• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GLACIERKinesiotaping - nalepením si vyléčíme i rýmičku
    Kinesiotaping byl vyvinut v 70. letech japonským lékařem a chiropraktikem Dr. Kenzo Kasem, ten zkoumáním nalepováním pružných pásek na kůži zjistil, že při sportovních výkonech dochází k menší úrazovosti a naopak je přetěžovaný svalový a kosterní systém odlehčen. Zlepšuje se tak svalové napětí i funkce krevního a lymfatického (mízního) systému.
    Fyzioterapie Id POTVORA / KINESIO
    Na rozdíl od klasických tejpů, které slouží k omezení či úplné nehybnosti pohybu, jsou tyto pružné tejpy z hlediska zdravotního mnohem lepší a účinnější, jelikož odpovídají lidské kůži, zvlní se a tím umožní průtok krve i lymfy. Zřejmě největší výhodou kineziotapingu je skutečnost, že působí 24hodin denně, až 7 dní. Přitom člověka nijak neomezuje v jeho pracovních nebo sportovních aktivitách. Na rozdíl od různých ortéz a bandáží má tu výhodu, že se lepí přímo na tělo. Nemáte tedy k tělu přidělán žádný další předmět, který je pro Vás nepřirozený. S čím Vám kineziotaping prokazatelně pomůže?
    Kinesio runnersconnect - studie
    Pilot Study: Investigating the Effects of Kinesio Taping® in an Acute Pediatric Rehabilitation Setting
    Effect of Kinesio taping on muscle strength in athletes—–A pilot study
    • Ztišení bolesti • Uvolnění svalu, svalové fascie, kloubního pouzdra, vazů a šlach (měkké tkáně) • Prevence vzniku úrazu, prevence přetížení oslabených měkkých tkání • Zmenšuje otoky (usnadňuje prodění lymfy) a krevní podlitiny • Účinně působí proti celulitidě • Pomáhá při pocitu unavených nohou • Ulevuje od bolesti zubů a hlavy • Mírní menstruační bolesti (v oblasti břicha i zad) • Napravuje vbočený palec (Hallux valgus) • Řeší problémy s tenisovým a golfovým loktem (je možné ho využít i pro preventivně) • Pomáhá posilovat ochablé svaly (například po zahojení zlomenin) • Regeneruje svaly poškozené a namožené • Pomáhá při problémech s klenbou nohy • Urychluje hojení kloubních zranění • Účinný při bolestech všech svalů, šlach a problémy se zády • Pomáhá při problémech s astmatem • Používá se jako prevence proti křečím • Zlepšuje krevní oběh, čímž pozitivně ovlivňuje buněčný metabolismus
    rozbalit záhlaví
    SNOWWHITE
    SNOWWHITE --- ---
    GIA_: Pokud je to ještě aktuální, napis sz;)
    GIA_
    GIA_ --- ---
    Ahoj, je tady někdo, kdo by poradil? Nebo už je totál mrtvo :D
    KIKU
    KIKU --- ---
    Ahoj, je tady někdo, kdo by mi pomohl se zablokovaným krkem? Díky!
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    Máte někdo zkušenosti s dynamickými tejpy? Mají být pevnější a pružnější než klasické kinesio.
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    ZLOOFINA: tak to je rozhodně dobrá zpráva. Jinak, kdyby něco, stačí napsat :-)
    ZLOOFINA
    ZLOOFINA --- ---
    VESTIGIA: diky, pozde no, rameno dostalo injekci a uz zas funguje jak ma :)
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    ZLOOFINA: nevím, jestli to není pozdě, ale kdyžtak já :-) Modřany i Vinohrady :-)
    ZLOOFINA
    ZLOOFINA --- ---
    halo halo, pekne prosim, byl by mi tu nekdo ochotnej zatejpovat rameno nebo me to nejak naucit? porouchalo se mi a fyzioterapeutka mi poradila tejpy...koupila jsem ji, ale z navodu na netu nejsem nak moudra, skoncila jsem oblepena temer cela... kdyztak vinohrady nebo modrany
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    CORNELA: To budeš mít lepší toho rehabiliťáka, který to srovná než to oblepí.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    CORNELA: Jestli to chceš jen fixovat, tak by jako nouzovka stačila i jen ta rovná páska z paže na trapéz, když to napneš, tak to tu ruku zpevní a podrží.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    CORNELA: Sama sobě? Hmm... Dosáhneš si druhou rukou k lopatce bolavýho ramene? Jestli jo, dal bych jednu pásku od lopatky přes klíční kost k prsnímu svalu a druhou křížem od půlky paže, tak pět osm centimetrů pod úpon deltového svalu a nahoře to dolepil přes tu první pásku na horní trapéz. Druhá možnost je klasické Y kolem deltového svalu, ale to se ti asi samotné bude dělat hůř.
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    KUKATEKK: ja taky a je nejlepsi!
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KUKATEKK: Za málo. :)
    KUKATEKK
    KUKATEKK --- ---
    MAGUMI: takze osobni doporuceni, fajn :) dekuju
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KUKATEKK: JJ.
    KUKATEKK
    KUKATEKK --- ---
    MAGUMI: ty ji mas?
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KUKATEKK: Nám na kurzu doporučovali tuhle:

    KUKATEKK
    KUKATEKK --- ---
    Prosim o radu, kterou knihu byste mi doporucili? Premyslim na te od grady, co myslite? Dekuju :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam