• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LIQUID_SOUNDZvuková postprodukce ve filmu
    Nejen o postprodukci ve filmu, obecně o filmovém zvuku a práci na place. Cokoliv o ADR/Foley/SoundEffects/Music.
    rozbalit záhlaví
    NOOLY
    NOOLY --- ---
    MARIHAI: no k jednomu motoru jsem mel treba 3 zvuky - nizky otacky, stredni a vysoky, ktery byly pitchovany a crossfadovany. parametry frekvenci a startu crossfadu jsem urcoval podle sluchu metodou pokus a omyl.

    LIQUID_SOUND: dost dobry!
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    a co zvuk do her delate nekdo? :)

    treba absolutne nechapu jak delaj zvuk motoru v auto zavodech
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Existujou v ČR nějaký veřejný workshopy týkající se zvukový postprodukce?
    NOOLY
    NOOLY --- ---
    WAKO: konstantni jizda v exterieru bejva problem, vzpominam na skvely akce, kdy jsem drzel tago na pet metru vytazeny okenkem auta :] ale v tech sound ideas urcite neco najdes.

    je to dialog nebo bude ta scena viset ciste na ruchach?
    WAKO
    WAKO --- ---
    NOOLY: exteriér... konkrétně zvuk motoru sedanu jedoucího konstantní rychlostí :-)
    NOOLY
    NOOLY --- ---
    WAKO: Potrebujes interier ci exterier? Ja vetsinou cerpam ze Sound Ideas (6005 - 6009).
    WAKO
    WAKO --- ---
    Sháněli jste někdy kvalitní ozvučení jedoucího auta? Motor, bez okolního šumu na silnici. Tip na nějakou pěknou databízi? Placená nevadí. Freesound apod. jsem prolezl.
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    aha ja to poplet jde mi o Leq (m) :(
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    Ha to je free k protools. Zejtra to zkusim sosnout.
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    MARIHAI: Běžně Surrondcopem. Zkoušel jsem Insight, Předevšim teda pro spektrum, ale i tak mi vůbec nesedí. Vypadá to jako by to bylo strašně variabilní, ale ve skutečnosti ani moc neni.
    NOOLY
    NOOLY --- ---
    MARIHAI: Kdyz potrebuju (velmi sporadicky), tak Surroundscopem. Jinak to asi bude umet Insight?
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    resp. čim :)
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    měříte někdo LEQ (a)? jak?
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Zdařilej zvuk

    I'M FINE THANKS
    http://vimeo.com/28264507
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    PANIKA: :)
    PANIKA
    PANIKA --- ---
    LIQUID_SOUND: "nedela, urizne to brutalne vostre a nadela to v sesne paseku, ale je to super "
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    PANIKA: Jo video jsem viděl. Okej zdá se to bejt jasnější. Díky. :)
    PANIKA
    PANIKA --- ---
    LIQUID_SOUND: to se dela tak, ze si pres puvodni strih v pt udelas novou stopu, tam si vyrenderujes prazdny audio a tam kde je v novym strihu upraveny, tam jsou v tyhle stope diry.
    pripadne jestli to je pro tebe takhle nesorzumitelne, tak tady to je presne videt co tim myslim http://www.virtualkaty.com/support/main_tutorial_using_edls_for_conforming
    markery to delat neumi (ani vykopirovat)

    LIQUID_SOUND: zeptam se, dam vedet, ale imho ne
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    PANIKA: A druhá otázka, v momentě kdy jde o rozdíly mezi EDLkama, může mi tam hodit v PT marker abych nemusel projíždět resp. růčo hledat jaký změny tam byly provedený podle TC ale prostě se v tom rychle zorientoval podle těch markerů?
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    PANIKA: Já se asi ptám špatně. V momentě kdy mi to spojí nějaký dva clipy, udělá se tam nějakej crossfade? Je tam taková možnost?
    PANIKA
    PANIKA --- ---
    LIQUID_SOUND: to se dela tak, ze si pres puvodni strih v pt udelas novou stopu, tam si vyrenderujes prazdny audio a tam kde je v novym strihu upraveny, tam jsou v tyhle stope diry. crossfady to vykopiruje - mozna ti uplne nerozumim, v pt se fakt obtizne orientuju, ale muzu se ti zeptat zvukare co s tim ma ted prestrihanou sesnu..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam