• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: zbytečný to vokecávat: tenhle klub je od toho. tady na nyxu jsou řádově pětijednotky až více jiných klubů, kam člověk může napsat cokoliv a dostane se mu pochvaly za snahu, upřímnost, otevřenost, odvahu atd. tady, jen tady, je zkrátka krakonošovo snobovo a kdo to ještě po těch letech a nastěnce nechápe, ať jde do prdele. číst většina lidí umí, když opouští základku, tedy doufám.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ano, přísnost. I tam, kde jiný by jinak oko mhouřil: pro akutní stav.
    Nedarujme si nic. Tady.
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR:
    FIN: vlastně je zkrátka jejich tragédie, že, jsouce tolik otřelé, samy o sobě už moc neobstojí. někdo jim musí dát novou fasádu anebo vůni anebo chuť anebo kontradt tak výrazný, aby najednou nabyly nového rozměru. asi to neříkám úplně nejpřesněji, ale ty nejspíš budeš vědět, jak přesně to myslím :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: v často používaných obrazech problém není - tedy ne v nich jako takových. respektive v jejich použití. ale právě proto, že jsou často používané, jsou trochu jak módní emo rebelky z magazínů pro náctileté anebo blondýny z playboyů - aby byly zajímavé, musí to dostat nový, silný náboj nebo alespoň, když už ne nový, velice výrazný náboj. zkrátka něco, aby pro jednou otřelost ustoupila do pozadí ve srovnání s tím nábojem :-) takže máš vlastně pravdu, jen jsem to chtěl podotknout :-)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    MAEROR: Děkuji za reakci. Asi máš pravdu, no. Asi je to příliš emotivní. ;)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    BUBLINKY: nezlob se, ale divoká voda, peřeje i loďky s přístavem se mi zdají trochu.... no, minimálně jsou to obrazy, které se často samy nabízejí... (hmm... až jsou málo nosné...?)
    Tedy: pro sebe si umím ten text představit i s druhou strofou prořezanou na pouhý první řádek - myslím, že oblouk mezi ním a třetí strofou nesl by napětí dostatečně...
    FIN
    FIN --- ---
    FIN: (kromě případů, kdy to samozřejmě cenu vůbec nemá, ale dotyčnému by už někdo konečně měl říct, že jeho shit je shitem po všech možných stránkách.)
    FIN
    FIN --- ---
    SETEC: já si dost vybírám, co jím. a i když někoho zprcám za shit, činím tak ve většině případů tehdy, když jsem přesvědčen, že to eventuálně může mít smysl - že když dotyčný půjde do sebe, vytřepe z makovice ty ensmysle, které tam zrovna má, a zamaká, něco by z toho být mohlo. ke zbytku už prostě mlčím, protože lidstvo blbé nejenom je, ale taky zůstane, tak nač marně pálit jouly.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Probudilo mě

    epileptické chvění lipových větví
    uprostřed snu
    kdy se mi zdálo
    že mi vichřice zatlačila oči

    okolo se vůbec nic neděje
    ale ve mě divoká voda
    peřeje
    ve kterých se ztrácí(m)
    i loďky
    které přístav nikdy neopustily

    i bez zraku
    umím spočítat
    otevřené rány
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Poslední připomínka před dnešním večerem:
    NIRA
    NIRA --- ---
    SETEC: ať si dá, proti gustu žádný dišputát:-D co je opravdu dobré? To nevím, můžu jen říct, co mě osobně se třeba líbí, protože obecný soud o sobě je těžké vyslovit
    SETEC
    SETEC --- ---
    NIRA: Také bych byl spíš za to, kdybys raději vybrala něco co je podle tebe opravdu pěkné namísto snahy "dát sem vše".

    Myslím, že i pro tebe to bude přínosné, přeci jen jsou tady takový fajnšmekři, které jen tak nějakým veršíkem neuspokojíš. A tací, jako je například FIN, si tě pak dají s chutí k obědu :D
    NIRA
    NIRA --- ---
    NOXNOCTIS: pěkný aforismus:))
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MAEROR: hned mám lepší ráno ....
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    NOXNOCTIS: trefa ....!
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Oběma děkuji!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Ano, ostré, jak má být.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    MAEROR: Ten závěr!
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    MAEROR: Mám z ní husí kůži...pro mě je skvělá.
    MAEROR
    MAEROR --- ---

    ...

    zavěsím vlhký kabát vysoko ke stropu
    protože tam
    nemůže kopat nohama
    a taky aby neodešel

    a pak se zamkneme

    a ty mi mezi řečí daruješ noc
    která se nestane
    dokud se budu vracet

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam