• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    ZOOSEX
    ZOOSEX --- ---
    Ahoj, laickej dotaz- čtu tady často o nesnášenlivosti směrem k nadstavbám oproti čistýmu Androidu. Mohl byste mi někdo stručně shrnout pro a proti?

    Případně můj dotaz ignorujte nebo mě odkažte na externí článek k tématu :)

    Díky
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    BRKODLAK: kdes so koupil? je to market/region dependent feature
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    SMOOKE: ja uz pred timto telefony s nfc mel, tento se tváří ze nfc vůbec nemá, přestože ve specifikaci je uvedeno, ze tuhle funkci má mít. ikona nfc chybí a ani v nastavení heslo nfc nic nevyhleda.
    SMOOKE
    SMOOKE --- ---
    BRKODLAK: mel by mit, hledej toto:

    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    máte nekdo redmi note 12 s 8/256?
    v popiscich vsude pisou, ze ma NFC, v telefonu to ale vypada, ze nema.
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    MEDWYN: S novou aktualizací peněženky vše opět funguje. :)
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    ECLIPSE: Aby fungovalo gpay, potrebujes mit basic integrity + cts profile match (yasnac), respektive meets_basic a meets_device (play integrity api checker).

    A na novejsich telefonech by melo byt i hardware_backed, respektive meets_strong. To ale zadne bankovni ani jine appky zatim nevyzaduji.

    Typicky novy nerootnuty telefon bude mit vsechny 3.

    Automaticky by to melo vyhucet, pokud mas unlocknuty bootloader a/nebo custom rom. Jde to obchazet pomoci modulu v magisku, ale je to nekonecna hra na kocku a mys.
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    MEDWYN: CTS profile match - fail, a pak MEETS_Devide a MEETS_String neprošlo.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ECLIPSE: na Redmi Note 8T mi to se stable ROM z miuios.cz fungovalo asi týden, když jsem ho před 3 lety koupil, pak to přestalo fungovat. Ze stejného důvodu mi třeba nefunguje aplikace McDonald's. Platím kartou no. NFC jako takové ale funguje.
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    TOOMIX: Mam tam český MIUI, takže mám, ale už od začátku ještě před 14 dny to fungovalo.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ECLIPSE: nemaš odemčený bootloader?
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    Přestalo mi, zničehonic, fungovat placení mobilem. Zkoušeno mnohokrát na různých terminálech. Zkusil sem přeinstaloval Wallet, nic. Stáhnul jsem si NFC Checker a Credit card reader a karty to normálně přečte, ale opačným směrem nic. Nemáte někdo zkušenost? (Redmi Note 8T)
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ACID: Redmi 8
    ACID
    ACID --- ---
    bavíte se o 8, nebo 8 pro?
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    HARVIE: možná obojí, i když Redmi 8 byl s foťákem provar už při koupi - např. v porovnání s mým 3 roky starým Mi A3, kterej fotí do dneška docela obstojně
    .. včera jsem Redmi Note 12S 8 (8GB/256GB) předal ženě a rovnou udělal pár testovacích fotek.. Ten rozdíl je neporovnatelný.. Krom detailů (Note 12s má až 108Mpix, na běžný focení samozřejmě stačí mnohem méně), ale podání barev, ostrost, zkreslení..

    Co mě teda u toho Note 12s překvapilo, tak je váha - na to, že to má 5000mAh baterku a drobek to rozměrově uplně není, tak je lehoučkej.. Jako by v něm nic nebylo.. :-)

    Bohužel pro mě - nesnáším nástavby (tady MIUI 14), Xiaomi už mobily s čistým Android One nedělá, takže moje Mi A3 musí ještě chvíli vydržet, než přejdu na nějakou Motorolu nebo Pixela..
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PSYSBEE: tyjo me skoro prijde, ze se v tom redmi 8 za ty roky ta kvalita fotaku nak zhorsila :-D ale mozna se jen zlepsili ostatni.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Poslední rok dva jsem nějak přestal sledovat vývoj Xiaomi smartphonů. Aktuálně vybírám novej foun nižší střední třídy do 6ti tisíc pro ženu - celkem nenáročná uživatelka, jen už by chtěla aspoń trochu kvalitní foťák (dosavadní Redmi 8, kterej sem tu taky kdysi řešil, byl v tomhle směru velký zklamání)
    Otázka zní - řada POCO X5 nebo řada REDMI NOTE 12S ?
    SMOOKE
    SMOOKE --- ---
    JEREMIUS: https://www.vspdata.cz/servis/xiaomi
    zkus tady, delali mi tel, kupovanej z ciny a zvladli to jeste v zaruce (a dokonce i postovne bylo zdarma)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam