• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GORG: to byla kalkulace na orgonetu, ac24 a nebo v jinych nejakych svobodnych, nezavislych a necenzurovanych mediich... ? :P
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    _BENNY: jo, ale nemusel by makat a to se pocita....
    GORG
    GORG --- ---
    No me vuci ZP zaujala kalkulace, ze v USA by na skutecne ZP stacilo asi 25% vojenskeho rozpoctu.

    Vim, ze v CR vojensky rozpocet neni buhvi co, ale i v USA jsou pochyby ze ZP podobne jako tady, a v tehle kalkulaci je primo videt, ze by stacilo zrusit jednu z valek, s muzou mit v USA ZP pro vsechny.

    To dost posouva celou vec z fantaskniho k realismu.
    TUILE
    TUILE --- ---
    XCHAOS: Super, at zacne stat lip hospodarit, pak at umori dluhy a pak se pojdme bavit o tom, co s prebytkem. Sem pro.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    COMODOR_FALKON: takze kolik bys tem lidem dal, abys mohl vyskrtnout davky nezamestnanym, samozivitelkam s deckama, handicapovanym, duchodcum.. kolik??

    btw ty omalovanky si muzes odpustit
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    _BENNY: Proč bys chtěl každému cpát desítku měsíčně...?
    Vytváříš argument, který by sis mohl sám vyvracet...??!
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: vyborne, penize jsou, takze odkud presne bys vzal tech 1.2 bilionu korun (desitka mesicne pro kazdeho) rocne??
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: to si nemyslím. dnes se utrácej za větší blbosti. stačí nestavět nejdražší dálnice v Evropě, neprohrávat rekordní množství nesmyslných arbitráží (ze kterých určitě někdo kdo je v první řadě umožnil má tučné provize... to je pravda paranoia, ale trochu pravděpodobnější, než chemtralis), atd.

    otázka je, zda se lidi po zefektivnění hospodaření státu nerozhodnou radši snížit daně, místo zavedení ZP - to je jistě možné, ale při současné výši daní prostředky na ZP jsou - stačilo by je nenechat rozkrátat :-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: a nevyhodou je, ze na nej nejsou love
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: ok. TI je sice záslužná organizace, ale já popravdě nevím, jestli by mi to bavilo. kažopádně zpět k tématu: výhodou ZP je prostě to, že je transparentní.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Transparency International?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: seš úplně offtopic (a vrtulí zatím ne)

    (co je TI ?)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: lol.. ty bys mel sedet v TI a ne na nyxech, kde zbytecne ztracis cas osazovanim cinskeho levneho ekologickeho elektrokola solarnimi panely, kridly a vrtuli (taky z ciny)...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: nekdy tak sam pusobis... opravdu neodpovida stroj? :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: daleko účinější by bylo napsat bota na vedení online debat...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: a ja uz si blahove myslel, ze ten genialni vsespasitelny opensource software vyvijis :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: já nedělám žádnou "vstupní analýzu", já se hádám na netu! (myslíš, že mě za to někdo platí??)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: nevim na cos kliknul, fakt nedisponuji kristalovou kouli :) A predpokladam, ze pri vstupni analyze problemu jsi nekoukal na jeden dokument.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: první smlouva, na kterou jsem klikl (protože to vzdáleně byl můj obor - nějaký telefony) neměla uvedenou výši plnění v Kč. na to by se asi dal napsat parser i bez umělé inteligence :-))
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XCHAOS: obávám se, že to bude fungovat spíš jako upworthy a podobný clickbait systémy. Živý lidi napíšou titulky, a udělá se statistická analýza na to, jak živý lidi na titulky klikaj. Tu hierarchii vidím takle: Lidi -> roboti -> Bill Gates. Za Billa dosa+d kohokoliv z Forbes 500, v ČR by to mohl zvládnout Babiš. Skus s tím za ním přijít, třeba to zmonetarizuješ.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam