• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GLACIERKinesiotaping - nalepením si vyléčíme i rýmičku
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    CORNELA: když se to cvičení vhodně vybere, tak stabilizuje ten zmobilizovanej a díky tý mobilizaci hypermobilní segment - je menší pravděpodobnost, že se tam blokády vrátěj a že po mobilizaci nastanou různé nehezké projevy - viz ta migréna
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    CORNELA: vzpěrný cvičení? prostě opora o ruce
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    CORNELA: no jakýkoli cvičení, který stabilizuje tu mobilizovanou oblast, v tomto případě žebra a Thp, takže by to bylo patrně nějaký vzpěrný cvičení se zapojením HKK
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    CORNELA: hele, hloupej dotaz - dělala pak s tebou nějaký stabilizační cvičení po tý mobilizaci?
    BAGRNASTROME
    BAGRNASTROME --- ---
    CORNELA: Tak zas sedumdesátník by to nezkoušel rozhejbat a šel by to reklamovat, žejo:-D Zkus naučit někoho doma nějaký manipulace na krční páteř, existujou i celkem easy a na migrény prej někdy fungujou. Jo a pak mě osobně eště pomáhá proti migrénám nelejt:-D
    BAGRNASTROME
    BAGRNASTROME --- ---
    CORNELA: Tak AC nebo SC? Ruku na srdce, co bys doporučla pacientovi, kterej by s tímhle přišel do ambulance? Kromě obligátní návštěvy Pelhřimova;-) Klid na závěsu na 4 tejdny, možná nějakej ultrazvuk nebo laser? :-D
    Jinak ta mobilisace/manipulace mi nepřijde tak blbej nápad. Kdyby to bylo jen čistě subluxovaný, tak už se to muselo dát do pucu samo třikrát, i když těma rukama furt děláš. Může tam bejt myška a/nebo rozdrbanej discus - já si něco podobnýho provedl s čelistním kloubem...
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    CORNELA: a před tím tejpem ho nechat zmobilizovat, možná by tady dávala smysl i nárazová manipulace?
    TARGI
    TARGI --- ---
    TARGI: resp, zlepseni nemuzu cekat tusim hned a navic nevim, jak moc velke zlepseni bych mohla ocekavat, takhle jsem to myslela...
    TARGI
    TARGI --- ---
    CORNELA: to ano, jen tuším hned jako zázrakem to nebude....
    TARGI
    TARGI --- ---
    CORNELA: šla jsem k dr. spoléhám na jeho úsudek.... narozdíl od jiných byl i milej, jestli dobrej nebo ne, nemám tušení... nevim, jak to poznat...
    TARGI
    TARGI --- ---
    CORNELA: a vím já, jestli chtělo, nebo ne?? ;-)
    TARGI
    TARGI --- ---
    CORNELA: zada jsou od narozeni na prd, plus nějakej ten úraz zad a asi i to pajdani a mám to... ráno vstávat se slzama, vecer jít spát se slzama, začala mě brnet celá levá noha - ta druha.... až mě to dohnalo.... :-(
    TARGI
    TARGI --- ---
    CORNELA: nevim, jestli vykloubeny....držel si ruku...no, to možná, ale dá se s tim chodit...
    TARGI
    TARGI --- ---
    CORNELA: klidovy rezim je na jinou debatu o me blbosti....
    slo o jeho reakci a pristup...

    a co se sanity tyce, ja ji nechtela, tu mi chteli volat klem jdouci.... ale mela jsem a priste to udelam, jako, kdyz tam sanita priveze manika s vymknutym ramenem a ja se tam plazim s placem a bolavou nohou a lidi me poustej pred sebe...neco je spatne....

    a ano, bolelo, jen mi jini dali neco na bolest...ja si nemuzu dovolit marodit,.....fakt nevim, kdo by me zivil a platil najem..... osoupana fraze, ja vim, ale bohuezl je to tak.....

    a ad muj sval a tejpy..... jde to stranou, moje zada me dohnala k lekari a od prosince az do brezna mam veskere sve volno RHB tejpovani nestiham...
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    CORNELA: Je dobré, že je tady další člověk co tomu rozumí :)
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    CORNELA: Jen se ujišťuji že vím s kým máme tu čest neasi :)
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    CORNELA: A ty jsi co prosím :)? Já vím, doktorka ne?
    TARGI
    TARGI --- ---
    BAGRNASTROME: ještě trocha ot, jednak vyšetření vážně moc neprobehlo, jednak přístup ala, zout, sliknout kalhoty, chvíli jsem se snažila všelijak, ale bohužel, bolest nedovolila, prosím o pomoc a odpověď, my vám pomáhat nebudem, buď se sliknete a zujte, nebo jděte..?! snažím se dál, bolesti mi tečou slzy pomalu se sunu k zemi přijde těžce neochotně sestra a hodne neochotně pomůže, doktor odveti, no to ste snad mohla sama... nemohla, bolí to...
    atd
    rikam a prosím o cokoliv na bolest, nebo na uvolnění svalů, alespoň ať se vyspim - odpověď: já vám nic nedám a nenapisu, kupte si brufen.
    Příště to udělám proste tak, jak se situace nabízela, když mě lidi drželi na zemi ve chvíli, kdy jsem se po drzkopadu probrala a chtěla vstát-nebudu se s nima hádat, ze sanitku ne, ze to zvládnu sama, ale nechám si ji zavolat, ale snad žádné příště nikdy nebude!
    BAGRNASTROME
    BAGRNASTROME --- ---
    TARGI: Mno, kdyz to napises takhle, tak to vyzniva podstatne kulturneji. Napsat o nekom jen tak, ze je blb je az moc jednoduchy. Tim spis, kdyz mu nevidis do kuchyne. Jinak ortopedicky vysetreni proste u urazu je bolestivy. A zpravy je dobry schovavat proste proto, ze mi neznis jako zdravotnickej profesional a druhymu doktorovi/fyzio treba i z tveho pohledu nicnerikajici zprava muze dat vic, nez tvuj, byt jakkoliv barvity, dodatecny popis situace.
    Stran vysetreni: noha ti evidentne neupadla, takze nejaky urgentni reseni nebylo na miste a na pohotovosti proste nemaj kapacity resit veci, ktery nejsou urgentni a patrej spadove nekam uplne jinam. Kdyz mas obvodaka v Lounech, tak jsi mela zajit druhy den na spadovou polikliniku (podle mista pobytu tu v Praze) na orto. Zni to hnusne, ale ono se stejne takhle v noci neda nic moc delat. Bejt to pretrzeny uplne, tak mozna jeste, ale jestli to shledal "jen" natrzeny... Sono (ev. CT/MR) v takovym pripade pocka do rana, coz lze tezko rict o velky casti pacientu, ktery zatim stepujou v cekarne, nehlede na to, ze mu kdykoliv mohla prijet houkacka od bouracky. Zni to asi hnusne, ale takova je praxe. Pokud se Ti to nelibi, muzes priste podporit zdravotniky, az budou zas protestovat proti podminkam v ceskym zdravotnictvi. Konec OT;-)
    Jak psal Glaca: dejte vedet, jak ste se s POTVORou dohodly.
    TARGI
    TARGI --- ---
    BAGRNASTROME: nejde o to, co napsal, ale o přístup reznickyho psa, kterejzto jsem nazvala ještě sakra hodně slušně. a za normálních okolností bych mu to byvala vmetla do tváře a hodně nevybíravě bych ho poslala kamsi. ale jelikož jsem se v danou chvíli klepala jak ratlik a jediné na co jsem se zmohla bylo, občas si utřít obrovský slzy, co se mi bolesti kouleli po tvářích, jsem byla rada, ze jsem odtamtud pryč.
    byla jsem na pohotovosti ortopedie.
    zprávu jsem potratila víceméně úmyslně, jelikož jsem měla nutkání danému panovi trochu pritopit, ale řekla jsem si, ze mi za to nestojí a zpráva letěla do trideneho odpadu. asi tak
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam