• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRISHNAAutomatický trading/boti/burzy
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    FRONEMA: na merge mining jsem zapomnel.

    Pouzivam toho noveho bota, ale mam pocit ze ma spatne logiku.

    Nakupuje nad EMA a prodava pod ni...nemelo by to byt obracene?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CUBBA: proste to tezi i dalsi, viz sekce Alt coin questions na https://cex.io/faq nicemu to prej neprekazi

    jiak to snizovani ceny ti nedoporucuju delat o pevny procento, ale nejak reflektovat jestli se cena meni hodne nebo malo

    jo a davala jsem dneska rano do vlakna novou verzi bota, doporucuju na nej prejit
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    FRONEMA: s tim true/false to funguje presne jak si predstavuju. Pres vikend zkusim dopsat nasledujici

    Pokud minule sell = false a chci zase prodat za stejnou cenu, tak sniz cenu o 0.x% pokud to bude stale v plusu.

    Nemas tuseni proc se na cex.oi obcas tezi NMC? nic jsem nenastavil, proste to obcas samo tezi NMC misto BTC.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CUBBA:
    jop, muzes si to nastavit na jakekoli cislo (v sekundach) chces
    a ano, muzes napsat neco jako mam ja

    if buy instrument, null, low, 55
    debug 'buy balance ' + portfolio.positions[instrument.asset()].amount.toFixed(5)

    nicmene vrati to true, pouze pokud se to proda/koupi cele. pokud jen cast tak false.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    FRONEMA: za vcerejsek udelal bot cca 4%, coz je slusny.

    Sice jsem programoval, ale na studovani tohodle jazyka jsem jeste nemel cas a proto se zeptam rovnou tebe.

    Lze nastavit timeout u sell/buy orderu jinak nez na nasobek 60 vterin? Prijde mi ze kdyz da sell order v sudy tik tak timeout se protahne az do licheho tiku, a pak dava novy sell order az zase v sudy. Dostaneme se teda pri prodeji na tik po dvou minutach a ne po minute.

    Vraci sell/buy instrument nejaky boolean podle toho zda se povedl nebo ne?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CUBBA: Doufam ze budes spokojen, planuju ho jeste trochu dovylepsit, jeste mi neprjde uplne idealni, kdybys mel nejaky napad, dej vedet
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    FRONEMA: dobra prace a diky za sdileni. Pustil jsem ho na 0.01 BTC

    hlavne se mi libi to dokupovani za vytezeny BTC, to je na sledovani jako delany :)
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    problém mám ve smoothovací funkci, které výsledek je závislý taky na velikosti pole dat. Takže se mi minulé hodnoty mění, když pridávám další data. No nevím, zkouším něco ještě a uvidíme.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    GIX: v podstatě porovnávám jabka a hrušky :)
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    CUBBA: GIX: je to z backtestingu. v reálu to právě nevypadá tak dobře.

    já jsem na backtesting šel tak, že jsem data zpracovával vektorově a hledal jsem nějaké parametry mého pravidla. bylo to omnoho rychlejší, než vyhodnocování po řádcích.
    To však mělo v mém pořípadě za následek, že když to pustím po řádcích, tak se to zpráva a rozhoduje trochu ináč.
    takže jsem zpátky ve fázy, že jednu na to po řádcích stejným stylem, jenom se mi ten backtestig prohoupnul z řádu minut na dny.

    ďelám tři věci. 1. smoothuju realní cenu a 2. sleduju jak se mění smooth a 3. jak rychle se to mění. mám tam několik parametrů, kterým hledám vhodné hodnoty na různych datech. to je tak vše. žádny finanční background, spíš matematika, analogie, pravděpodobnost a hlavně spokojenost :)
    četl jsem něco, ale tý svíčky nebo limitní čáry si neumím představit zapsat do nějakého programu. mi to přišlo moc komplikované. Hledám něco jednoduchého, dle čeho se budu moci rozhodovat s nějakou pravděpodobností úspěchu.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    udelala jsem bota na obchodovani na cexio. vyuziva toho, ze jsou tam nulove poplatky, a ze drzeni GHS vam prinasi maly ale v dlouhem case vyznamny zisk.

    kdo mi chcete udelat radost, zaregistrujte se pres muj referal link
    viz https://cryptotrader.org/topics/741694/fronema-cexio-mining-bot
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    SOONIC: ten obrazek je z backtestingu nebo tak jak to bylo v realu? pokud je to vysledek realnych obchodu, tak gratuluju, to vypada fakt bajecne
    GIX
    GIX --- ---
    SOONIC: Hele tohle je imho famozni. Nechces nas ostatni nejak nakopnout, kterym smerem se ubirat k dosazeni podobnejch vysledku? nejaka literatura, oblibene numericke metody, nebo tak neco ... ;)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    FRONEMA: jop, s botem mas pravdu, dam mu jeste cas :))

    ATR, pisu si, diky moc!
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KRISHNA: pises to dobre, ja ti rozumim :)
    holt jen jstli chces dlouhodobyho bota, tak ho nemuzes hodnotit a vypnout po deviti dnech, clovek musi byt pripravenej na to, ze swe dlouho nic nedeje, a ze se taky obcas neco prodela a zustanes nejakou dobu v minusu

    nicmene uprava procenta podle volatility (rozkolisani) povazuju za dobrej napad, doporucuji ti se podivat na indikator average true range, casto zkracovano na ATR.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    FRONEMA: Podle me se na situaci, kdy se +- nic nedeje proste neda zadnym zpusobem vydelat. I kdyz je vykyv behem 24h treba 3%, tak 0,4 spolknou poplatky a cca dalsi 1-2% predcasnej nakup/prodej, protoze se ti nikdy nepodari vychytat vsechny nejnizsi/nejvyssi body. Mno a to co zbyde stejne nezaplati velkej vykyv smerem dolu, kdy bot zacne kupovat moc brzo. Takze by to spis chtelo bota, co bude zjistovat dlouhodobej trend a podle toho, jestli bude stoupajici, nebo aspon tak nejak stabilni, tak ho necha pracovat a kdyz bude klesajici, tak ho vypne (nebo prepne na jinyho). Ja mam svyho bota, kterej je podobnej tomu tvymu (neni na cryptotrader), je teda trochu hloupejsi, nicmene funguje a chtel bych do nej implementovat to, ze kdyz bude rozsah za poslednich 24h vetsi, nez xy, tak zvetsi I velikost pozadovanyho poklesu k signalu nakupu.

    Mozna se vyjadruju jak tatar, neznam pojmy z financnich trhu a pisu na mobilu ve vlaku ;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KRISHNA: mne prisel ten bot prefitovanej na velky vykyvy, holt to bude mit smysl kdyz pockas na dalsi poradnej vzestup, pak by mel zafungovat a smazat i tuhle ztratu.

    kazdopadne ja se furt spis snazim vymyslet jak vydelat na situacich kdy se +- nic nedeje, imho by to bylo lepsi...
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    KRISHNA: tak info, po deviti dnech jsem o 2 LTC chudsi, dost nuda :))
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    BPB: u 2h bota fakt nemuzes cekat ze zacne nejak rychle jednat, koukni do backtestu jak casto tak +- kupuje.
    no a muj ceka na idealni prilezitost :) (btw rikam mu swing bot, ema boti jsou ti co fungujou na krizeni ema)
    BPB
    BPB --- ---
    KRISHNA: no je fakt.ze to moc nelita..ale mezi 880 a 920 usd/btc se taky musi nejak nechat vydelat ne? (viz klasicka trapna burza :) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam