• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GLACIERKinesiotaping - nalepením si vyléčíme i rýmičku
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    GLACIER: rozdíl je ten, že já bych tě vyšetřila, doporučila ti případně úpravu pohybového vzorce, a taky bych ti ukázala jak ho změnit, naučila tě k tomu průpravné cviky; podívala bych se, jestli nemáš plochou nohu (třeba funkčně), podívala se na postavení kolen a kyčlí...a možná bych ti vůbec nelepila nárt, ale třeba koleno, kyčel nebo břicho :)
    jen u mně teda nebudeš 10 minut na nalepení, ale odhadem tak půl hodiny
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    POTVORA: Mimochodem té klidně dám na nástěnku, pokud tejpy pr podáváš a aplikujes
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    POTVORA: Pochybuju, že kdybych teď přišel že mi nalepis nárt jinak... Akorát rozdíl bude že si za to Vezmeš 200 a mě to bude stát 15cm pásky :)
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    GLACIER: opravdu mi nejde o můj business, ale o správnou aplikaci, ale lep se, jak chceš :)
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    POTVORA: Já jsem řekl, že něco umím za dvě hodiny? Za 15 let znám dost z anatomie, abych věděl, co mě bolí, když mě něco bolí a z čeho to může být.... Tím pádem si myslím, že si to klidně nalepim doma. Chápu že se ti nelíbí, když ti někdo bere business ale tak to prostě je :)
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    ZUZKAOU: jinak i na pubmedu se dají dohledat docela rozumné články :)
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    podívej; já nemám nic proti kinesiotapingu, ve svojí praxi ho normálně používám a považuji ho za vhodný doplněk. Ale žádná léčebná metoda není bez rizika a myslet si, že se něco naučím za 2 hodiny podle videí...

    ZUZKAOU: v češtině na to moje spolužačka psala DP, zkusím ji kdyžtak někde dohledat a poslat ti jí...
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    ZUZKAOU: Kinesio Tape for Athletes: A Big Help, or Hype?
    Kinesio Tape for Athletes: A Big Help, or Hype?
    http://www.webmd.com/fitness-exercise/features/kinesio-tape-athletes-help-hype
    Jak se shoduji odbornici, jediny prinos je pravdepodobne placebo, dale studie uvadeji mozne negativni nasledky uzivani.

    Vidim, ze porad strasne snadno nekriticky prijimas kazdou novou modu.
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    ZUZKAOU: Nejsou řekl jsem ti, že spousta lidí říká že je to placebo.... Koukni na článek majka
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    ZUZKAOU: Tahle diskuze se nejmenuje člověk co má medicinu rádi jak tejpovat :)! Takže beru tvoje argumenty, ale ztotožňovat se s nima nemusím...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jinak bych vážně uvítala zdroje k serioznějším informacím - fakt mě to zajímá.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GLACIER: a proto to naučí lidi za dvě hodiny a nemůže to uškodit... O nějakém relevantním vzdělání ve fyzioterpii nepíše nic. Ovšem má NLP. Ale za to oblepuje koně - zcela zaručeně má i večerní kurz veteriny.
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    GLACIER: to není důkaz, to je citace článku na webu, který je podobný doktorce.cz
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    POTVORA: Taking courses to acquire the necessary knowledge is certainly beneficial. But I may probably skip it if I just want to tape a general area, there are enough tutorials floating around to show you. But if you want to pinpoint exactly the muscle (groups) to target, I'd take the courses.

    There's no real wrong way that can hurt you. Well maybe we'll lose some skin hair and have unsightly tan. If you're me, removing an improperly placed tape hurts the wallet: "ahhhh man, this stuff ain't cheap."

    A good question to ask is, does it really work for you? It did nothing for me when I needed some sort of support/pain management coming off of shoulder surgeries. I've stopped using them as soon as my shoulder was strong enough to serve back-to-back 3 setter singles.
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    ZUZKAOU: Ten kouč z ujak nemá jenom ujak ale i fyzio, navíc lepí i fotbalisty
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    GLACIER: přines mi důkaz, že to je tak, jak říkáš ty :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam