• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    KRISHNA: Pravda. Člověk má pak dojem, že si ty prachy aspoň trochu "vydělal." :-)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Jo, hlavně krabičku na těžení si umí koupit každej.. V tomhle je mnohem víc lásky :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    KRISHNA: Přesně. "Velké" ASIC zařízení bych si nikdy nekoupil, i kdybych měl prachů sebevíc. Ale takový rig už mi přijde celkem rozumný - pojede to, dokud se bude vyplácet, pak se rozebere, nějakou grafárnu si nechám pro sebe na hraní, zbytek prodám třeba za polovinu. Mission Complete...
    MICA
    MICA --- ---
    B3DA: No ASIC stroje co maj vyjít v horizontu půl roku excelujou v poměru spotřeba/výkon, poměr pořizovací cena/výkon až zas takový terno neni. (Soudě podle https://alpha-t.net/shop/ )
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    B3DA: no co, tak se grafárny prodaj a bude to .) osobně si myslim, že scrypt asic ještě nějakej čas potrvá.
    B3DA
    B3DA --- ---
    To jsou zajímavý plány, počítáte taky s tim, že můžou přijít ASICi na scrypt a tohle naše hračičkaření se třeba pomalu přestane vyplácet? Pravda, těch mincí už je tolik druhů že v tom případě asi brutální navýšení diff postihne hlavně provařenější coiny, ale...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KRISHNA: a z výnosů tam uděláme solární napájení a budeme doživotní rentieři :D
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Já bych klidně šel společně do nějakýho nebytovýho prostoru v Praze. Primární je asi levná elektrika, pak zabezpečení, tak kdybyste o něčem věděli :))
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    hele ja tam pojedu tak za tri - ctyry tejdny, tak to nafotim, promyslim a hodim to sem.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Kdyby bylo extra třeba, mám to na Šumavu potenciálně kousek (novohradsko), takže příležitostná spojka klidně, ale nehodlám tam jezdit denně :o)
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    na fyzicky vzdaleny restart se hodi mit vzdalene kontrolovatelny zasuvky, neni to zase tak drahe..kupoval jsem do prace asi petizasuvku rackmount, kazda ovladatelna za 1-2k, ale bylo to pouzite.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    TOXICMAN: tak fyzickej restart tam dycky nekdo udela.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    OTAVA: každopádně jezdit na Šumavu nahodit zaseklej rig by se mi nechtělo :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    elekrika podle nejakyho tarifu, najdu.

    zabezpeceni - je to zamceny a je to vesnici kde zije tak do 100 dusi, takze tam kazdej hned vidi kam kdo jede.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    OTAVA: A ta elektrika tam stojí kolik kč/kw?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    OTAVA: to zní zajímavě, co fyzický zabezpečení prostoru?
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    CUBBA: Tak chápu že do paneláku/bytu to moc není...jak už jsem psal vedle, bydlím ve starým kamenným baráku, takže jsem rig umístil na chodbu, stáhnul fans na 50% aby to moc neřvalo a trochu topilo (karty stejně nejdou přes 70°C), vypnul na chodbě topení a nechávám to bejt...chodba je poprvé za existenci domu příjemně vytopená, rovnou to tempíruje dětskej pokoj, v obýváku a kuchyni si přitápím krbovkama a celkově to slušně šetří dřevo.
    Pak že topení elektřinou je cenově nejnáročnější způsob...
    A o léto se nebojím, ta chodba je studená i při +40C° v největších parnech.
    Jestli má někdo hluchýho prarodiče, tak mu může pořídit super radiátor na zimu :o)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    kdyz nad tim premejslim, mam tam i nejakej relativne slusnej odtahovej motor a vetrani, a mistnost kde jsou zasuvkya pojistky na tusim asi 10 kw.
    Takze by fakt stacilo dat tam klimosku, racky a hura vpred :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    JACQUES157: Programovani poolu nerozumim, ale jestli jde o to umistit HW, tak mam tak .. 1000 - 3000 m2 podlahovy plochy, zalezi jak moc by to bylo zajimavy.
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    OTAVA: bys tam mohl udelat takovej mensi nyxpool)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ( muj rig tam pujde tak za 14 dnu az topostavim a odladim :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam