• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nevite jak je to s reklamaci v hareku kdyz jsem ztratil uctenku od puvodniho prodejce ? chroupnou to ?
    KEL
    KEL --- ---
    ZAKCK:
    ADM:

    Zakazal jsem instagramu a viberu autostart (to byly procesy ktere nejak moc zraly - viber pouzivam zcela vyjimecne) a v manage apps battery usage jsem zmeni nastaveni ze standart na advanced a uz to vypada podstatne lepe. Na wakelock detektor se podivam, ale ten Battery Stats Plus, mi to ukazal docela jasne. jen je tam dost reklam. Kazdopadne za rady dekuji, zda se ze vyreseno :)



    ADM
    ADM --- ---
    KEL: zkus nainstalovat wakelock detector, z nej by to mohlo jit videt
    ZAKCK
    ZAKCK --- ---
    KEL: myslel sem tim že ti to právě s kombinací nějakýho wakeu vybije tu baterku.
    KEL
    KEL --- ---
    ZAKCK: je to mozny, mne v podstate nevadi ze se nevypina wifi, me vadi ze telefon neprezije noc bez adapteru.
    ZAKCK
    ZAKCK --- ---
    KEL: Někde sem snad četl že Viber nechává wifinu pořád zapnutou (i když ji ručně vypneš), ale nevim zda si to pamatuji dobře a zda to neni úplnej blábol :)
    DYNK
    DYNK --- ---
    KEL: Me se to taky cas od casu vybiji nonstop. Resim to zastavenim procesu, kterej si ten wakelock requestuje.
    KEL
    KEL --- ---
    BUNDA: Apps: Android 73%, Android System 7%, Phone 4%, Viber 2% ...

    DYNK: Mozna zkusim nejakou detailnejsi apku.

    Spis mne zajimalo zda nekdo nema/nemel stejny problem. Pred spanim jsem killnul vsechny bezici appky. Ted ho mam na stole a skoro se nevybiji. To je skoro na paranoiu :)
    DYNK
    DYNK --- ---
    KEL: s wifi neporadim, tu vypinam rucne spolecne se zapnutim DND. Nicmene ten awake to vybije vic, nez wifi. Pouzivam aplikaci Battery Stats, ta ukaze na proces, kterej awake pozaduje.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KEL: a procenta procesů jen z historie (ne až z detailu?) neukáží co sežralo nejvíc?
    KEL
    KEL --- ---
    a taky koukam ze tam je nejak podezrele Awake, to taky netusim co ma znamenat. Telefon lezel na stolku.
    KEL
    KEL --- ---
    cau, posledni dobou – no mozna uz tak pul roku, se mi REDMI1S (aktualne MIUI 7 6.1.28 BETA) pres noc extremne vybiji. Zrovna dnes jsem sel spat ve dve, telefon na 100% a rano prakticky skoro 0%. Keep WLAN on during sleep mam vypnute (only when plugged in) - a presto v tom grafu je furt zapnuto. Kdyz zapnu rezim letadlo, tak to je ok, ale to nechci. Nevite cim to muze byt? Popravde chodim spat tak ruzne, takze se mi nechce zapinat nejaky profily na noc a pod. Navic na to muzu zapomenout a pod. Kazdopadne takovyhle extremni vybijeni neni normalni.

    Prikladam graf baterie. Je tam kranse videt, jak se to pres noc uplne vystavilo, pak jsem to rano obzivil a najednou se to skoro nevybiji. WTF? :)

    ps: koukam ze se mi povedl screenshot vydrze v pravej cas, je to nejaky demonicky mam pocit :-))

    RADDINO
    RADDINO --- ---
    Nemáte někdo nějaký tip na osvědčené QuickCharge (pro Mi4) nabíječky z DX, Aliexpress apod?
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    AOTEAROA: nemám ho rád, hlavně z toho důvodu že je prožraný reklamou a pořád nutí instalaci dalšího balastu..
    ale jakási čistá verze CM je přímo v miui, takže mít na MIUI nainstalovaný cleanmaster je silně zbytečné.
    obecně nejsem moc zastáncem tohodle čištění, denně řeším, že má někdo několik let starou plečku a myslí si, jak mu to děsně zrychlí telefon.. tak jednou za měsíc, když si náhodou vzpomenu, pustím sdmaid, jinak nic nečistím.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MIKROM: nerozumím jestli ho tedy doporučuješ nebo rozmlouváš :-) já ho měla celou dobu a dobrý, a teď jsem ho nenainstalovala a budu používat systémový čistič. Jen nevím, kterou tou mojí mazací akcí jsem způsobila, že mi najednou dost ubývá baterka.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    JULIAN: s mibandem vstáváme s přítelkyní a v pohodě. máš nastavený "okno" ve kterém chceš vzbudit, standardně půl hodiny a když v tomhle čase spadneš do mělké fáze spánku, tak tě vzbudí příjemněji než budík. klasický budík mám pro jistotu taky, ale až po mibandu jako rezervu.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    AOTEAROA: tak zrovna cleanmaster je za a zlo, a za b součást optimalizace miui
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Po reinstalu systému a instalaci většiny appek kromě například Cleanmasteru se mobil tak zrychlil, že asi novej nepotřebuju... :-) starý dobrý smazat a dát načisto :-) jen bylo potřeba nepoužít většinu záloh, naštěstí jde vybrat použít jen jednotlivé.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    HVJ3R: už to chápu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam