• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    SHEALA: Pokud se maminčina portmonka počítá do nerostů:-).
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MANFRED: myslíš manuální práce pod zemí při těžbě nerostů nebo při ražení tunelů a štol? (§ 238 až 242 zákoníku práce).
    GORG
    GORG --- ---


    :-)
    GORG
    GORG --- ---
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    SHEALA: Myslíš prostě nějakej způsob obživy který charakterizuje typ"pravého, drsného muže"?
    KAI
    KAI --- ---
    SHEALA: ale tak ne, on pise a vydava knihy, porada seminare, ale hlavne hodne a rad filosofuje a tim otevira lidem oci prece :) a oni mu ani neposlou penize, chamrat jedna nevdecna!!

    navrhne treba tema, o kterym si chce s lidma povidat, usporada seminar a napise na facebook pozvanku: "Pratele, pojdme to spolu zmenit!" (teda pote, co mi zaplatite za to, ze jsem vam vymyslel tema, o kterym si budem spolecne povidat :) )
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAI: Oh my goth. Kdyby se aspoň přiznal že je na pracáku a živí ho babička nebo tak něco :)
    KAI
    KAI --- ---
    SHEALA: jeste k tomu Tomasi Hajzlerovi, od kteryho je to video od NEKROMANTa - pripomelo mi to jeden jeho vtipny blogovy prispevek Co děláš & Čím se živíš?:

    Co dělám?

    Na rovinu, ta otázka nepatří mezi mé oblíbené. Myslím si, že třeba naše vztahy o nás řeknou víc než to, co děláme.
    ...

    Čím se živím?

    Tahle otázka je snad ještě horší než ta první :-)
    ...

    Bolí mě, když vidím kolik lidí na život vydělává místo toho, aby prostě žili.
    ...


    no, a na konci prispevku si teda zaplace...

    4. Dary: Už dávno jsem si všiml, že i u nás jsou mnozí lidé, kteří publikují a umí požádat o přispění či o dar. Další iluze, ve které žiji je to, že tento blog obsahuje tolik oči-otevírajících a život měnících souvislostí, že jsou pro některé lidi natolik hodnotné, že se za ně rozhodnou zaplatit – soudím podle toho množství emailů, které od vás pravidelně dostávám nebo díků, které vyslechnu při setkáních naživo. Pro mě není mnoho jiných aktivit, kterým bych poslední léta dával tolik energie. Kromě toho jsem za posledních deset let daroval svůj čas stovkám, možná tisícovkám lidí. Proto jsem se rozhodl zprovoznit „možnost přispět“ na provoz a rozvoj a požádat tak čtenáře o dar. Říkal jsem si že, když já daruju, určitě bude někdo, kdo mi to bude chtít oplatit. Od 1.12. jsem dostal celkem 4 dary – celkově 1600 Kč – aktuálně viz ZDE. Považuji to za zpětnou vazbu, z které mám poněkud zamotanou hlavu. Dumám, co mi to má říct.

    ...nad tim, ze mu lidi poslali malo penez :) Tak jestli se mu nestalo to "Penize nebo zivot" osudnym.
    GORG
    GORG --- ---
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    TUILE: Ano, věřim že jo, ale osobně neznám ani jednoho (došlo mi u toho, jak mužu přestat usilovat o funkci komisaře EU pro dodržování standardů regulací eurolegislativy v hambincích, protože i to by mne asi přestalo bavit:-).
    SHEALA: Ono s dítětem čumícím do obrazovky čehosi je taky nejmíň starostí, což se cení (zvláště pokud rodiče výchova nebaví, čímž se to zcela omlouvá).
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAI: jo, no, prostě rodiče se děsí že si dítě odře koleno, že ho odnese úchyk nebo přejede auto. Přiliš je kontrolují, nepouští je ven, oni si na to zvyknou, navíc máš takový ty IPHONY ... a hry... a děti jsou pak tlusté. A podle mě ještě narcistické :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    MANFRED: mam to stejne jako ty.
    nemuzu z konicka udelat praci, pac by me pak prestal bavit.

    ale uprimne doufam, ze existujou lidi, ktery to tak maj.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    BLOODRAT: přečti si, na jakou větu reaguji. Návodné třeba bude, že slovo "hobby" se tam nevyskytuje :).
    KAI
    KAI --- ---
    SHEALA: aha, dik, tak tam bych to skutecne nehledala :D
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    GREATDRAKE: Ty, ono to taková kravina není. U hobby činnosti relaxuješ, protože máš volné pole působnosti, chybí tam ten aspekt "musím" který se objeví v momentě, kdy z koníčka uděláš zakázku. Jistěže je tam spousta proměnných v závislosti na daném oboru ve kterém působíš, ale obecně bych to viděl jako platné pravidlo.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    GORG: No, vypadalo to dobře, a pro ní to dobře skončilo, protože s tím sekla dřív než jí to sežralo.Pamatuju jaká byla sranda skákat si jen tak z mostu, dokud se z toho nestala forma příživy, rázem z toho nebylo "Hurá, zejtra je sobota, jdeme blbnout na most" ale ranním oparem se ubíralo k mostu několik vcelku znechucených lidí, kteří viděli jak tam zas budou oxidovat celej víkend a vyhlížet potencionálního zákazníka.
    GREATDRAKE: No zkusil jsem celkem 3x v životě, konec byl vždycky stejnej, naštěstí jsem přešel ke koníčku 4 (a nikdy jsem do toho nenamontoval zbraně, takže mi zbyla i pětka). A to ne že by to nešlo, nefungovalo nebo to bylo finančně katastrofický, ale prostě to už nebavilo(tam je ještě ta okolnost, že pokud to člověk dělá se zaujetím(jako třeba nožířinu), snaží se to udělat jedna á co se týče kvality, tim se dostane do kolize kvalita x cena x počet lidí který za to ty peníze dají x vkus zákazníka čimž zábavná tvorba končí).
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAI: myslím že v obezitě, nebo hubenourech a baculkách :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    MANFRED:
    S prací a zábavou nezapomínejte na zajímavej fakt, že když má člověk něco, co ho baví, neměl by z toho dělat práci.

    To je ale prvotřídní kravina.
    GORG
    GORG --- ---
    MANFRED: Mel jsem pocit, ze ta s téma marmeladama narazila přesně na tu hranu, o které tu byla rec. Ze ji současný systém nutil živnost raději zrušit než aby se to zvrhlo v korporaci s neosobnim pristupem. Co už nechtěla
    Jako by byla doslova obětí vlastního "úspěchu"
    KAI
    KAI --- ---
    SHEALA: nepoustet, je to sracka. v jakym klubu resite ty deti?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam