• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HOUMLES: Patrně neexistuje. Jediná verze, co jsem našel, je zřejmě scam, protože antivirus na to řve a má divnou velikost.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BORGDOG: jestli mas wokna tak binarky muzes stahnout tady http://www.sendspace.com/filegroup/8zDemD5cg2zF1eoObCL4z9%2BC2GP2bdrCdwbWb8O0Z4eNzR%2FrqUjyRw
    to je ofiko link z maxcoin twitteru a nemel by tam bejt zadnej virus..
    kazdopadne to mas jenom na penezenku a solo mining kterej je uz k nicemu a na pool potrebujes cpuminer, ale ten jsem zkompilovanej pro wokna nikde nezahlid (nerikam, ze neexistuje).
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HOUMLES: Fakt nevím, co používáš, mně tu nejde nic. :-) Ale přeju ti, ať vyděláš... já holt počkám na další, tohle mi přijde úděsně zprasené a holt nejsem "linuxák."
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BORGDOG: ja to mam normalne z gitu pullnuty a funguje mi to ..a klienta z jinyho webu v binarce bych fakt nestahoval :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HOUMLES: Z Githubu se ani nedá stáhnout ten údajně opravený klient a na Minera řve antivirus, že je tam trojan. Tohle je fakt krásná reklama na kryptoměny...
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    F0B1C: Rád bych poradil, ale s 290x nemám zkušenosti, chce to prolézt litecointalk, nu...navíc co karta, to originál, víšjak :o)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    TOMO_ZA: Jestli chceš konkrétní přesné číslo, tak moje spotřeba je momentálně 1220W za 4x R9 280x Vapor X Sapphire, MB Asrock extreme4 a Sempron něconěco, nevím přesně (proc není důležitý), Karty jedou +- 745Kh/s stabilně.
    F0B1C
    F0B1C --- ---
    BLOODRAT: jj jsou to 290/290x a stale se nemuzu zbavit pocitu, ze nejedou na 100%, i kdyz to dosahuje cisel jako na litecoin mining wiki... zvlast ty 290x, protoze rozdil hashrate oproti 290 je naprosto marginalni... tak prvni co resim je optimalni teplota kvuli throttlingu
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    TOMO_ZA: Spíš bych se zeptal přímo na ltctalk aktuálních majitelů, protože spotřeba se liší jednak podle výrobce karty, druhak podle vytížení, zatřetí podle taktu a voltáže - to je spousta proměnných které ti ve výsledku u čtyřkartového riga můžou hodit 250W plus nebo minus.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    F0B1C: Ty R9 se dost liší podle typu, a něco jiného je normální pro 280x a něco jiného pro 290x.
    Jinak 5000+ rpm mi přijde dlouhodobě hodně i pro 290x, raděj bych zvážil umístění riga do chladnější místnosti nebo přídavné ventilátory (já mám osazeného riga čtyřmi arctic coolery navíc, fan auto, target temp 68°C, stabilně 3000+- rmp).
    Záleží jaksviň i na typu biosu karty, u 280x se ti u určitých typů brutálně propadne hashrate pokud teplota přeleze 70°C. Ale na druhou stranu 290x prý nemají problémy s teplotami mezi 85-95°C - údajně. Já osobně bych to dlouhodobě nepokoušel.
    TOMO_ZA
    TOMO_ZA --- ---
    zdar mal by som dotaz, ake mate skusenosti so spotrebou grafik, ide mi hlavne o ofiko udavanu vs. skutocnu pri miningu, da sa na udaje vyrobcov spolahnut?
    F0B1C
    F0B1C --- ---
    Jinak ohledne GPU... jakou strategii volite pro rychlost vetraku? Myslite ze referencni vetraky na R9 jsou schopny ustat 100% vykonu - pres 5000 rpm nejak dlouhodobe? ja bych nerekl... mam nastaveno 85% ale rikam si, zda to kvuli 80-85 stupnum celsia neprovadi throttling
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    MRDAC_BEDEN: jenom na 3 xeonech, moc sanci tomu nedavam, ale na quick profit je to dobry
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    HOUMLES: cim to tezis?
    F0B1C
    F0B1C --- ---
    HOUMLES: hmm diky... tak asi nic.. stejne zprovoznit to tam by bylo na pul dne :/
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    F0B1C: mno at to rikam nerad, tak aktualne ted se nejvic vyplati tezit maxcoin na poolu :)) ale buhvi jak dlouho ta cena vydrzi...
    jinak nedavno sem nekdo postoval nakej link a tam vychazel nejlip memorycoin ... tak jsem to teda zkusil a vubec mi to vyhodny neprislo, podle me je nej primecoin dlouhodobe.
    F0B1C
    F0B1C --- ---
    HOUMLES: mel bys pls nejaky doporuceni co dat tezit tak na tyden dva na CPU, v tomhle se vubec neorientuju, mam nejaky zbytek kreditu na heroku z dob kdy jsem tam provozoval fb apps a nakonec to nechci davat na maxcoin
    B3DA
    B3DA --- ---
    BLOODRAT: no a stejne me nenapadne nic lepsiho nez zjistit jestli to neni cokolada :)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Nemůžete říct, že vás nikdo nevaroval. Aneb staré kočičí přísloví které se sem teď moc hodí říká: pokud něco vypadá jako hovno, smrdí jako hovno a lidé vám říkají, že je to hovno - pak to s nejvyšší pravděpodobností bude hovno: D
    B3DA
    B3DA --- ---
    HOUMLES: supr. nejdriv nestihnu ze to jde i cudou a necham gtx valet pod stolem a pak mi celou noc jede cpu knicemu. napoho. a to me vcera trvalo pomerne dlouho abych se premluvil k tomu do tohdle jit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam