• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    DYNK
    DYNK --- ---
    TOOMIX: Aha, ja myslel, ze dvojka ma Android + Win10. Tak to uz chapu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DYNK: dvojka má Windows 10, jednička Android. Navíc asi bude rozdíl v ceně CPU
    DYNK
    DYNK --- ---
    Orientujete se nekdo v nabidce zarizeni MiPad? Koukam na ibuygou a maji tam MiPad a MiPad 2 jako preorder - zarazi me ale, ze MiPad 2 je v zakladni cene bez slev vyrazne levnejsi, nez jednicka. Po sleve uz je o par dolaru levnejsi jednicka, ale cekal bych rozdil vetsi. Vite nekdo proc to tak je? Je dvojka horsi?

    Jednicka
    Xiaomi Mi Pad 64GB 2GB ROM NVIDIA Tegra K1 Quad Core 2.2GHz CPU
    https://ibuygou.com/p-xiaomi-mi-pad-64gb-2gb-rom-nvidia-tegra-k1-quad-core-22ghz-cpu-6195.html

    Dvojka
    https://ibuygou.com/...d-2-intel-atom-x5-z8500-quad-core-22ghz-2gb-ram-64gb-rom-windows-10-7224.html
    QUIP
    QUIP --- ---
    TWORBO: to spis vypada na problem se senzorem jasu pri automaticke regulaci jasu. Zkus vypnout automatickou regulaci a nechat jas nastaveny na tvrdo, jestli ti to bude delat i po tom, nebo ne.

    MOTTE:
    Zapnout v telefonu USB Debugger

    Settings > About Phone > MIUI version = 7x clicks to enable USB developpers debugger

    Vypnout telefon
    Pripojit USB kabelem k pocitaci

    Power + Volume Down (spusti se fastboot)

    Potom na pocitaci v prikazovem radku spustit adb
    Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600] (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.
    
    C:\Documents and Settings\user1>cd C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb
    
    C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb>ls
    AdbWinApi.dll     adb.exe           recovery.img
    AdbWinUsbApi.dll  fastboot.exe
    
    C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb>adb devices
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *
    List of devices attached
    58b8106f        offline
    
    C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb>adb devices
    List of devices attached
    58b8106f        device
    
    
    C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb>fastboot boot recovery.img
    < waiting for device >
    downloading 'boot.img'...
    OKAY [  0.500s]
    booting...
    OKAY [  0.094s]
    finished. total time: 0.594s
    


    Po tomhle poslednim kroku ti telefon nabehne do TWRP recovery, ale neni flashnuty do pameti telefonu. Takze si z TWRP udelas co potrebujes (treba zalohu puvodni ROM), pak v TWRP das reboot, nebo power off a telefon ti zase nabehne s puvodnim Mi Recovery.
    Delal jsem to tak na svem Redmi 2
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    QUIP: Mas nekde ulozeny postup? Vyuziti TWRP bez flash jsem nevidel:-X
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    na my redmi2 obcas se tak jako vice rozjasni displej a pak o kus zas po chvili jakoby pohasne. cim to je? predpokladam ze ma bejt jasnej nejakou dobu po dotyku, kdyz ta doba uplyne tak trochu pohasne, nez se hodi do tmavyho "odemkni" modu.
    on si vsak strida jas/pohas uplne nahodne...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LUGA5: zkus factory reset ;)
    LUGA5
    LUGA5 --- ---
    zdravím, třeba by mi někdo pomohl.. koupil sem mi4c, nainstaloval sem rom podle návodu na miuos.cz , vše se tváří jak má, až nato, že mi při každém dotyku na displeji napíše "Aplikace Klávesnice Google bohužel přestala..." a nemohu ani nic napsat, prostě se mi nikdy neotevře klávesnice :/ neví někdo co s tím? předtím s origo softem žádný problém :/ nemůžu se ani lognout na wifinu, protože ta kláveska nevyjede.. když sem strčil sim, píše, že mám aktuální software :/
    QUIP
    QUIP --- ---
    Recovery v telefonu neni v pdostatep otreba, pokud mas moznostp ripojit telefon pres USB k pocitaci. V telefonu mam sice porad originalni Mi Recovery, ale pro zalohu a pro nahrani nove verze ROM jsem pouzil TWRP spusteny natazenim z PC s Windows pres USB. Staci ho jen spustit, nemusi se do telefonu flashovat.
    Takze kdyz takhle spustit CWM nebo TWRP, udelas si zalohu puvodni ROM a pak tam neco flashnes, mam pripravenou zalohu pro obnovu do puvodniho stavu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BUCCI: to je dobrej tip. aspoň neco.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    RAINBOF: nainstaluj hangouts a nastav ji jako sms aplikaci... kdyz nic aspon se dostanes ke zpravam
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam takovej problem. znicneho nic prestaly jit sms. kdyz je otevres napise to ze aplikace prestala reagovat. pritom sms chodej ale nei se jak k nim dostat..
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    WAKI: Aspon ze taaak:)

    BUCCI: No jo, jen tam mohli dat zpet recovery:-X
    CEEFA: Jj taky si myslim ze mi to tu frci na LTE. Ja o tech frekvencich nemam tucha.
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    MOTTE: to bude lte, ono to mi4 totiz lte ma, ale nema ty frekvence 800 (o2 a tm) mhz a 900mhz (vf), ktery se tady pouzivaj mimo mesto - v praze, brne, plzni atd bys lte mel chytat (proste vsude, kde je pokryti 2100 Mhz)
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    MOTTE: dělali to tam stejně jako ostatní, přes updater tam dali cz rom z miuios.cz
    WAKI
    WAKI --- ---
    MOTTE: :-D :-D :-D aby alespon mi chodili sms a volani.. znam moc dobre :-D :-D :-D
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    WAKI: Ja sem tenkrat unbricknul HTC one a byl jsem spocenej jak svine. Jinak jsem byl vzdycky strelec. Az do vcerejska, bricknul jsem prave svuj jedinej telefon a svihal nekam do terenu neco schrastit .)
    WAKI
    WAKI --- ---
    MOTTE: no asi tak, urcite bych si na to vyhradil tak den az dva.. Kdyz jsem to delal poprvy s xperii P, tak jsem nad tim stravil 2 dny, a nic prijemnyho, kdyz to byl muj jediny telefon, ktery jsem potreboval. Tak jsem se u toho i zapotil, nez nasel 6 zpusob, jak to rozchodit.. :-)
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    WAKI: Miflash jako program zvlast? Zkusim pogooglit. No budu 8x merit a jednou rezat nez neco provedu. Asi se tim budu zabyvat az budu nutne potrebovat do tovarniho nastaveni. Zajimalo by me jestli to ti blbci z mironetu vedej co delaj kdyz tam davaj neofico CZ ROM a nedaj tam nejaky recovery. Jo podivam na forum, to urcite.
    WAKI
    WAKI --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam