• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    kdo by mel zajem, tak v paralelnim polis bude 16.12. o bitcoin miningu prednaset Honza s Pavlem.. dva typci, kteri se staraji o chod Slushpoolu (Honza dela infrastrukturu a Pavel je head developer)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MIKE23: Koukal jsem, ze vyteznost od zari ani tolik neklesla - s 450 khs grafickou kartou to vydela nakych 20 korun mesicne. :)
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    F0N: viz nástěnka, konkrétně třeba já jedu na http://wafflepool.com
    F0N
    F0N --- ---
    mozte mi poradit ci sa da teraz este nieco tazit - bol som out par mesiacov a vsetky moje stare pooly vyzeraju byt zatvorene - je este nejaka kryptomena co sa da tazit grafikou?
    B3DA
    B3DA --- ---
    vultr se mi tak líbil, platba v btc, není třeba na sebe nic prozrazovat ani připojovat cc.. ale..

    trvalo jim 4 dny než mi to zkrouhli na 1/4, hajzli..
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    taj se muzete podivat na betu novyho slushpoolu;)

    Homepage – mining.bitcoin.cz
    http://beta.mining.bitcoin.cz
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    Zkusim otestovat tu jejich CZC smenarnu ... uvidim, co z toho vyleze ;)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MORPHLER: tak mam cpu naplotovano cca 400GB (jde to pomalu, za noc udelam jen 130GB a pres den to delat nemuzu, pac bych nemohl pouzit komp), ale uz to sype kolem 500 BURST / den
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    REASON: v cem potrebujes navigovat? https://bitcointalk.org/index.php?topic=731923.0 stahnes klient, vytvoris ucet, stahnes tezici program u ktereho je i cpu ploter, vytvoris ucet/adresu, naplotujes disk, nakonfigurujes tezic a jedes... klidne se doptej na konkretni detaily.
    REASON
    REASON --- ---
    MORPHLER: a elektriku mam zadarmo :D
    REASON
    REASON --- ---
    MORPHLER: no ako na to pozeram som stoho jelen .. vedel by si ma nejak vynavigovat :D ?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    REASON: kdo vi :) ale nijak vyrazne to nic nezere, tak proc ne..
    REASON
    REASON --- ---
    MORPHLER: ma to zmysel tazit ?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    B3DA: dik zkusim. mam to vse plotovane tim gpu.. tak to zkusim nechat udelat cpu pres noc.
    B3DA
    B3DA --- ---
    E2E4: tak příprava chce výpočetní výkon a pak už jede jen java miner náročnej na ram :) je i c++ miner ale co jsem tak pobral, čte plots pomaleji.. usb 3 stačí
    když plotuješ pár TB, je to na chvíli, no, i5 generuje cca 5k nonces/s, 280x kolem 17k/s a do 200GB prostoru se ti vleze 800 000 noncí..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    B3DA: a je to náročný na CPU/GPU nebo jen na diskspace ? Je to náročný na rychlost toho diskspace ?
    B3DA
    B3DA --- ---
    E2E4: v podstatě cpu nebo teď už gpu vytvoří soubory plný noncí v určitym rozmezí spočítaný podle passphrase tvýho účtu.. čim větší kapacitu ty soubory maj, tim víc noncema se miner každý kolo hrabe a o to větší pravděpodobnost že dá blok. miner ti vrací deadline, za kterou je schopen vyřešit round při nejlepší nalezený nonce.. velmi zjednodušeně.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    B3DA: OMG WTF plotování? můžete mi to někdo vysvětlit jednou větou, než si přečtu nějakou dokumentaci?
    B3DA
    B3DA --- ---
    MORPHLER: mohl bys mít špatně naplotováno, neměl by být s tou kapacitou problém nacházet v řádu dní, občas i hodin.. plotovals gpu? tenhle bug vim že nějak probíhal, některý drivery s některym kernelem v gpu plotteru sice tvořily soubory, ale full of junk nonces.. jestli máš fakt deadlines furt takhle, zvážil bych přeplotovat (měl bys to mít přez noc i na cpu..)

    roli by mohlo hrát, jestli je to usb 2, že miner nestihne přečíst celý plots včas, tim pádem odešle jen horší deadline který je schopen stihnout do konce kola (obvykle těch sharů pošle do konce kola víc než jeden, s postupně se zkracující deadline)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    B3DA: desitky tisic let, ale vcera to byly stovky. prepl jsem to ted na ten EU, tak uvidime. nejake tipy na paramatry? Muze hrat roli rychlost pripojeni disku? (jeden mam treba jen na usb ramecku..)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam