• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    PETR_TNT
    PETR_TNT --- ---
    MIKROM: a je to problém SW nebo WH? je v piči telefon, karta nebo potrebuju tvrdorestart?
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    PETR_TNT: to je důvod proč android nechce telefony s sd
    PETR_TNT
    PETR_TNT --- ---
    dneska ráno se samovolně na Red Rice 1 odpojila SD karta, na které mám mp3 k budíku... no prostě mě to neprobudilo, je to SW nebo HW chyba?
    QUIP
    QUIP --- ---
    ALLOPSYCHOSIS: Tohle je dobrej tip. Ja mam zase problem s Redmi 2, ze mi obcas, kdyz jsem nekde na horsim signalu, "vypadne signal" a uz se telefon sam do site neprihlasi, protoze chce znovu zadat PIN, ale k restartu telefonu nedochazi. Deje se to obcas, kdyz jedu metrem, nebo kdyz jsem na jidle v nejake sklepni restauraci (dole signal je, treba si tam i prectu SMS, pak dam telefon do kapsy a kdyz dojedu domu, tak zjistim, ze je telefon bez signalu a chce znovu PIN - vcera jsem byl takhle asi 3 hodiny off)
    Takze ted zkusim vypnout ten PIN, to by mohlo stacit! :)

    BESTIEVSAMETE: udelej se zalohu na SD kartu, nebo interni pamet a po factory resetu muzes zase vsechno obnovit. Je to pomerne jednoduche a krome par detailu to obnovi vse potrebne)
    A jak pise FARFELOO - u zabezpeceni vetsinou nejde o PIN SIMkarty, ale o PIN lockscreenu telefonu (coz muze byt PIN, gesto, heslo...), ale to uz jsi normalne prihlasena do site, kdyz mas PIN na SIMkarte vypnuty.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    BESTIEVSAMETE: Pracovní emaily většinou vyžadují jakýkoliv passcode. Pin můžeš vypnout v klidu. Jde o to, aby po restartu byl člověk on-line.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    ALLOPSYCHOSIS:
    1) OK, baterku zvládnu,
    2) Tovární nastavení = vymazat vše v telefonu, to mě trochu neba (ale chápu, že k tomu asi dojde)
    3) Pin tam bejt musí, chodí mi tam pracovní emaily a ty to vyžadujou.. :) a nechci mít telefon bez pinu jen proto, že nefachá..

    A jo, k reklamaci nejspíš dojde :(
    ALLOPSYCHOSIS
    ALLOPSYCHOSIS --- ---
    BESTIEVSAMETE: zkusila bych vyměnit origo baterku (občas prý zlobí), uvést do továrního nastavení kvůli přehrávači a zrušit si pin na sim kartě, čímž pádem restarty zaberou max 10 vteřin mimo příjem. A nebo reklamovat jako vadný kus.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Tak teda musím říct, že prvotní nadšení (asi měsíc) vystřídaly akorát problémy. Mám Redmi Note, vypadalo to super, velkej telefon kvůli práci.. ALE..
    1) Telefon se nechce nabíjet. Vystřídala jsem nabíječky, dávám ho tam až když si sám řekne a stejně, dneska od rána v zásuvce a baterie klesá.
    2) Jakkoli se snažím přehrávat hudbu, telefon ji zasekává. To platí pro defaultní přehravač, Spotify i přehravač na total commanderu. Je to neskutečně otravný, po 5ti minutách to většinou vzdám.
    3) telefon se sám restartuje, opakovaně a bez ptaní. Takže zjistím, že nejsem na přijmu ačkoli sem slíbila že budu, ne proto, že bych telefon někde nechala, ale protože on sám se rozhodl, že je a čase mě zase naštvat.

    Pokud máte lék na alespon jeden z výše zmíněných problémů, prosím, sem s ním!
    HVJ3R
    HVJ3R --- ---
    Tak jsem poridil Mi4C, na ibuygou.com, shipping z Ciny DHLkem. Za tyden od objednavky to tu bylo, dneska prisel, zadni celnici, deklarovano jako Media player. Prisel zabalenej v teplym papire s napisem "I love you so much", jinak zadne vyhrady zatim :)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    QUIP: jo to maka.
    LUGA5
    LUGA5 --- ---
    factory reset nepomohl.. musel sem sosnout klávesnici ve formátu *.apk a nainstalovat..
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    QUIP: Diky, to se bude hodit, netusil jsem ze se da jen bootnout a nemusi se flash:-X
    DYNK
    DYNK --- ---
    TOOMIX: Aha, ja myslel, ze dvojka ma Android + Win10. Tak to uz chapu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DYNK: dvojka má Windows 10, jednička Android. Navíc asi bude rozdíl v ceně CPU
    DYNK
    DYNK --- ---
    Orientujete se nekdo v nabidce zarizeni MiPad? Koukam na ibuygou a maji tam MiPad a MiPad 2 jako preorder - zarazi me ale, ze MiPad 2 je v zakladni cene bez slev vyrazne levnejsi, nez jednicka. Po sleve uz je o par dolaru levnejsi jednicka, ale cekal bych rozdil vetsi. Vite nekdo proc to tak je? Je dvojka horsi?

    Jednicka
    Xiaomi Mi Pad 64GB 2GB ROM NVIDIA Tegra K1 Quad Core 2.2GHz CPU
    https://ibuygou.com/p-xiaomi-mi-pad-64gb-2gb-rom-nvidia-tegra-k1-quad-core-22ghz-cpu-6195.html

    Dvojka
    https://ibuygou.com/...d-2-intel-atom-x5-z8500-quad-core-22ghz-2gb-ram-64gb-rom-windows-10-7224.html
    QUIP
    QUIP --- ---
    TWORBO: to spis vypada na problem se senzorem jasu pri automaticke regulaci jasu. Zkus vypnout automatickou regulaci a nechat jas nastaveny na tvrdo, jestli ti to bude delat i po tom, nebo ne.

    MOTTE:
    Zapnout v telefonu USB Debugger

    Settings > About Phone > MIUI version = 7x clicks to enable USB developpers debugger

    Vypnout telefon
    Pripojit USB kabelem k pocitaci

    Power + Volume Down (spusti se fastboot)

    Potom na pocitaci v prikazovem radku spustit adb
    Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600] (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.
    
    C:\Documents and Settings\user1>cd C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb
    
    C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb>ls
    AdbWinApi.dll     adb.exe           recovery.img
    AdbWinUsbApi.dll  fastboot.exe
    
    C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb>adb devices
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *
    List of devices attached
    58b8106f        offline
    
    C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb>adb devices
    List of devices attached
    58b8106f        device
    
    
    C:\TWRP_recovery_boot\HM2014813_TWRP2.8.6.1\adb>fastboot boot recovery.img
    < waiting for device >
    downloading 'boot.img'...
    OKAY [  0.500s]
    booting...
    OKAY [  0.094s]
    finished. total time: 0.594s
    


    Po tomhle poslednim kroku ti telefon nabehne do TWRP recovery, ale neni flashnuty do pameti telefonu. Takze si z TWRP udelas co potrebujes (treba zalohu puvodni ROM), pak v TWRP das reboot, nebo power off a telefon ti zase nabehne s puvodnim Mi Recovery.
    Delal jsem to tak na svem Redmi 2
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    QUIP: Mas nekde ulozeny postup? Vyuziti TWRP bez flash jsem nevidel:-X
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    na my redmi2 obcas se tak jako vice rozjasni displej a pak o kus zas po chvili jakoby pohasne. cim to je? predpokladam ze ma bejt jasnej nejakou dobu po dotyku, kdyz ta doba uplyne tak trochu pohasne, nez se hodi do tmavyho "odemkni" modu.
    on si vsak strida jas/pohas uplne nahodne...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LUGA5: zkus factory reset ;)
    LUGA5
    LUGA5 --- ---
    zdravím, třeba by mi někdo pomohl.. koupil sem mi4c, nainstaloval sem rom podle návodu na miuos.cz , vše se tváří jak má, až nato, že mi při každém dotyku na displeji napíše "Aplikace Klávesnice Google bohužel přestala..." a nemohu ani nic napsat, prostě se mi nikdy neotevře klávesnice :/ neví někdo co s tím? předtím s origo softem žádný problém :/ nemůžu se ani lognout na wifinu, protože ta kláveska nevyjede.. když sem strčil sim, píše, že mám aktuální software :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam