• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    ZELENY_CAJ: slyseli, tezili, dnes bys musel narvat penize do disku v radu desitek TB ktere to pak realne zabere... a nevratilo by se ti to asi...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    VYHULENY_UFO: z moji zkusenosti to co pisou docela sedi. rx 480/580/570 nesezenes (uz ani s 4GB pameti, natoz s 8) je na ne doslova tisice predobjednavek (jen v mem okoli vyssi desitky karet objednanych), ja ted koupil dve 1080ti protoze i ty se zaplati za par mesicu tak proc si je na hrani nekoupit a na rozdil od tech amd jeste jsou (ale uz i tady klesaji zasoby i tech, model co jsem bral uz taky neni) kamos ted bude na tezebni rigy asi brat desitky 1080 bo stoji "jen" 15K....
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    slyseli jste nekdo BurstCoinu? Mel by mit specialni tezebni algoritmus, ktery vyuziva storage. Zaroven staci slabe pripojeni na net, nepali se energie.. libi se mi ta vize.
    Burstcoin - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Burstcoin

    Kdyz vidim jak vsichni cpou penize do "eth" karet, uvazuju jestli se nevyplati pise zacit kupovat HDD pro "storage" coiny.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MORPHLER: to jako fakt? :D
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    Situace s grafickými kartami je katastrofální – v obchodech není skoro nic. Chystají speciální karty - DDWorld.cz
    http://www.ddworld.cz/...e-katastrofalni-v-obchodech-neni-skoro-nic.-chystaji-specialni-karty-2.html
    2ND
    2ND --- ---
    Ja chtel koupti tri Radeony 580 a totalni smula... daji se vubec nekde koupti grafiky ted? co delaji lidi co chteji grafickou kartu na grafiku ??
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Těžební karty s jádry Pascal | Diit.cz
    http://diit.cz/clanek/tezebni-karty-s-jadry-pascal
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    ZVIRATKO: jo jo, modra velryba vladne svetu .. a taka kontejnery ;)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    T3127: https://www.servethehome.com/monero-mining-on-linux-made-easy-with-docker/

    kdyby to nebylo tako jednoduchy tak jsem to ani nedelal, ale kdyz je to jeden command...
    B3DA
    B3DA --- ---
    T3127: o pár postu níž..
    T3127
    T3127 --- ---
    ZVIRATKO: a jakou appkou to tezis? Existuje nekde najaka stranka stranka s benchmarkama procesoru, kde bych nasel kolik to bude tezit? Mam volne nejake Opterony
    GATSUNGA
    GATSUNGA --- ---
    ZVIRATKO: Ve vysledku je to docela jednoduchy, to jo. XMR je fajn. Mam ho dlouhodobe nejradsi. Hlavne se tesim na dalsi development okolo, kterej ty mene jen pomuze.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    GATSUNGA: jeden command a tezim :) jinej duvod nebyl. A ta mena je mi docela sympaticka...

    GATSUNGA
    GATSUNGA --- ---
    ZVIRATKO: mas nejaky konkretni duvod proc zrovna Monero?
    B3DA
    B3DA --- ---
    ZVIRATKO: tak treba tohle se asi da pouzit - ma to 1x 6pin, TDP 90w.. ale uz i tyhle radeony celkem zdrazili, jen posledni zhruba +10%
    `hodne zajimavy` bych asi uplne nerekl, ale v ramci toho, co se dneska jeste da koupit bez dlouhych poradniku je to pouzitelny..
    muzes cekat, jestli se objevi neco zajimavejsiho na bazarech/aukrech, ale tedka je to dost predrazeny a rychle pryc
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    B3DA: podle datasheetu do toho jde Quadro M4000 - tzn. 120W s jednim 6-pin napajenim.
    Mam v krabici zdroj co mi zbyl z Antmineru (Corsair RM750), problem je ze ten komp ma atyp konektory. Redukci jsem koupil (snad kompatibilni) ale bojim se ji pouzit, je to trochu divoky (napriklad disky se napajej z desky) a nerad bych resil magic smoke :)

    pokud mi poradis neco hodne zajimavyho (co maj skladem v alze ;)) tak to asi risknu, ale radsi bych zustal u neceho co nemusim bastlit
    B3DA
    B3DA --- ---
    ZVIRATKO: hmm sorka prehledl jsem.. no, ale to je podobny - ty rx460 daj cca 12MH/s na eth, ale s 4gb pameti je otazka jak dlouho jeste pujde eth tezit
    kolik mas rezervu na zdroji jsi konkretne nenapsal, pocitam ale ze tech cca 70w asi mas..
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    B3DA: rikam ze chci tezit ethereum, monero ted tezim na CPU a je to rozhodne efektivnejsi nez na grafice (kdyz na to prijde tak na serveru mam 800H/s a sezere to ~150W)
    B3DA
    B3DA --- ---
    ZVIRATKO: resp. mrkni sem (puvodni verze vypada nejaka nakazena, nebo proste jen redirecti na nahodny hovna)
    B3DA
    B3DA --- ---
    ZVIRATKO: nejaka rx460 se v 4gb sehnat snad jeste da, nic to nezere, ale taky moc nehashuje :) pocitej cca 300H/s na moneru.. nebo si stoupnout do fronty na nejakou 570/580, coz muze trvat docela dlouho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam