• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  BRETONECSOK - Sdružení pro levicovou teorii
  SOK – Sdružení pro levicovou teorii je organizace rozvíjející levicové myšlení v českých zemích jako prostředek hledání alternativ k současnému ekonomickému, politickému a ideologickému systému. SOK ve své teoretické a přednáškové činnosti propojuje filosofii, sociologii, politologii, ekonomii a umění a usiluje o vzdělávání svých členů, politiků, levicových aktivistů a široké veřejnosti. SOK pořádá přednášky, konference, workshopy a vydává publikace ve své edici. Předseda sdružení: Mgr. Michael Hauser, Ph.D. místopředseda: Phdr. Stanislav Holubec, Ph.D. Do této diskuse budu přidávat pozvánky na semináře a konference, které pořádáme a recenze na knihy, jež vydáváme. Pakliže Vás něco z uvedeného zaujme, neváhejte nás kontaktovat.
  rozbalit záhlaví
  DIVA
  DIVA --- ---
  BRETONEC: můj příspěvek v nejmenším nebyl hodnotící; diskuze "z jednoho úhlu pohledu" není diskuze; doporučení jako takové samozřejmě akceptuju - ne vše je přípustné zpochybňovat
  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  To DIVA: Tato otázka je vhodná pro méně vyhraněnou politologickou diskusi. Je to jako ptát se v diskusi o akvaristice, jestli není lepší než rybičky chovat fretky. Vyhraněný akvarista odpoví NE. Až zde bude více teoretických příspěvků, bude možná i diskuse z více úhlů pohledu a budete moci uplatnit i ten váš. V obecné rovině tedy prozatím doporučuji položit tuto otázku jinde, nebo si založit diskusi vlastní, nebo počkat na vhodnější příležitost při diskusi nad konkrétním problémem.
  DIVA
  DIVA --- ---
  neměla by být alternativa k dnešnímu uspořádání spíš pravicová? .)
  MIKATCHOU
  MIKATCHOU --- ---
  škod, to asi nestihnu...
  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  V Praze 14. listopadu v hlavní aule ff uk proběhne přednáška významné levicové filosofky Chantal Mouffe v rámci konference Democracy in Times of Crisis. Akci sice nepořádá SOK, ale je natolik významná, že na ni prostě upozornit musím.


  International Conference
  DEMOCRACY IN TIMES OF CRISIS
  Charles University in Prague

  November 14 – 15, 2013

  Keynote Speaker
  CHANTAL MOUFFE
  (University of Westminster)

  viz http://upol.ff.cuni.cz/democracy-in-times-of-crisis/
  MIKATCHOU
  MIKATCHOU --- ---
  konečně pořádná diskuse :)
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam