• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    VYHULENY_UFO: To je to hezký na výzkumech—že se můžem bavit nad datama a metodikama, místo nad "tohle je mi jasný zjevný"...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    URZA: sou to vyhozeny penize a ztrata casu, ale pokud vysledkem bude, ze konecne nekdo vedecky dokaze ze 1+1 jsou 2 a ze 3 se ze 2 neuzivi, ok...
    URZA
    URZA --- ---
    ALMAD: zrovna jsem to sem sel dat :) jo vypada to ze konecne bude nejaky serioznejsi vyzkum, teda kdyz se dostanou do te druhe faze..
    taky jsem hodne zvedavej
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    PHAILO: A nejezme kurata :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PHAILO: stát na to bude prispivat a pak se tyhle příspěvky zruší sloučí do jedny davky a nazve se to základní příjem :)
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    Oxfam: Zaměstnanci amerických drůbežáren nesmí ani na záchod, nosí pleny – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...oxfam-zamestnanci-americkych-drubezaren-nesmi-ani-na-zachod-nosi-pleny.html
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    * Matěj
    VYHULENY_UFO: No co, kdyby byl schopen dát dohromady smysluplnou větu, podezíral bych Junipetra..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PHAILO: ty vole nestras, prosim nestras....
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    V tomto klubu chybí Martin Stropnický!
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ted jsem poslouchal nejakou debatu o NZP, a argument jednoho odpurce, ktery si mysli, ze clovek ma ziskavat chleb v potu tvare, znel: "NZP je liberalni myslenka!"
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COMODOR_FALKON: a vis ze se ani nedivim, kdyz kdejakej maturitu ma kdejakej trotl a judra kdejakej hejtman odnekad ze slovenskych poli...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Sice pro mě linie "rozbíjejte roboty, berou nám práci!" není úplně hlavní cesta k argumentaci o ZP (více se držím původních teoretických argumentů z doby, kdy většina pracovala v zemědělství a vůbec prvovýrobě, protože tam se nejlépe uvádějí příklady srozumitelné - doslova - selským rozumem), ale nedá mi to:
    With AI Getting Better at Cognitive Abilities, Humans Will Have Even Fewer Jobs - Slashdot
    https://slashdot.org/...th-ai-getting-better-at-cognitive-abilities-humans-will-have-even-fewer-jobs
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    COMODOR_FALKON: Koneckoncu i maturita ma nejake LOC a nabizet na pozici s pozadavkem na maturitu minimalni mzdu je proste ulet...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Zase deformujes diskusi...
    Nikde jsem nepsal o 40k...

    Situace je ale takova, ze stat nabizi (dle relativni lokalni platove hladiny) pouze cca 40-80% mzdy v soukrome sfere za praci se stejnymi, nebo i nizsimi kvalifikacnimi a specializacnimi pozadavky.

    VS zdarma porad znamena LOC ve vysi cca 140-200k rocne.

    Prace navic je nahubek a nastroj sikany - znamena prevod klientu od ostatnich ke mne - tj. flakani pro ostatni, to ze se budu muset vyporadat s jejich ne vzdy uplne kvalitni praci (casto i treba rok zpet) a i nadale budu tvrdnout v praci do pulnoci, zatimco ony vysmahnou v 17:01...
    Taky to znamena prodlouzeni a mozna i zmeskani lhut - coz je podklad pro pripadnou dalsi sikanu...

    Zvlast kdyz je to pri navsteve reditelky KoP mezi ni a schvalovatelkou same "Dášenko", "Evičko"...

    Takze jinak napsano: Mam "pravo drzet hubu a krok" protoze jinak mi prehodi tolik svych klientu, ze budu v praci spat, poslou nejaky ten vytykaci dopis (vzdy se neco najde), seberou dalsi prachy...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: ano, to je typicka predstava u nas, ze po vysoke skole bez praxe bude kazdy brat 40 tisic a sedet v manazerskem kresle... pac skola ho prece vsecko potrebne naucila :D Nehlede na to, ze skolne se na statnich VS porad neplati... ale to se bere "automaticky", to je normalni... :D A vysokou kvuli Excelu nepotrebujes. Absolvent Harvardu ci Oxfordu musi nejprve hodne investovat, a teprve pak muze resit navrat sve investice. Zase srovnava ne az tak srovnatelne :-)
    Jako jasne, klasicke fnukani v rovine stret na prvni instanci (schvalovatelkou) selhal, tak na to serem... a radsi budeme fnukat, jak to vsechno stoji za prd a jak nic delat nejde, nedejboze "pozor, riziko prace navic - tak radsi nebudu delat nic" :) Je to ciste jen o (ne)ochote vymanit se z vlastni komfortni zony. Co tam mas dal? :) Krome vymluv - ty tvoje jsou stale zabavnejsi :D
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Jo a ten iPhone BYL iPhone... Tusim v barve Titan...

    Dnes jsem ve skole a mam zkousky z prava, zitra urednickou zkousku, ale ve ctvrtek zkusim anonymizovat jeden svuj text, kde jsem rozebiral predrazeni udajne "specialni kompenzacni pomucky" od Apple...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Tak co bys chtel za ty penize...?
    Absolventy Harvardu, Oxfordu a Sorbony...?

    To mi krivdis - ja se skutecne intenzivne snazil neco zmenit, nejen na svem oddeleni ale i jinde - stopnul jsem i jeden z podvodu fy Brailcom na vedlejsi agende kompenzacek... Teprve az po me intervenci zacli na kraji situaci resit...

    Ale jakakoliv snaha o zkvalitneni uredni prace a uvedeni do vyssiho stupne souladu se zakony vzbuzuje reakci: "On se nudi, pojdme mu prihodit agendu".
    Jsem jediny na oddeleni, kdo posledni 3 roky cte novou legislativu a metodiky - ale nesmim je pouzivat, musim pouzivat tragickou sablonu, jinak mi rozhodnuti schvalovatelka neodsouhlasi.
    Co na tom, ze jsem v rezimu "podle sebe" obstal v "testu ombudsmankou".

    Neumyslny boj s lenosti zaslouzilych kolegyn mi dost zhorsil vztahy na pracovisti bez vetsiho vysledku.
    Ale je fakt, ze to vyvolava sympatie jinych kolegu a kolegyn (vedoucich od jinud a z GR/MPSV) jakmile budu mit DiS., tak bych mel mit vlastni oddeleni v jine ctvrti - tam se jim agenda hroutila nekolik let a aktualne nesehnali nahradu za urednici na materske, takze se jim agenda zhroutila uplne a maji "zaskok" ve vedlejsi ctvrti, ktera se pod tim uz hrouti taky...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: cimz se obloukem vracime k tomu, ze na uradech sedi neschopni lide, co sve praci nerozumi a jedine co umi je prehazovani cislicek mezi bunkami v Excelu (ale mozek to nema). A kontrola spociva v tom, ze jine podobne kvalifikovane nemehlo kontroluje, zda jsou cisla v Excelu prehazena spravne. A prosim prestan fnukat, jak nic nejde - jiste ze jde, jenze i ty sam jsi tu demonstroval vlastni pohodlnost - kdy soucasne pracoviste beres jen jako prestupni staci a teple mistecko s benefity a ve skutecnosti sam v ramci svych moznosti nic neudelas.
    LDN je posledni stace - tam konci ti, kteri se pricetnejsi pomoci nedockali. Ale je tam nazorne videt, jak dopadne clovek, kdyz se delsi cas nehybe - a pricinou muze byt prave to, ze ten tvuj "iPhone" vlastne vubec nebyl iPhone - ale vec pomahajici chodit, jen tomu ten dotycny urednik neporozumel, pripadne podobne jako ty aplikoval generel typu "vse je predrazene, tak radsi nedame nic". Budu se smat, az se jednou v podobne situaci ocitnes. Dej tomu 30-40 let... pak si na moje slova mozna vzpomenes (ale treba u toho uz nepromluvis a nepohnes rukama, CMP je svinstvo) :D Prijdou podobne "chytri" a agilni mladenci, jako jses dnes ty - co dle zkusenosti z jedne kancelare na pracaku si mysli, ze spokli veskerou moudrost sveta a maji v hlave dokonale srovnane, jak by mel socialni system fungovat - a kdeco oznaci za zbytecnost, i kdyz vlastne vubec nebudou vedet, co za tim je...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Vis kolik stal uplne obycejny iPhone 5 s nalepkou "kompenzacni pomucka" asi mesic pred uvedenim na trh...?
    Priblizne 80 tisic...

    A takhle je to skoro se vsim...
    200% cena se de facto povazuje za "primerene predrazeni" ale obcas se nekdo pokousi tezit z toho, ze 80% urednic te agendy umi pocitac jen zapnout a vypnout a nerozumi polozkam v rozpisech dilu...

    Z LDN chodi tak maximalne zadosti o hmotku, ale ne o kompenzacky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam