• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BUNDA: Ty máš asi něco jako todle sklo s namalovaným rámečkem ne? https://xiaomimobile.cz/ochranne-tvrzene-sklo-s-rameckem-pro-xiaomi-redmi-note-4-lte-oem.html
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KORKMAZ: mám tam full cover, kryje celý display a sedí dobře

    QUIP: tak já mám na Note 4 celkem v klidu vyčerpáno více než 3GB, ale od toho tam ta paměť je :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    KORKMAZ: nemam Note, ale jen Redmi 4X s 3/32 GB a nikdy jsem se nedostal k tomu, abych mel obsazeno vic nez 2.5GB RAM. Predpokladam, ze s Note 4, to bude velmi podobne.
    Ano, hybridni sloty a zaoblene hrany displaye jsou prokleti. Tvrzeny sklo je o tech par milimetru mensi a i tak se casto stava, ze se na okrajich delaji bubliny :( Takze misto tvrzeneho skla mam jen folii, ktera sice taky neni do kraju, ale aspon se tam nedelaji bubliny.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BUNDA: No to jsem si taky mysle, ale rozdíl v ceně už je celkem znatelný. Takže jsi celkově spokojen? Předpokládám, že se na to nedá sehnat žádný tvrzený sklo, co by krylo celý displej...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KORKMAZ: 3 nebo 4 GB není zas takový rozdíl. Já šel do 64 protože používám dual sim a tak už není místo na SD kartu. Prokletí tyhle hybridní sloty.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Poslední spam, slibuju. Jsem se už asi rozhodl pro Note 4, ale nevím, do jaké výkonové verze jít. Myslím, že by mi mohla stačit 3/32 Gb a cena je i zajímavější - je znatelně levnější než 4/64. Nemá někdo tu slabší verzi, případně jak je s ní spokojen? S průměrným foťákem jsem smířen. Doposud jsem měl 2/16 Gb, takže upgrade to pro mě bude tak jako tak.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Tak ta A1 nemá tu nadstavbu, takže asi by ani nebyla možnost stažení té zálohy (to jen hádám). Note 4 má kolega a celkem chválí. O tu pětku jsem se blíže nezajímal, ale ten áčkovej model od čtyřky mi nevoní laciným zpracováním.
    QUIP
    QUIP --- ---
    KORKMAZ: Kolem toho stanku na Flore jsem jenom prosel. Vystaveno tam meli spoustu telefonu, tak snad je maji i skladem.
    Svuj Redmi 2 jsem kupoval online na GearBestu z evropskeho skladu, Redmi 4X v Mironetu - cena byla slusna a doplatil jsem si jeste za prodlouzeni zaruky na 3 roky. Telefon byl s normalni international verzi MIUI. Kdyz ti telefon pada z ruky, u Mironetu si muzes dokoupit i pojisteni na blbost (ze ho rozbijes)
    Maji tam hodne modelu skladem. https://www.mironet.cz/mobilni-telefony/mobilni-telefony-dotykove+fc15300/?pn4293[]=XIAOMI&EXPT=
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    KORKMAZ: jinak xiaomi mi a1 vypadá podle parametrů celkem taky fajn.
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    KORKMAZ: do beryko jsem psal a prý by měli během října naskladnit xiaomi redmi note 4 global.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KORKMAZ: Redmi Note 4 nechceš? 5A bude horší volba.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    QUIP: Díky za radu. Tu automatickou synchronizaci považuji za velký plus a důvod proč si koupit jako nástupce další Xiaomi, leč nabídka u ofiko dealera je téměř nulová. Nebyl někdo z vás náhodou v tom jejich stánku na Floře? Popřípadě uvítám tip na nějaký telefon od nich. Kompletní LTE, slot na SD kartu a kovové tělo nutností, cena tak 5-7k.

    Jinak SD kartu teď nemám a PC suite mi nešlo napojit a navíc nemám USB rozbočku ani bluetooth periferii a už mi to přijde tak trochu složitý, takže bych to raději udělal viz výše.
    QUIP
    QUIP --- ---
    KORKMAZ: Ja jsem prechazel z mrtveho Redmi 2 (odesla RAM, takze telefon ani nebootoval) na Redmi 4X. Data jsem mel vsechny synchronizovany do Mi cloudu, takze na novem zarizeni stacilo preskocit vsechny ty dotazy pri prvnim spusteni, pak nastavit WiFi a Mi Account a pockat, az se vsechno synchronizuje z cloudu do telefonu.

    Muzes udelat i backup na SD kartu, pokud ji tvuj telefon ma (to je normalne v nastaveni telefonu) a pak to z toho obnovit na novem telefonu.

    Pripadne pouzit Mi PC Suite, nebo tak nejak se to jmenovalo - windowsi program pro zalohovani pres USB kabel. Ale mam s nim rozporuplnezkusenosti - snazi se zalohovat i SD kartu, takze zaloha 60GB dat neni to, co jsem chtel. Ale system a nastaveni to zazalohovat a obnovit umi.

    Klevesnici muzes pripojit pres USB OTG redukci, nebo bluetooth. Ja jsem si jeste ke staremu telefonu koupit za $20 malinkatou klavesnici (cca 14cm velkou), ktera funguje pres bluetooth i jako mys. Funguje i na Xiaomi telefonech - kdyz se s telefonem sparuje, tak se na displayi objevi kurzor mysi a da se klikat na ikonky :) Ale sparovano musis mit pred tim, nez si rozbijes display :)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Trochu mě zaráží, že Beryko coby ofiko distributor teď nemá žádné telefony a jen v budoucnu bude mít Note 5A. Přemýšlím, že bych si to koupil a zkusil tam přenést data za funkce v dalším nastavení - Přenos do nového zařízení a případně pak Mi account. Má s tím někdo zkušenosti?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KORKMAZ: pres otg redukci
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    RAINBOF: A jak to připojím? Jinak telefon je v záruce, ale to už je asi fuk :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KORKMAZ: pokud jde o data tak pripoj klavesnici. jinak nic.
    daruj to "nekomu" na pokusy s androidem... ;)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Co s telefonem? Spadnul na parkety a záhadně prasknul displej - tvrzené sklo kupodivu vydrželo. Nicméně displej nereaguje a telefon nejde zapnout (zadat PIN). Dá se s tím něco dělat? Cena opravy by asi přesáhla cenu telefonu Mi4 LTE
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    RAINBOF: hele nemáš tip, kde by mi na počkání nebo třeba za pár hodin vyměnili teda tu baterku v Mi4C? klidně bych se tam předem objednala, aby mi měli, počítám že to běžně servis skladem nemá. Praha.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AOTEAROA: tohle je fakt baterka. na 90 procent.
    Pokud tě zajímá pozadí celý věci tak hodně zjednodušeně je to v tom, že baterie má nějaké parametry které mobil předpokládá a tím je hlavně napětí baterie. Z něj mobil také zjišťuje všechno (spíš odhaduje)
    Momentální kapacitu,
    konec nabíjení,
    moment kdy už nenabíjet.
    Když poklesne vnitřní odpor baterie tak se všechno tohle změní a baterie je nedobíjená správně typicky málo a poklesy napětí při vybití jsou větší přestože baterie třeba má ještě dobrou kapacitu. To ale mobil neví a vyhodnotí to jako podvybitou baterii a téměř okamžitě se vypne.

    Docela častým vedlejším efektem bývá pak i to že se děsně přehřívá nabíječa nebo nabíjecí obvod telefonu (telefon topí typicky kolem konektoru)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    RAINBOF: já se ptala v tom servisu (Respektive u prodejce, koupila jsem to na Beryko) na cenu výměny baterky a klidně si to zaplatim, ale chtěla bych mít tak nějak aspoň od někoho řečeno, že mi to pomůže. ona ta baterka byla dost na hovno už tak po 3 měsících, tak nevim jestli s novou to nebude to samý. mám powerbanku a jsem tak nějak připravená během dne dobíjet, ale netahám ji všude s sebou a když jdu na nákup a na 34 % se mi to vypne a manžel mi volá, je to na prd :D

    uvažovala jsem jestli si nepořídit jiný telefon prostě. akorátže tenhle je s touhle baterkou neprodejnej. a navíc skvěle fotí. a já nemám prachy, tak chci počkat až tenhle dorasim, mám ho něco přes rok a kromě baterky a ulomenýho růžku je v cajku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam