• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JUNIPETRUS: Presne tak. At to bude 100,- nebo 100.000,-, nekoupis za to (skoro) nic.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    TUILE: je to jedno? Takze jedno jestli duchody jsou 100tisic nebo 10tisic?
    Je jedno jestli NZP bude 100kc nebo nebo 10 000kc?
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JUNIPETRUS: Protoze hodlam z tohoto systemu zcela vystoupit, tudiz bych ani nepobiral (hyperhypoteticky) NZP.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    PHAILO: takze tvoje odpoved zni "s NZP neprastanu pracovat, protoze chci vydelavat prachy".
    Mozna by se nekdy mohl vlozit do debaty a napsat Festrovi, ze urcite neni pravda, ze vsichni prestanou pracovat, proc to neudelas?
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JUNIPETRUS: Proc by mela zajimat jen priznivce?! Co je to za nesmysl?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FESTER: ano, ptam se proc to resis,pokud jsi proti NZP, porad si neodpovedel.
    Tato otazka ma smysl jen pro lidi, kteri v NZP vidi prinos a citi sympatie.
    TUILE
    TUILE --- ---
    JUNIPETRUS: Je jedno jak vysoky nzp bude, pokud se bude resit tistenim penez, bude inflace.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JUNIPETRUS: Vim. Nulova.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    PHAILO: a ty vis jaka vyse NZP bude?
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JUNIPETRUS: Je. Protoze z pohledu prinosu pro cesky rozpocet mam presne tohle v umyslu. A dokonce k tomu nepotrebuju ani NZP.
    TUILE
    TUILE --- ---
    JUNIPETRUS: Kde se na to vezme je totiz dost podstatna otazka. Kdyz jedu na dovolenou, tak taky musim pocitat s nejakym rozpoctem a neobjednat hotel, na kterej nemam nebo ve kterym by mi prachy dosly v pulce pobytu.

    Pokud by se prnize dotiskavaly, utecu za hranice. Ruce mam zdravy, prace by se nasla...
    FESTER
    FESTER --- ---
    JUNIPETRUS: proc to resim se ptas ? tak neres NPZ .. nebo chces misto penez rozdavat naturalie ? nekdo vypestuje zemaky a pak ty zemaky rozda...
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    PHAILO:to neni odpoved na otazku. Prestanes pracovat- vydelavat penize, pokud budes dostavat NZP?
    Proc si s NZP nelehnes na gauc, tak ja tu nekteri prepokladaji, ze kazdy udela?
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JUNIPETRUS: Protoze resit co udelame s NZP aniz bychom resili kde na nej vezmeme je asi stejne nesmyslne, jako bychom resili co budeme delat ve slunecni sestave Alpha Centari, prestoze jsme nevyresili, jak se tam dostat.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FESTER: proc resis, kde se vezmou finance na NZP?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SHEALA: Eshop preci je homedelivery.
    Ja mel za to, ze sis vzala do hlavy, ze jsi existecne zavisla na doplnovacich zbozich.
    Samozrejme, ze to musi nekdo naskladnit, nebo to muze opet naskladnit pocitacem rizeny automaticky system. Takove systemy jiz existuji, ale mozna zijes porad v 20.stoleti.

    Pokud si tez myslis, ze nebude nikdo pracovat, nema preci smysl resit doplnovace zbozi.
    Nebo sis vzala do hlavy,ze doplnovac zbozi je tak ukrutna prace, ze ji nebude chtit nikdo delat, a je obsluha eshopu taky takovym mistem?
    Tezko rict, clovek se v tobe nevyzna.

    Pritom pikantni na tom je, ze zrovna nejaky doplnovac zbozi je v podstate pohodova prace, pokud neni vynucena a netrva 8hodin v kuse. Je v teple, nejaky to nejak fyzicky narocne. A myslim,ze bude dost zajemcu, kteri si takto radi privydelaji. Jsou jine zamestnani, daleko vice fyzicky a psychicky narocnejsi.

    Kazdopadne je zajimave jak myslis v terminech "ja a moje pohodli a moje existence".
    Je ti jedno, jak se maji ostatni, z ceho ziji, kdyz nemaj zamestatni, hlavne jen kdyz ty dostanes svoje davky, a ostatni te budou obskakovat, protoze jsou nuceny existecnimi pomery(jak si sama napsala) otrocit "systemu".
    Je ti uplne u prdele jestli maji ostatni kde bydlet a co jist, je ti jedno jak se citi ten doplnovac zbozi, nebo prodavacka, je ti jedno, z ceho bude zit, az toho doplnovace nebo prodavacku propusti z prace, protoze je nahradi automaty nebo automaticke poklady.
    Mozna pak budes mit plnou hubu o parazitech, co nechteji pracovat, kteri ziji ze socialni davek, mozna na ukor vyse davek pro invalidy.


    FESTER
    FESTER --- ---
    JUNIPETRUS: ok tak si ty penize vycucej z prstu...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JUNIPETRUS: Já se taky přidávám k [ MAZA @ Nepodmíněný Základní Příjem ] Ovšem s jedním rozdílem - já tu situaci považuji celkově (nejen daňově) za neúnosnou už teď. Přesněji celospolečenský směr v ČR považuji za natolik neslučitelný s mým názorem, že jsem se rozhodl pro ekonomickou emigraci a už pár měsíců na tom aktivně pracuji, protože se mi to tady za stávající situace už nechce podporovat.
    MAZA
    MAZA --- ---
    JUNIPETRUS: Třeba já bych určitě přesunul firmu (a nejspíš i sebe s rodinou) do zahraničí, protože už současná míra zdanění je dost vysoká (zvlášť s ohledem na kvalitu služeb státu). Účastnit se toho, abych sponzoroval ještě navíc komunistické přerozdělování, rozhodně nehodlám. A jelikož stále zatím nikdo neřekl, kde, resp. komu, by se na to vůbec vzalo, je mi vcelku jasné, jak by to skončilo.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JUNIPETRUS: Nechci nakupovat na eshopech, je to pro mě víc práce, pokud to není home delivery, ale stejně to někdo musí naskladnit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam