• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    CHILDINTIME: zkontrolovat tak ze po zapojeni riseru tam propojovaci drat fakt drzi a propojuje
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    KUBZ: zkontroval bych ten presence propojeni, pripadne se podivat jestli deska/bios nejak neblbne se sousedicim pcie 1x vedle 16x pokud treba nejakou davas do 16x, nebo to nejak po prehazet, kazdopadne pcie porty nejsou rovnocenny..pripadne pohledej presnej model desky a 3 gpu, dost mozna uz to na bitcointalk nebo jinde resil..
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Takže, první zpráva z těžby: Primecoin na Digital Ocean. :-) Protože mi na druhý pokus prošel promokód, rozjel jsem v noci všech pět serverů podle tohoto návodu: https://cryptocointalk.com/topic/1993-visual-guide-to-mining-primecoin/ - potvrzuji, že funguje. Prozatím jeden každý dává okolo 0,010 chains/d kromě posledního, který dává polovinu. Pokud se nezvedne, zruším ho a zůstanu u čtyřech, abych prodloužil dobu chodu zbylých - anebo zkusím rozjet jeden na dvě jádra. Těžbu na Windows Azure jsem zatím nedokázal rozběhnout, nejde mi vytvořit virtuální počítač, ale myslím, že to není má vina a něco se jim tam podělalo. V noci zkusím znovu.

    Co se Bitvoinu týče, přesně po měsíci "klikaček" jsem na 0,00312643 BC, ale mohlo to být víc, protože jsem občas hrál a prohrával. :-) Nic moc, no... chvilku to ještě budu zkoušet nebo hledat lepší metody. :-)
    KUBZ
    KUBZ --- ---

    mam potize pridat na zakl. desku treti kartu. Davam ji do PCI-e 1x. Mam riser a zkousel jsem
    - "presence jumper"
    - prikaz 'sudo amdconfig --adapters=all --initial' (detekuje tri polozky)
    - cgminer vidi jenom dve karty
    - catalyst ukazuje treti kartu zasedlou
    - dummy plugy mam vsude
    - ta treti karta po zapojeni do pci-e 16x funguje normalne

    co mam jeste zkusit? Zdroj?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    KRISHNA: Aha. :-) Já jen střelil od boku, u téhle karty jsem už párkrát uvažoval, jak by si na těžení vedla.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    BORGDOG: no co tak googlim, tak to vypadá, že tahle ale asi nebyla dělaná na těžení a ani nemá moc velkej výkon :)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Trh reaguje rychle, sranda: )
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Jsem spíš zvědavej, kdy přijde ATI s nějakou PRO BTC grafárnou :)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    BORGDOG: Nevim, hustý! Deska za 15 stovek, super :))

    ASROCK H81 PRO BTC | Alza.cz
    http://www.alza.cz/asrock-h81-pro-btc-d518019.htm
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Mimochodem, předpokládám, že o této věci víte...

    ASRock > Make a Fortune with ASRock's Latest Mining Machines: H81 Pro BTC & H61 Pro BTC
    http://www.asrock.com/news/index.asp?cat=News&ID=1765
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Kdyby nekdo nevedel :)

    How to Mine Litecoin - A Guide on Litecoin Mining and Other Altcoins
    http://www.coindesk.com/information/how-to-mine-litecoin/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    já jsem na nejlepší cestě, aby se mi USB Asic miner koupený v listopadu za 400 Kč tak do deseti let zaplatil :-)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    MRDAC_BEDEN: To já bych fakt neriskoval, on je problém, že prodejci nereklamujou grafárny, kterou jsou viditelně poškozený, což při nějaký proudový interferenci mezi zdrojema zaručeně budou (pokud rovnou nevyhoříš). A ze zahraničních diskusí vim o hodně lidech, kterejm zahořely karty/desky kvuli shitovejm zdrojům.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    ja jsem pozbiral lowcost zdroje a rig s trema kartama napajim treba trema shit zdrojema - prasarna, ale zadarmo nekup to...
    mam to pripojeny v serverovne se slusnyma UPS (cca 2kW) tak verim ze to vydrzi 2 mesice aby se to zaplatilo a pak pul roku aby to neco vydelalo
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Taky se obecně kloním k názoru, že jeden zdroj na celý rig je určitě lepší, ale když jsem to skládal na papíře tak byly všechny zdroje 1000W+ v celé Evropě absolutně vyprodané nebo stály 450GBP na Amazonu či se na ně měsíc čekalo a podobné šílenosti...dokud mi dva fungují, nic mi nehoří atp a ještě to celé vyšlo výrazně levněji tak jsem spokojený, až mne potkají nějaké problémy dám sem vědět.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    CHILDINTIME: Dobré info, to se může někomu kdo bude stavět riga hodit. Moje zkušenost zase (čistě Sapphire 29 280x Vapor-x, Asrock Extreme4 MB) že bez powered riserů aniprd.
    Ono je to opravdu kus od kusu, karta od karty jiné...


    SOONIC: To bude lobby výrobců zdrojů :D Taky když vezmu v potaz, že slušný gold/platinum zdroj 1400W stojí dneska 9-10k, zatímco mě ty dva gold corsairy přišly cca na 6k...
    Nevím, tebou popisovanou situaci si dovedu představit leda u nějakého lowcost noname zdroje...
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    BLOODRAT: mel 5x gigabyte 7970, ted je mam ja ale jenom 4 gigabyte a patou sapphire. Kilowatt metr ukazuje okolo 1400w, zdroj mam 1350w, pri tomhle odberu myslim ze jeho ucinnost bude tak 80-90% takze ho nepretezuju myslim..do karet jsem dal trochu podvoltovanej bios, bezi na 1.11v (krome jedny, ktera s nim zlobi)..prumerne mi karta ted bere asi 240w, zbytek jsou dva vetraky, a cpu a deska. Pouzivam nepowered risery na msi gd55 a zatim v pohode. Celkovy hashrate je 3650-3700kh/s. Dal bych trochu vic, ty karty umi jet stabilne na 750kh/s, ale pak docela topi a vic zerou, nechtelo se mi davat ten zdroj uplne na limit.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    DONALD: kdysi mi bylo vymlouvano řešení napájet jeden stroj ze dvou spínaných zdrojů. prý to může uhořet plamenem. Nikdy nejedou stejně a až se potkají opačné špičky už to nemusí unést, někde se to prorazí a ze zdroje je spotřebič. To mě dost odradilo.
    Možná existuje nějaká ochrana u dražších zdrojů. nevím.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    DONALD: Přesně takhle. Všechno to zapojíš, pozapínáš zdroje, pak připojíš do el.sítě a zapneš přes power na desce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam