• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPIRITMEDITATORExistuje nahrazka masa? Nebo maso je nahrazka jidla(hmota)? Aneb jedl by nekdo maso nijak neupravovany, cerstve uloveny?
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    PATRICIE_: myslel jsem tim samozásobitelství...ve městech je to jediná možnost, protože ty minifarmy by ty dva miliony lidí v Praze těžko uživily :( v podstatě by byl ideální stejný přístup, jako má Google ke svým serverům a jejich záložními zdroji. Nepoužívají mega zálohy pro celé serverovny, používají malý záložní zdroj pro každý server... kromě výhody decentralizace uložení energie (řízení je samozřejmě centrální, ale to sem nepleťme) je tam mega výhoda škálovatelnosti. Se stoupajícím počtem serverů automaticky roste počet záložních zdrojů... je to srozumitelné? :) a samozásobitelství neprovedeš v klasickém paneláku..proto mluvím o redesignu měst :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: ty enzymy jsou i v cerstvy zelenine a ovoci?
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    KRAFTY: trávu nebo krávu?? :c)))
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    FIONOR: tak o tom žádná. navíc...jakmile máš stravu z více, než 50 procent tepelně upravovanou, imunitní systém na ní reaguje jako na bakteriální napadení (!!!), pokud nedodáš explicitně trávicí enzymy. Tohle mě lehce vyděsilo, když jsem to četl... :)
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    KRAFTY: přiznám se, že moc nerozumím, co chceš říci.
    To ale bude asi tím, že už 10 let nebydlím ve velkoměstě.
    Malým krámkům s kvalitními potravinami ale fandím a byla bych ráda, kdyby jim obchod prosperoval. Jak tomu přispět?? Upřednostnit je před velkoobchodem. Jak by pak tyto obchůdky "vyschly" ? Nerozumím :c(


    SSTTAANNAA: no a tam je jádro neshod. Já o výživových hodnotách nic nevím - neřeším to - nemusím. Abych se najedla, vystačím si s tou chutí (bez tabulek a výpočtů).
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    KRAFTY: když je tatarák z dobře uzrálého hovězího, dá se v pohodě jíst bez jakékoliv úpravy... alespoň doma si k němu topinky dělám jen ze zvyku a jako podložku
    stejně tak si rád dávám sushi nebo carpaccio - tepelná úprava masu hodně ubírá na výživné hodnotě i chuti
    SSTTAANNAA
    SSTTAANNAA --- ---
    PATRICIE_: jasně že souvisí, ale zrovna u náhražky masa je pro mě důležitější spíš výživová hodnota, protože jak už jsem psal, maso si párkrát do měsíce dám a vlastně si ho pak i víc važím a víc mi chutná...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    PATRICIE_: ve chvíli, kdy by tyhle krámky začal využívat průměrný ovčan, tak vyschnou během týdne krámky i farmy. bylo by nutne redesignovat částečně města, protože v těch tkví největší problem stravování.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    SSTTAANNAA: ona ale ta chuť s jídlem dost souvisí.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    ECLECTICA: To byl rok 2001-2003. Myslím, že není třeba se v tom vztahu šťourat nějak víc.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    PATRICIE_: kéž by se rozjely stránky jako tyto: http://www.prebytkyzezahradky.cz !!!
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    KRAFTY:
    1.) poctivé farmy a krámky jsou a je jich dost - jen to maso / ovoce / zelenina je pak dražší. Raději si ale koupím míň kvalitního, než óbr hromadu sraček, žeano.
    Já si ráda s prodejci pokecám a ideálně se zastavím i na farmě, která do krámků dodává.

    Ano, nejde jen o maso - naprosto stejné je to s ovoceleninou. V tom jsme si všichni rovni (masožrouti i kytkožrouti) - kvalita je prostě dražší, no.

    Hele med mám od souseda (včelky sbíraly i u nás na zahradě), jiný soused má dvě kozy, vajíčka musí být místo razítek řádně posraná a obří výběh daňků pár vesnic dál. To jsou věci, které si každý svědomitý jedlík prostě musí dopátrat sám. Není to ale tak, že celý svět najdeš v Tescu :c(
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    PETGRIDUS: jop, tam hodne vyzdvihujou dulezitost pravidelne stravy v urcite casy. to je jiste na mnohem delsi diskuzi a zcela jine tema diskuze.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    PETGRIDUS: tak o tom nemuze byt pochyb. McDonnald nemá s jídlem moc společného. Viz supersize me a varovná videa lékařů na youtube.com
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    KRAFTY: tak ono je zas rozdíl jíst každej den v mekáči a nebo když si člověk dá třeba rybu.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    ECLECTICA: no to mas pravdu. me na vege stravu prevedla byvala pritelkyne (jogínka, vegetarianka), aniz by me do toho nutila. najednou jsem zjistil, ze me neboli bricho po jidle, nejsem unaveny, mene se potim, zadne zazivaci potize.... super vec... ale jak jsem rikal, je to jako prvni sex...vypravet se o tom da roky, ale musi clovek zasunout, aby pochopil :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KRAFTY: jak se to vezme. Šťourání do konkrétního vztahu jistě mimo téma je, v obecné rovině je ale soužití veg*anů/masojedů myslím zajímavé téma a tady by si své místo najít mohlo...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    ECLECTICA: to bych tu neresil...to je mimo tema...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    SSTTAANNAA: me zaujalo to Robi maso, ale jeste nemam dostatecne nastudovano, co to je :) vim o nem od vcerejska.... nicmene uzivatel _A5_ tu kdysi postoval zajimavy link... http://vegan-fighter.com/vyziva/veganske-zdroje-kvalitnich-bilkovin.html

    ja osobne casto pouzivam Shita-Ke, maji skvelou texturu a navic jsou i chutne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam