• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    JUNIPETRUS: Krasna neodpoved, ale to nie je od teba nic nove. Aka je priama suvislost medzi financovanim NZP a fungovanim Amazonu? Realne ziadna, len je to taky fajnovy bubacik.

    Otazka finanacovania NZP je uplne normalna, legitimna a zakladna z hladiska realizovatelnosti. Ano mozes sa na tuto temu pozerat z hladiska filozofickeho, moralneho, metafyzickeho - ale to nic nezmeni natom, ze na realizaciu je treba rocne - nzp x pocet ludi x 12. Pokial sa tento jednoduchy fakt nevyriesi, tak sa nikam realne nepohnes.

    Napriklad tvoj nedavny model, ze 20-30% populacie maka aby 70% z toho zilo mna osobne neoslovil.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    ANDY_WARHOL: V tomhle se ho musím zastat – pracuje přeci pro blaho nás všech v rámci obhajoby NZP
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JUNIPETRUS: neznam ale sleduju to tu, pokud vim, nekolikrat tu zaznelo ze nepracujes a ty si to nerozporoval
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SEAMON: Jsi tak obezretny, aby jsi "pytal", odkud se berou pecene holuby levnych sluzeb jako je prodej pres amazon, a kdo je pece?
    Ja jsem si nevsim
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ANDY_WARHOL: tenhle argument beru.
    mimochodem - ty me znas? Neznas. Proc rikas, ze neprispivam do systemu?
    Je to ubohe a podle. Dospely a cestny clovek si nevymysli o lidech lzi, jako zpusob, kterym sobe a ostatnim dokazuje ,ze nemaji v necem pravdu.
    Je takova pomucka pro jednani, nedelej druhym to, co nechces, aby delali oni tobe.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JUNIPETRUS: "Ale nechapu proc resis financovani, kdyz nzp nechces?"
    po lopate, protoze vidim, ze logika neni tvoje uplne silna stranka

    i kdyz nzp nebudu chtit sebe vic, neziju v teto zemi sam, pokud se najde dost lidi jako ty a nzp se uzakoni, bude se me to tykat take bez ohledu na muj nazor. A vzhledem k tomu, ze nejsem nemakacenko, tak me to bude nejspis i stat dost penez, takze samozrejme chapu, ze lide jako ty to resit nemusi, protoze ty nikdy nic do systemu neprispejes, ale me to bude sakra bolet. financovani me velmi zajima i kdyz nzp nechci.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    FIONOR: Presne tak - inak povedane, pecene holuby do huby by prijal kazdy. Len ti obozretnejsi sa proste pytaju kde sa holuby zoberu a kto ich opece. :D
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Kde říkám, že NZP nechci?

    A vůbec, co je to za blbou otázku. Zajímá mě jak věci fungují a jak fungují něčí návrhy na změnu.
    Ptám se na nepříjemné dotazy aby si to příznivci nějaké myšlenky utřídili.

    Je škoda, že ty tu hromadu otázek kterou na tebe tady všichni sypou nebereš jako způsob jak si vypilovat vlastní model, ale jako "oni mi ubližují mami".
    FESTER
    FESTER --- ---
    JUNIPETRUS: Ale nechapu proc resis financovani, kdyz nzp nechces?

    proc by to nemohl resit to NPZ ? tvoje otazka je uplny nesmysl jako to NPZ
    FESTER
    FESTER --- ---
    JUNIPETRUS: navrhujes furt navrhujes ale zatim jsem tvuj navrh nebyl shopen nekde precist
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ZARREMGREGARROK: nikoliv.
    Navrhuju nekolik moznych variant, u kterych mam sve preference.

    Ale nechapu proc resis financovani, kdyz nzp nechces?

    Nebo snad kdby nekdo navrhl financovani, ktere by si uznal, tak by jsi nzp zacal podporovat?
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Jediné co navrhuješ je začít hyperinflační spirálu, ale to není způsob, ale blbost.
    FESTER
    FESTER --- ---
    ZARREMGREGARROK: precci jako v te pohadce Hrnecku var.
    Se poruci a uz se penize sypou :)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: V žádném jsi to nevysvětlil, pečlivě to čtu už půl roku.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ZARREMGREGARROK: nebudu se po sty opakovat. Vyhledej si moje prispevky -> kliknes na moji ikonku - zvolis "pouze prispevky tohoto id"
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Řekl bych, že se odkazuje na první odstavec:
    Short time - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Short_time#Civilian_usage
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ZARREMGREGARROK: no původní návrh zákona byl, že je podpora vázaná na zvyšování kvalifikace příjemců. Jak to dopadlo po průchodu sněmovnou netuším.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    OMNIHASH: co do toho tahas studovani?
    Precti si jeste jednou o cem ten zakon je. Je to svinstvo
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    OMNIHASH: Vzal jsem info ze článku, jestli je chybné info ve článku, tak to je chyba toho, kdo to linkoval. Já to jen rozvedl.
    Myšlenka to v zásadě není vyloženě špatná, ale dost pochybuju, že její česká implementace bude rozumně provedená.
    Spíš čekám, že to bude jen tunel na prachy pro ty zaměstnavatele, kteří se s úředním šimlem podělí.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ZARREMGREGARROK: ne. Kurzarbeit není o tom, že ti vláda doplácí 20% platu, ale že makáš na poloviční úvazek, do toho studuješ a stát ti pomůže s nákladama na studium dávkou 20% plnýho úvazku. (který se mu v 90% vrátěj)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam