• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPIRITMEDITATORExistuje nahrazka masa? Nebo maso je nahrazka jidla(hmota)? Aneb jedl by nekdo maso nijak neupravovany, cerstve uloveny?
    Jeee a co jis, kdyz nejis maso? Jeee a co jis ty? Jenom maso? Zamysleme se trochu, proc jime maso? Mozna zvyk, mozna zastaraly nazor, (dnes jiz doktory bez ega vyvracen) ze je zdravy a dokonce potrebny, mozna domnenka, ze nam chutna samo o sobe, mozna nemame moc na vyber, kdyz prijdeme do restaurace, kde z dvou stovek jidel, jsou tri vegetariansky a mezi nimi je salat s kurecim masem, nebo smazeny file. Mozna mame v hlave ulozeno ze to je bezny od praveku a proto je to spravny. Mozna od mala nam je nuceno(diky zastaralemu nazoru) vic nez jakekoliv jine jidlo.... viz "aspon to masicko snez, brambory a zeleninu muzes nechat" mozna protoze je levnejsi nez syr nebo zelenina a mozna ......??? Myslim ze je na case v roce 2013(rok transformace, nebo velkych zmen) prehodnotit, nebo uz konecne aspon vyhodnotit situaci a zamyslet se nad skutecnym vyznamem masa a predevsim na zpusobu jakym to maso ziskavame a hlavne jestli nam vic "dava" nebo "bere". Jestli je pestrejsi strava typu: "maso na milion zpusobu" nebo "milion kombinaci a zpusobu pripravy veskere rostlinne stravy" atd.
    rozbalit záhlaví
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: ta to mozna chape taky, ale porad v tom nelezi tolik penez aby jim stalo za to to realizovat a prodavat
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: bohuzel to nechape ta cast populace, ktera dela developerske projekty a stavi domy ;)
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: ..myslis? dost lidi uz chape, ze odpad je surovina budoucnosti. hlavne ta mladsi generace (squatting, freeganism, recyklace, reuse..)
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    KRAFTY: ale no tak - začnu se červenat ;c)

    Drazí, mějte se, já jdu sázet česnek - je na něj nejvyšší čas.
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ:super..akorat me u toho desne vytaci, ze tam pouzivaj to "z odpadku". to je skoro anitkampan :( si pod tim kazdy predstavi bananove slupky...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    Já osobně Reynoldsovi říkám Svatý Michael :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    v ty zahradkarsky kolonii

    Na Andělu vyrůstá dům z odpadu. Unikátní stavba vítá návštěvníky - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/...lodka-dum-z-odpadu-066-/reality_bdp.aspx?c=A130927_115722_reality_bdp_web
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: Zemelod je i muj plan do budoucna.. neni nad to, kdyz si muzes koupit 20 km ctverecnich pozemku za 150 000, protoze nepotrebujes inzenyrske site :-D
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: fakt??? kde?
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: jojo zemelodka, vim o tom. zrovna jedna roste na andelu:)
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    OTZ: zkušenost se špatně prokazuje...
    No jen jsem se zastala Kraftyho, že na té jeho teorii něco bude, i když do enzymů nedělám (teorie), v té praktické sféře by to sedělo.

    a) jdu hladová na oběd do restaurace, nabídnou mi při čekání na jídlo předkrm (zdarma) a po jídle jsem méně unavená, sním toho víc a žaludek si s tím lépe poradí

    b) jdu hladová na oběd do restaurace, kde hladová čekám, až mi jídlo přinesou. Žaludek je fakt asi šokovanější. V půlce jídla začne blikat červená kontrolka, po jídle větší únava a za velmi krátkou dobu zase hlad :c/
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: jono Venus, nemohl jsem si na to vzpomenout. nicmene to je dobry pro staveni novych mest, tady je potreba spis reorganizovat ty stavajici:) prip. si zalozit vlastni komunitu
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: osobně si myslim, že realističtější jsou urban návrhy od Michaela Reynoldse (www.earthship.com). Jeho rodinné domy jsou geniální a teď připravuje aplikace pro výškové budovy, kde je pak možné samozásobitelství...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: jsem jim prekladal pred nekolika lety dokument Future by design (nebo tak nejak) do cestiny ;) jsou v pohode..i ta jeho zena..Meadows, nebo jak se jmenovala...
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: hele..ono se to nezda, ale ten gram neni malo :) je to fakt lehke, i kdyz to ma treba seminka (kiwi, atd). ja mixit vyuzivam casto a je to genialni..hlavne jejich obaly jsou dokonale ... do jednoho tubusu pak narves klidne 200 gramu skera :-D

    idealni mesto v zeitgeistu? myslis project Venus? to byl myslim Jacque Fresco, nebo tak nejak, ne?
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: nojo, ale ta cena..? pres korunu za gram, to je dost. kdyz treba suseny banany stojej 100g kolem 20,-. skoda ze jsou ty novy technologie tak drahy, jinak by se uz davno zilo mnohem lip:)

    Mixit.cz - namíchejte si svoje müsli a cereálie
    http://www.mixit.cz/namixuj_si.php?kategorie=susene_ovoce#vyber

    btw. to idealni mesto ktery zminujes nize je k videni treba ve filmu zeitgeist: moving forward:)
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: me osobne nic dokazovat nemusi..znam ji osobne a nemele kraviny... je skoro chytra, jako chlap :-D (samozrejme joke, nejsem sovinista)
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: hele...treba www.mixit.cz to normalne prodavaji a to nejsou raketovi vedci.. za prve se tam da rovnou nakoupit uz zpracovana zelenina a ovoce a hlavne je to ukazka, ze to jde i v malem :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    PATRICIE_: knihy a internet, hmm

    a jak ty dokazes, ze co rikas, nemas jenom nekde nacteny? nebo ja nevim kam tim miris..kazdopadne uz jsme hodne daleko od tematu
    OTZ
    OTZ --- ---
    KRAFTY: no co koukam tak lyofilizatory se zatim pouzivaji spis v laboratorich, to asi domu nekoupim:)
    KRAFTY
    KRAFTY --- ---
    OTZ: jen je prostě masožrout, no :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam