• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    BUGER
    BUGER --- ---
    par slibeneych fotek (zatim jen ty z fotaku)

    antS3board01.zip | Ulož.to
    http://uloz.to/xDjWPrQ6/ants3board01-zip
    BUGER
    BUGER --- ---
    !!! Prvni uspech - modifikoval sem zdrojaky cgmineru aby komunikoval stejne jako s ant U3 ale pres PL2303 (ant U3 normalne komunikuje pres CP2101, ale ten nemam) a helemese podivejmese, ono to neco udelalo.

    Evidentne to zacne hashovat jen na jeden z 11ti pripojenych chipu a to U6 (nevim proc zrovna tenhle), zacne se zahrivat, a to pomerne rychle a hodne, protoze tam mam jen provizorni chladic, takze sem to zatim mel nahozene vzdycky tak 5sec (a proto jsou na screenshotu posledni 4 radky chyby - jednou rukou sem kontroloval teplotu U6, druhou mel na vypinaci a tak sem mohl PrintScreen zmacknout az jak sem desku vypnul), kazdopadne zahriva se jen ten jeden a kdyz mu odpojim napajeni, prestane cgminer desku detekovat... Nic cigaro a postel, zejtra je taky den, kazdopadne mame radost :-)

    BUGER
    BUGER --- ---
    takze vcera sem preadresoval to prvni BM1382 (U4) na adresu 0, ale stale to po pripojeni do anta ukaze 1 nefunkcni asic (namisto 16ti nefunkcnich kdyz tam ta deska vubec neni), ale buh vi jak funguje ten PIC v ANTovi, zkusim s tim komunikovat primo z cgmineru podobne jako komunikuje s ANT U3 (tj pres USB to UART), asi nejspis pomoci tohoto:

    cgminer-ckolivas/usbtest.py at master · nicehash/cgminer-ckolivas · GitHub
    https://github.com/nicehash/cgminer-ckolivas/blob/master/usbtest.py
    BUGER
    BUGER --- ---
    clovek si musi s necim hrat
    BUGER
    BUGER --- ---
    do vsech sem nacpal tichy vetracky, takze se u toho da i krasne spat...
    BUGER
    BUGER --- ---
    jinak aktualne topim uz asi mesic temer vyhradne minerama... 1x S3, 1x S3 ze ktere jede pulka, 1x KNC saturn (2 asicy) - teplota 19 - 21, ale je to malinkej bytecek 1+0 :-)
    BUGER
    BUGER --- ---
    zajimalo by me podle ceho ten cgminer psali
    BUGER
    BUGER --- ---
    napadlo me to pri zkoumani zdrojaku cgmineru, ze kterejch mimochodem de asi jako z jedinyho pramene (zdrojaky ostatnich mineru podporujicich ANT U3 by asi taky poslouzily) zjistit jak poslat BM1382 data a nastavit frekvenci... jejixch slavnej datasheet o tomhle jakozto vubec o cele komunikaci mlci
    BUGER
    BUGER --- ---
    btw vcera me napadla takova myslenka - pri tezbe mineri vezmou blok, zkousi menit nonce od 0 nahoru a zkousi hashe... Jenze cele to funguje tk, ze tem chipum trva propocitat vsechny nonce placnu 100ms, jenze minig SW do chipu nacpe novej blok vzdycky rychleji nez stihniu dopocitat predchozi, tj treba po 90ms, aby nedoslo k tomu ze chipy stoji a nepocitaji (cimz by sel pochopitelne dolu hashrate)... takze vlatne k upne nejvyssi nonci se nikdy nedostanou.... co napsat miner ktery naopak pojede nonce odshora - nemel by vyssi sance na uspech? mel by nekdo cas sosnout data treba z blockchainy a vzit treba 1000 bloku, jejich nonce a overit, zda tam "vysoke nonce" opravdu nejsou zastoupeny mene?
    BUGER
    BUGER --- ---
    VYHULENY_UFO: fotek mam celkem dost, jak bude cas tak to sesypu (neco je v telefonu, neco ve fotaku, meyi tim sou dalsi fotky jinejch veci, klasika...) a dam to nekam asi i celou tou story :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    BUGER: nemohl bys z te operace udelat par fotek... ? :D
    BUGER
    BUGER --- ---
    s3 hashboard story continues....

    promesil sem zapojeni pinu addr0-7 a smod asicu (kde je g tak sem to nemeril ale odhadl):

    # - 76543210
    U2 - 00000000
    U3 - 00010000
    U4 - 00100000
    U5 - 00110000
    U6 - 01000000
    U7 - 01010000
    U8 - 01100000
    U9 - 01110000
    U10 - 10000000
    U11 - 10010000 g
    U12 - 10100000 g
    U13 - 10110000 g
    U14 - 11000000
    U15 - 11010000 g
    U16 - 11100000 g
    U17 - 11110000

    smod=0 vsude

    takze puvodne controlboard komunikuje s U2 s adresou 0, ted po predratovani ale komunikuje s U4, ktery ma adresu jinou, coz muze byt duvod proc pak hlasi ze chain obsahuje jen 1 nefunkcni asic (namisto 16ti nefunkcnich, ktere to ukazuje kdyz tam ta deska vubec neni zapojena).

    Zitra zkusim skalpelem odriznout ADDR 5 U4 a prepojit ho na GND, tim ziska adresu 0 a mozna by mohl komunikovat...
    URBI
    URBI --- ---
    BUGER: aa tak to jsem zmastil, pardono. Ale to se nejak vstreba
    BUGER
    BUGER --- ---
    URBI: akorat to psal PANPIPE a ne REASON :-)
    BUGER
    BUGER --- ---
    URBI: no vida, to by klidne slo
    BUGER
    BUGER --- ---
    BTW skoda ze nekdo predemnou sundal ty dva chipy tak, ze utrhal i pajeci plosky, nebylo by nic jednodussino nez ty chipy prehazet tak, aby byly zaplneny vsechny od prvniho a chybely ty posledni, pak by asi problem s adresama nebyl, bohuzel zrovna na pozici prvniho chipu je to hodne spatnyy
    URBI
    URBI --- ---
    REASON: zdarec, 16.1 valim do prahy, tak bych moh ten miner vyzvednout predat id Buger, zname se dobre, takze by stim nebyl problem.:)
    BUGER
    BUGER --- ---
    PANPINE: Co s nimi je? Nejezdis do Brna?
    BUGER
    BUGER --- ---
    REASON: zeus tzn 1.5Mh/s scrypt cca 40W? Co treba 0.03 BTC, at je nejaka sranda?
    BUGER
    BUGER --- ---
    Takze deska po pripojeni k ANTu opet nejede, ukazuje teplotu a 1 nefunkcni ASIC - uplne stejne jako pred sundanim U3, nicmene zmizelo pretizeni 1.8V zdroje

    Zajimave je ze kdyz v antu ta deska neni, ukazuje 16 nefunkcnich ASICu (a pochopitelne neukazuje teplotu), kdyz ji pripojim ukazuje teplotu a 1 nefunkcni chip.

    Mam podezdreni, ze PIC v ANTu se pokusi zakomunikovat s prvnim BM1382 chipem, ktery ale na me desce chybi, to se nepovede, ale zaroven nejaka komunikace probehne (aka report od zbytku chipu ze tu zadny s takovou adresou neni?? - jen uvaha) - to ostatne de i videt na seriaku - viz dal, PIC uz dalsi adresy nezkousi a nahlasi jeden vadny ASIC.

    Chtelo by to popis komunikace s tema BM1382, v datasheetu co ma na webu bitmain (tj ten co tu postoval tusim UFO) neni popis komunikace vubec, co tam je je popis vyvodu toho ASICu a z toho je videt, ze ma 8 adresovych pinu (AD0-7) = 256adres, coz zrejme souvisi s tim, ze jich lze zretezit az 256 - a kazdy pak ma adresu jinou a tim padem lze komunikovat s kazdym konkretnim chipem... Nebo budu muset projit zdrojaky cgmineru? Pripadne popis ICARUS protokolu - protoze co sem se dival zbezne do toho cgmineru, je tam podpora napriklad antmineru U3 (coz jsou stejne ASICy pripojene prave primo na seriak via USB) prave pres ICARUs driver...

    Dal jsem zkusil pripojit ten hashboard pres PL2303 (coz je prevodnik USB -> UART, podobne jako CP 2120 v antmineru U3) a level shift na 1.8V k PC a spustil cgminer - na LEDkach co jsou na tom prevodniku bylo jasne videt, ze cgminer neco poslal do toho hashboardu a ten asi za 0.5s odpovedel - nicmene cgminer zahlasil ze nenasel nic. Takze nejaka komunikace probiha, nicmene se ani nedivim, ze to nefungovalo, protoze

    - sem ten cgminer nainstaloval v buhvijake verzi, ktera dost mozna ani nema zaplou podporu icarusu / u3, byly uz 4 rano
    - spoustel sem ho uplne bez parametru, jen sudo cgminer
    - nevim zda cgminer take neocekava ze adresy chipu pujdou pekne po sobe
    - byly uz 4 rano a uz sem nad tim poklimbaval, takze byl nejvyssi cas vypnout zdroj, kompl, zhasnout a zalehnout, jinak by se mohly dostavit defekty typu z ruky vypadly sroubovak na zaplou desku a podobne

    Protoze vrtat s obsahem PICu v antovi se mi moc nechce (navic programovani PICu neovladam), zkusim se zamerit na rozjeti te desky pres cgminer a USB, protoze pokud pripojim 4 chipy, vytvorim vlastne ant U3 (akorat bez moznosti menit SW Vcore) tzn by pripadna uprava cgmineru nemusela byt tak velka:

    bude treba
    - najit spravnou verzi cgmineru ktera urcite podporuje Antminer U3
    - zjistit zda se da pouzit PL2303 misto CP2120 bez rozsahlych uprav cgmineru - prakticky se prodavaji oba ke stejnemu ucelu a PLko ma byt stabilnejsi, hlavne ho mam doma, kdyztak koupit CPcko, aukro asi 50Kc
    - zjistit jak je na tom cgminer a adresovani chipu, vubec cely ten komunikacni protokol by se hodil z tech zdrojaky vylouskat, nebo idealne nejde najit popis

    Jinak samozrejme zmenit adresy tech chipu "po HW strance" asi moc nepujde, protoze ty cesticky k tem pinum jsou vicemene pod temi chipy, takze nehrozi spoj treba preskrabnout a zapojit jinam... grrr, nicmene v datashhetu od bitmainu je zminka "Support hardware addressing and software addressing" - takze to ma mozna nejaky command, kterym se da adresa chipu nastavit???

    No kazdopadne pekna hracka :-)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam