• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Potřebuju poradit. :-( Zadařilo se mi ulovit v aukci 9 ks. Zeus Blizzardů i ze zdroji za celkem málo prachů. předevčírem jsem to smontoval, nahodil na Raspberry Pí a Mineru, a zapnul Nicehash. Na poolu mám průměrně 11,54 MH/s, Rejected Rate 0. Bohužel mi ale Minera pořád ukazuje víc jak 90% HW chyb, a ať dělám co dělám, nedaří se mi to srazit. Jedu na jejich CGminer Dmaxl Zeus Fork (jiný se mi nepodařilo rozchodit, není schopen ty Blizzardy detekovat) a jako spouštěcí scrypt mám:

    --scrypt --zeus-chips 6 --zeus-clock 328 --scan-serial /dev/ttyUSB0 --scan-serial /dev/ttyUSB1 --scan-serial /dev/ttyUSB2 --scan-serial /dev/ttyUSB3 --scan-serial /dev/ttyUSB4 --scan-serial /dev/ttyUSB5 --scan-serial /dev/ttyUSB6 --scan-serial /dev/ttyUSB7 --scan-serial /dev/ttyUSB8 --no-submit-stale

    Změny Clock frekvence jsem zkoušel nahoru i dolů - pod 320 zásadně klesne výkon a nad 340 začnou minery padat.

    Napadá někoho zkušenějšího, co bych ještě mohl vyzkoušet, anebo to mám nechat, jak je???
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    repast ASICu na prodej, treba nekoho zajima...
    [ ARAGONIT @ tržiště / počítače a elektro / počítače ]
    BUGER
    BUGER --- ---
    CPU Core i5-4570 3.20 GHz 6MB L3 LGA1150
    BUGER
    BUGER --- ---
    Dneska sem tezbou bitcoinu propalil 4pinovou atx prodluzku mezi zdrojem a zakladovkou....

    Pustil sem CPUminer (vim ze to nema smysl takhle tezit, ale pouzivam to jako zatezovy test na nove kompy) a po chvili smrad a reboot kompa... a prodluzka mezi 4pinem ze zdroje do desky propalena :-)

    Tak sem to zkusil na druhem stejnem kompu a opravdu uz po par minutach byla prodluzka pekne zahrata... takze du shanet nejakou fortelnejsi... pac to co mame ted ma dratky vyrazne tenci jak ty co dou ze zdroje :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    NOIZER: Jediné, co mě na tom překvapuje je, že to trvalo tak dlouho.
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    Bitcoin Cloud Mining Service Collapse Exposes Customer Data
    http://www.coindesk.com/bitcoin-cloud-mining-collapse-data/
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    Ma nadstandartni zarucni dobu.. Zarucuje dobry prodej i po case :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CUBBA: ten mam taky jeden v krabici, sem netusil, ze sou jeste tak drahy. me jel 15mesicu nonstop a rikal sem si, ze bych za nej mohl chtit tak petikilo a von i litr by byla velmi pratelska cena :P
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: verim, nam zkoncil podobne zdroj na butterfly... Sekl se vetracek a jelikoz to nemelo zadnou tepelnou ochranu (nechapu, ...), jelo to dokud se tranzistory nezahraly tak, ze to zkoncilo presne jak popisujes... Natavena krabicka, v miste kde byly tranzistory ohorela, misto tranzistoru jen zbytky nozicek a rozstreleneho plastu, smrad.... Nakonec se mi ho podarilo opravit, krom tranzistoru a vetracku shorely pokud si to spravne pamatuju jen nejake odpurky a pojistka, ... a BFL se dalo napajet i z PC zdroje ...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BUGER: Ono to fakt vybouchlo, nejenom přestalo fungovat - kryt byl viditelně zkroucený žárem a ohořelý, smradu jako v hradu. A protože jsem to měl na stole blízko kompu a plno papírů okolo, fantazie mi ihned začala vykreslovat barvité obrázky toho, co se mohlo stát, kdyby k tomu došlo v noci a leželo to třeba o kousek dál... i proto jsem nějak neudržel nadhled. :-/
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: aaaha
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BUGER: Ne, ale konektor byl na straně toho adaptéru a já pitomec jsem v návalu emocí a za vybraného slovního doprovodu ten krám rovnou vyhodil - aniž bych se uráčil domyslet, že ten drát s konektorem můžu ještě potřebovat. :-(
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: aha ja myslel ze by ti stacil zdroj a pouzil by jsi kabely z toho "vybuchleho" - hadam, ze kabely asi nevybuchly :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BUGER: Mělo by to být 12 V/ 5 A ale problém je s tím konektorem - není to "normální" rozměr, ty běžné (nebo aspoň ty, které mám) na to prostě nejdou nasadit. Proto sháním nějaký přímo určený k tomuhle typu, anebo od někoho, kdo mi může na jisto potvrdit, že s tím Blizzardem X3 funguje.
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: Ahoj, jaky proud dava ten zdroj? Nejake 12Vtove mam...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Mimochodem, když už jsme u toho, měl bych prosbu na případné těžaře. Neměl by tu někdo k prodeji tenhle napájecí zdroj (včetně kabelů s koncovkami): http://www.minereu.com/products/industrial-psu-with-6-12v-dc-power-head-for-g-blade-zeus-blizzard případně alespoň původní napájecí adaptér pro Zeus Blizzard X3? Bohužel mi původní doslova vybuchl, miner nechci zahodit a kupovat zdroj úplně nový za tuhle cenu se mi nechce, nehledě na to, že nevím, zda je ten e-shop spolehlivý. Zájemci prosím pište do pošty, ať tu nespamujeme, určitě se domluvíme.

    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    FRONEMA: Obtížnost. Jednoduše řečeno, čím víc lidí těží, tím větší je obtížnost, respektive šance, že na tebe připadne nějaký "podíl z kořisti." A naopak. Takže paradoxně, čím víc lidí vypne minery, tím lepší pro ten zbytek. Když se bitcoin kurz propadl, hodně lidí se na těžbu vykašlalo, a obtížnost klesla. Teď jde kurz nahoru a zas stoupá. Ale to neznamená, že to zítra nemůže být jinak, anebo že kurz nevyletí třeba na dvojnásobek a pak se těžba opět vyplatí i při vyšší obtížnosti. Nedá se to říct. Výpočty z hlediska okamžité návratnosti TEĎ jsou spíše pesimistické, ale to nepočítá s možnými vývoji v budoucnu.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BORGDOG: IMHO ten Litecoin pujde zase k jednou dolaru.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    A dávám na zvážení, jestli by nebylo momentálně výnosnější jet spíš něco na bázi Scryptu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam