• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    FLUFFY: souhlas, redmi 4x a 8 ma fotky o sto procent jinde.
    akorát nemůžu prijit na to, jak zapnout panorama...
    FLUFFY
    FLUFFY --- ---
    KORKMAZ: Note 4/4X foti otresne, teda - venku na slunicku to udela nejaky obrazek ktery dejme tomu - ale porad zadny zazrak (barvy, dynamika...) - porad je to "obrazek z mobilu", ne fotka. A indoor je uplne v pr...

    Pro srovnani - stejne misto, stejne svetlo (obyvak s 40W LED osvetlenim) : http://peklo.biz/xiaomicompare.jpg

    Jo je to sice Note 8 Pro, ale nemyslim ze od toho bude 8T nejak hodne daleko, U 8Pro je jen zbytecnych 64Mpix, z kterych se sklada zbytecnych 16Mx vysledek - 8T dela 12Mpix ze 48. Osobne jsem spokojeny, da se tomu rict "fotka" na rozdil od nejakych "barevnych obrazku" ze 4X.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    FLUFFY: Note 4 fotí ve dne celkem ok, v noci pak šeredně. Nicméně 8T fotí v noci o trochu méně bídně a ve dne ty foťáky dělají dohromady děsnej eintopf. Děti mi to vždycky zesvětlá a děsně natáhne - vypadají jak albínský platýzi.
    FLUFFY
    FLUFFY --- ---
    KORKMAZ: tomu se mi moc verit nechce, Note 4 jsem mel dost dlouho - foti fakt bidne (jinak supr telefon, jen fotak tragicky). Ted mam Note 8 Pro - a je to nebe a dudy. Uz u Note 6 je sakra znat ze je to jinde.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PRUSATKO: Tak musím říct, že to 8T fotí skoro stejně jako můj starý Note 4. Takže spíš zklamání.
    MATTH3W
    MATTH3W --- ---
    TOOMIX: jj
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MATTH3W: davals tu z miuios.cz?
    MATTH3W
    MATTH3W --- ---
    Prehral jsem ROM (MIUI 7) abych ozivil Mi 4c, ale ted to po me chce heslo k Xiaomi uctu - resetovat ho nemuzu, uz neznam, pod kterym cislem (respektive uz tu SIM nemam, tudiz cislo je davno pryc) jsem ho linknul a email jsem tehdy nezadaval... nejake tipy, jakou ROM tam hodit a obejit to? Diky
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ja teda uz si vcera po nekolika videich a nejakych clancich a recenzich udelal vlastni nazor, ale chtel bych slyset zda to nekdo vidi bez meho vodeni za rucicku stejne nebo uplne jinak... A nechci navadet :o)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SIBERIAN:
    Apple Watch :)
    SIBERIAN
    SIBERIAN --- ---
    KOC256: co je AW?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Dokaze mi nekdo fundovane vysvetlit proc AW vydrzi 18 hodin a napr. Amazfit GTR 18+ dnu? Diky...
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    PRUSATKO: to k redmi 8 je pribalena sprcka v klidu, tedy neklouze, ale musím rict, ze i samotnej zadni kryt je z neklouzaveho materialu, coz je fajn pokrok, redmi 4x klouzalo jak nikdy.
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    KORKMAZ: Foti to relativne obstojne, pribalena "sprcka" nehorazne klouze, musel jsem ji vymenit za plastovy matovy kryt, ktery je uz ok.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PRUSATKO: Ha, pozdě...už jsem to ženě koupil! Potřebuje něco na dobrý fotky dětí a todle se zdá bejt zabty prachy dobrý (aspoň počtem objektivů a pixelů). Nicméně prej jí ze začátku vůbec nefungovala klávesnice. Ale potěšilo, že v krabičce už je celkem obstojná průhledná šprcka - konečně!
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    KORKMAZ: Redmi Note 8T diodu nemá, i s miui rom jsou nejaké problémy (špatný ram management), mám ho cca 2 měsíce a docela ujde
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Nemáte někdo Redmi note 8T? Má to tu oznamovací diodu nebo ne?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    TAP: tak to je pozitivni. uz tak me ohledně notifikaci nemile prekvapila absence diody...
    TAP
    TAP --- ---
    BRKODLAK: ty skrývající se notifikace jsou bohužel featurou miui10. dají řešit nějakou appkou (jejíž jméno jsem zapomněl), která dokresluje ikony do vrstvy nad lištou tak, jak by to mělo být. ale miui11 už to má zas jak by to mělo být (zas se tam toho ukazuje imho nějak míň na zamčený obrazovce, ale moc si miui10 nepamatuju, neměl jsem ho dlouho)
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Kdyby nekoho zajimalo, jak dopadl vyber noveho pristroje, tak jsem nakonec zvolil Redmi 8.
    Hned jsem narazil na par veci, ktere nefunguji, jak by mely, ale to bude spíš věc systému.
    Prvni vec jsou ikonky upozorneni ve stavovem radku. Přestože je v nastavení zapnu, vždycky se tam jen objeví a hned zase zmizí, stale je tam jen ikona ticheho rezimu a budíku.
    Další spíš kosmeticka vada jsou rámečky kolem nekterych ikon aplikaci, jako treba Messenger, telegram, kdy místo průhledného pozadi je bile.
    Taky se mi klepnutím na Widget prehravace na plose neotevre celá aplikace, přestože ovladat ním jde.
    Kdybyste někdo věděl jak to vyřešit, zejména první problém, podělte se.
    Dnes mi to nabídlo update na miui 11, tak třeba se tím aspoň něco vyřeší.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam