• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    KOCOURMIKES:
    Ale cenu sleduju na https://www.coingecko.com/en/price_charts/bismuth/usd a pokud bude stoupat tak jak doted, tak bude tezeni ETH prekonany o mnoho vic a jeste rychleji.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KOCOURMIKES:
    Nemam tuseni, neprodavam ho.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    ROMANICAK: na jake burze se da prodat BIS Bismuth ?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    A ted porovnani BIS na NV1080ti (jinej stroj):
    Vykon je asi 3,4 BIS denne pri 350W (=8,4KWh), to je cca 357,- denne (pri cene 5USD). Po odecteni nakladu na elektriku je to zisk cca 315,- denne.

    Jenze na tomhle stroji se pracuje a tak ten skript nemuze jet porad....tak aspon v noci :-)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    A ted porovnani s ETH:
    Tezim ho pouze na 4xRX580, spotreba 670W(=16,08KWh), 0,1ETH mam za cca 7 dni, to dela 0,0142 ETH denne, coz je cca 300,- (pri cene 1000USD). Po odecteni nakladu na elektriku je to zisk cca 220,- denne.

    Tezeni na 4xRX580 BIS:
    Spotreba 500W(=12KWh), vytezim cca 4 BIS denne, to je cca 420,- denne (pri cene 5USD). Po odecteni nakladu na elektriku je to zisk cca 360,- denne.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ONDREJCERVINKA:
    Me ta SIA prave taky nejak nesla, tak jsem zvolil DCR a jsem za to rad. Cena mezitim stoupla masakrozne.
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    tezite nekdo na nanopoolu sia coin? zkousim to ted v dualu s etherem, ale prijde mi, ze tam jen palim elektriku.. blok najitej prumerne za 3hod cca, vyplati se to vubec?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    CZARES: Tedy ano, i kdybys pripojil za deset let, postupne se ti objevi vsechny transakce.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CZARES: ve walletu mas ulozeny privatni klice k adresam.
    CZARES
    CZARES --- ---
    Ahoj,
    mám jeden teoretický dotaz. Chtěl jsem se zeptat, jestliže mám nějaký wallet jako software stažený na HDD a odpojený od internetu, jsou mince uloženy přímo v tom walletu nebo se to jen promítá do walletu ze serveru? Pokud bych popřípadě těžil a wallet měl na externím HDD bez připojení k netu, odeslali se mi z poolu mince, tak po připojení HDD s walletem k internetu a aktualizaci blockchainu se mi coiny normálně připíšou? Vím, že každý coin funguje individuálně a že to možná nebude možná říct nějak obecně.

    Děkuji za odpověď :).
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ROMANICAK: jo promin, pak kdyz sem na to koukal tak sem si vsim, ze to neni cryptonight..

    se svejma rxkama sem delal biosmod a Vcore na 940, mem 2150 a core na 1200. eth delaj 29,5-30,5MHs. Nastavil sem s tim uz takhle druhej rig a zda se to stabilni
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    ONDREJCERVINKA:
    Tak ted koukam ze spotreba na to rigu s RXkama je jen 500W, karty se flakaj. Miner fakt neni poladenej nejak.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ONDREJCERVINKA:
    Cryptonight je jako stejnej i u toho bismuth jo? Jaky mas nastaveni a jakej miner?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ONDREJCERVINKA: Proto zatim tezim na tom druhem pool kde je jenom 3%
    Nicmene oba minery pro GPU jsou dost nestabilni. Budu si s tim jeste chvili hrat.
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ROMANICAK: hele to je nejaky moc optimisticky ne? proc teda bis neni v whattomine..? koukam ze ten pool ma docela vysoky feecko
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    ROMANICAK: jedna 180ti dělá skoro stejný výkon jako 3x rx580 ? jestli stojí 2,5x víc tak se to vyplatí :-)
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ROMANICAK: ty 580 ti jedou na malo a maj zbytecne velkou spotrebu :) mam 6x 580 8GB a celej rig si vezme 650W pri tezbe cryptonightu, realne udelam na kartu 780-800Hs
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Tak report po cca 10 hodinach tezeni BIS na EggPoolu s jeich minerem:

    Mam jednu 1080ti / 1950+ mH/s na 350W a 4xRX580 na celkem cca 2350+ mH/s na 650W, dohromady teda 4300+ mH/s na 1000W.

    Spotreba za den je 24KWh, coz u me dela 120,- CZK.

    Vytezil jsem 4 BIS (a nejaky drobny), to by delalo rekneme 8 BIS za den. To je pri cene 5 USD/BIS a 21Kc/USD, asi 840 CZK, po odecteni elektriky je to 720 CZK denne. Navratnost ceny HW (73Kkc) je priblizne 101 dni.

    Nikdo samozrejme netusi jak bude stoupat/klesat obtiznost a cena. Ale ted to vypada velmi dobre.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: Ten EggPool miner me hazi mene jak 380 MH/s a pool chce 10%.
    Zatim vyzkousim prvni 3 vyplaty na https://bismuth.acc-pool.pw/
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    Me zas nic neukazuje pokud jsem na vzdalene plose, musim pripojit monitor k rigu :-)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    Hmm, vtipny.

    Nicmene pokousim se najit nekde profitability calculator a nenachazim nic funkcniho
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: U me Afterburner nic netaktuje dokud nespustim neco co ma 3d akceleraci zapnutou: https://ctrlv.cz/PuKZ

    ten skok je potom co zapnu Media Player - z 580 skocin na 670 :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam