• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPIRITMEDITATORExistuje nahrazka masa? Nebo maso je nahrazka jidla(hmota)? Aneb jedl by nekdo maso nijak neupravovany, cerstve uloveny?
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SSTTAANNAA: me zaujalo to Robi maso, ale jeste nemam dostatecne nastudovano, co to je :) vim o nem od vcerejska.... nicmene uzivatel _A5_ tu kdysi postoval zajimavy link... http://vegan-fighter.com/vyziva/veganske-zdroje-kvalitnich-bilkovin.html

    ja osobne casto pouzivam Shita-Ke, maji skvelou texturu a navic jsou i chutne :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    PATRICIE_: pokud člověk partnerovi zatajuje jezení/nejezení masa, tak je něco velmi špatně.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    SSTTAANNAA: máš plusový bod za to, že nejsi vulgární... :c))
    Jinak děkuji za starost, zdravíčko mi slouží dobře.
    SSTTAANNAA
    SSTTAANNAA --- ---
    jinak sám to má s masem tak, že ne že bych si ho nikdy nedal, ale jednou týdně mi příjde úplně dostačující...nepočítám do toho teda ryby...takže náhražky za maso jsou pro mě aktuální téma...
    SSTTAANNAA
    SSTTAANNAA --- ---
    PATRICIE_: jestli to už nebude nějaký druh nemoci:-))
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    SSTTAANNAA:
    Neříkám, že je pro mě maso životně důležité - to by bylo přehnané.

    Já jsem přes dva roky chodila s vegetariánem. Po týdnu bez masa se začnu chovat agresivně a moje tělo to maso chce. U rodičů jsem např. na návštěvě otevřela lednici a podvědomě tam hledala cokoli červeného-růžového-hnědého, bez ohledu na fakt, že jenom máma chtěla podat cosi...
    Chodila jsem tenkrát na tajnačku před přítelem do restaurací a bufetů na maso. Nic to ale nemění na tom, že jsme každý trošku jinak dotvořen a každý člověk je unikát sám o sobě. Nenutím ani neupírám nikomu nic.
    No prostě jsem měla možnost si to vyzkoušet a fakt nejsem ten typ. Sorry, no.
    SSTTAANNAA
    SSTTAANNAA --- ---
    PATRICIE_: mi příjde, že jeden mluvíte o koze a druhý o voze...tvoje argumenty, že bez masa nemůžeš žít dýl než týden bych chápal v případě, kdyby jsi po tom týdnu začla omdlívat únavou...takhle mi příjde ža máš na maso po týdnu prostě velkou chuť, což je sice legitimní důvod, ale až tak moc to nesouvisí s tím o čem je tento klub...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    PATRICIE_: 1) verohodnych zdroju, ktere jsou schopne uzivit vic, nez jen rodinu a kamarady okolo moc neznam... bylo by super, kdyby se rozjely normalni nekoncentrakove farmy, ale sama vis, jak to jde do haje

    2) vsak jsem psal, ze to je subjektivni, na tom se shodneme

    3) znas jeste nekoho jineho, kdo ji syrove maso bez soli a koreni ? nic ve zlem, ale Ty jsi dost extremni osoba :)
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    KRAFTY: Psala jsem sama za sebe, jak to cítím, vnímám a mám. Není třeba hned argumentovat kulturisty. Nejsme všichni stejní, prostě ne. Dopřej mi alespoň ten vlastní názor. Dík.

    KRAFTY: Když dělám hambáče z masa, které mám od známých a vím kdo kravičky krmil a čím, pak do takového pomletého není třeba přidávat žádné koření a skoro ani sůl. (Jen teda ten gril tomu dodá...) U přípravy jídel ochutnávám a to i syrové maso (opakuji z věrohodného zdroje/farmy)! Takže odpověď zní ano. Sorry, kámo :c/
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    PATRICIE_: nezamenuj subjektivni zeleznou kosili zvyku za objektivni pravdu. a o nicem jinem, nez zvyku to neni.. polozim Ti otazku...jedla bys maso bez soli, koreni a tepelne upravy? :)
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    PATRICIE_: neexistuje? to rekni treba tomuhle chlapikovi http://vegan-fighter.com/images/1366881004.jpg ...nebo tomuhle http://vegan-fighter.com/images/1374495929.jpg
    :)
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    Já znám i spoustu lidí (většinou věk 30-50), kteří systematicky žerou jenom maso a nemasové přílohy z talíře vyhazují... To mi přijde nejzvrácenější. Já mám čerstvé ovoce a zeleninu stejně ráda, jako to vámi proklínané maso. Nedovedu se obejít ani bez jednoho.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    a k názvu celého klubu, zda existuje náhražka masa říkám sama za sebe:
    Za maso (pro mne) dlouhodobá náhražka neexistuje. (Dokážu maso nahrazovat týden, možná i dva... a pak se ze mě stává dravec, který má jasnou misi naplnění potřeb - ulovit a sežrat maso).
    Jedním dechem ale dodávám, že neexistuje ani žádná náhražka rostlinné stravy - ne, prostě neexistuje!

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KRAFTY: my leželi s dcerou loni o Vánocích v nemocnici (prvoinfekce herpesvirem, tj něco, co s nejezením masa ani souviset nemůže). Hlásili jsme vegetariánskou stravu a nikdo, vůbec nikdo se tam nepozastavil nad tím, že roční dítě nejí maso. A to si nemyslím, že je Bulovka nějak progresivní zařízení.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    FIONOR: co by tomu mela rikat socialka a lekar? vegetarianu a veganu od narozeni jsou miliony po svete a jsou mezi nimi dokonce kulturisti a sportovci...tahle archaicka myslenka, ze se neda zit bez masa je fakt smesna....
    OTZ
    OTZ --- ---
    socialka je pica a detskej lekar zabednenej konzervativec, az na vyjimky
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    PIVOSH: a co na to říká sociálka a dětský lékař?
    PIVOSH
    PIVOSH --- ---
    FIONOR : s těmi dětmi nemůžu souhlasit. Můj velmi dobrý kamarád vychovává se svou ženou dvě děti (7 a 5 let) a živí je zcela vegetariánsky. Běžné choroby které děti mívají se jim vyhýbají, nějaké podzimní či jarní chřipkové epidemie jakbysmet. Kluk již v pěti letech cvičí kapueru holka dělá gymnastiku, oba se učí na hudební nástroje ... atd...chci tím jen říct že nikterak nezaostávají za vývojem. Znovu opakuji že nejsem vegetarián maso jím ale z mého úhlu pohledu když jím maso tak nejím nic jiného než spoustu rostlin smačkaných dohromady. A pokud dokážou býložravci (které jíme) z rostliné potravy vytvořit živočišnou bílkovinu tak proč by to nemělo dokázat i lidské tělo. Co se týče toho že maso jíme od pravěku tak je to logické, zvlášť v našich podmínkách. Dokud lidé neznali zemědělství tak by v zimě bez masa jednoduše umřeli, proto si myslím (a je to jen a pouze můj názor) že naopak maso vzniklo jako náhražka rostlinné potravy. Postupně se z toho s rozvojem inteligence dostáváme a veřím že za pár stovek či tisíc let se na masožravce bude nahlížet jako dnes na vegetariány.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    PATRICIE_: králíci, telata, prasata, kuřata, kachňata, králíci, housata, kůzlata, jehňata, králíci, prasata, telata.
    Všímáte kolikrát se dá otočit na obyčejnym statku takovej králík?
    SKRU
    SKRU --- ---
    pac je to rostlina kratkeho dne:) pestovat brzo na jare a na podzim. pres leto, tzn dejme tomu od tresni do cibule, kdyz je dyl slunce, jde do kvetu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam