve při připojení/odpojení nabíječky? (Mi2S/MIUI7)
    QUIP
    QUIP --- ---
    RAINBOF: To me taky napadlo a proto se ptam tady, jestli to nekomu z CR funguje. Coz podle reakci vypada, ze jo.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    QUIP: možná proto ze některé čínské featurky u nás nejsou pristupne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam