• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: No to zalezi na mining pool jak odmenuje svoje minery. Zatim jsem vetsinou tezil podle skore v momente nalezeni bloku.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    Ale na poolech se prece tezi s odmenama za share, block te vlastne vubec nezajima.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    To automaticke prepinani me ani moc nerajcuje, protoze bych se bal ze prijdu o odmeny za block.
    Ten auto exchange je ale zajimava funkcionalita.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TUSIL: Hmm zajimavy, mas nejaky prehled kolik natezis v ramci sily celeho pool? Je to vice nebo mene nez 4 promile?
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GULAZ: je tam samozrejme i BTC, navic ten awesome miner umi tezit i na nicehash poolu ...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Zminujes ze GTX 1070 maji 150W kdyz jedou naplno a na to narazim. Nic vic, nic min.
    ~100W pri tezbe na GTX 1070 neni pro me tak prekvapive.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: pokud tam jde autoexchange do BTC, s rozumnym fee, tak to prubnu.
    Jinak ja to budu vybirat az po natezeni treba 0.1BTC, potem je to prevodni fee docela rozumny.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GULAZ: TDP je maximalni vydej tepla, Boost se vypne po chvili - na spotrebu ve zdi bude mit minimalni vliv, za to na TDP ma vliv velky - protoze meni docasne napeti.

    Clock je v tomhle pripade zavadejici argument.

    TUSIL
    TUSIL --- ---
    A jeste k tomu mining pool hubu, je tam autoexchange do meny, jakou clovek chce. Ja to mam treba do ETH (protoze nad tim zkousim psat nejaky daaps), ale zrovna ten BTC na nicehash mi neprijde uplne idealni na prevod tech malejch castek :)
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: hmm, tak to ten power limit ma solidni vliv teda. Na to taky mrknu. dik!
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    MCKIDNEY: nepouzivam boost?
    ted nevim jestli mi neco neunika, ale oficialni specifikace pro 1070 boost clock je 1683Mhz.
    Kdyz kouknu do monitoring softu tak mi ukazuje mezi 1810-1949 MHz, podle algoritmu:


    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GULAZ: jo, Power limit 80%, core +0, mem +500
    Jede to 120MH/s Ethereum (115MH dual), 1.62kH/s Equihash coz jsou dve veci, ktery to vicemene switchuje za ty dva dny, co to bezi. Ted to jede Equihash a na zdi mam 520W. Upravoval jsem to ale pro ETH, takze pro ten Equihash si s tim asi jeste pohraju. Ten awesome miner umi pres api menit nastaveniv MSI Afterburneru, takze by dokazal taktovat karty podle toho, co se zrovna tezi ... ale samozrejme je to jen v placeny verzi za $170 ... coz nevim, kdy by melo navratnost ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ty hlavne nevyuzivas cele GPU a nepouzivas boost, takze TDP 150W neodpovida spotrebe.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: dik za tip, mrknu.
    Tu spotrebu mas dost malou teda. to je sotva 100W na kartu. obecne ty 1070ky maj 150W, kdyz jedou na plno... to mas podvoltovany?
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GULAZ: ja jedu taky 4x1070, zere to cca 550 (zed) a tezim pres awesome miner na mining pool hub, coz by melo hazet trochu lepsi cisla nez nicehash ... prej :) ale tezim od stredy, takze nemam moc dat k porovnani
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    kdyz uz se tu resi spotreby, tak tohle GULAZ zere 680W (4x1070).
    A vykon presne nenapisu, pac jedu na nicehash a tam se to furt prepina, ale sedi naprosto presne (+3 az +5%) oproti whattomine.com
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    29-29,3MHs mi běhají Nitro RX570 4GB v rigu 5ks 650-670W
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ROMANICAK: ale abych jen nemachroval.. u me osvedcenej postup na dvou rigach s ruznejma 580tkama - pres DDU smazat veskery GPU drivery, pak instalovat blockchain beta drivery, udelat bios mod, tzn memory strap pres polaris bios editor a hnedka kdyz das v claymore -benchmark 1, tak mi karty davaj stock 28,4MHs. Dal uz to muzes ladit jak chces. To co je dole na screenu mi funguje stabilne s hinyx pametma najednicku, samsungy mely pri tomhle nastaveni 30,5 a bezej stabilne druhym tejdnem bez prestavky.

    ty blockchain drivery sou dulezity, kdyz sem mel standartni crymson drivery, nemohl sem se dostat pres 25MHs
    PIGMAN
    PIGMAN --- ---
    ROMANICAK: Stavěl jsem rig s 6x RX580 Sapphire Nitro+ 8GB a všechny běží stabilně na 30-31MHs
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ROMANICAK:
    malo se snazis :) tohle je rig s nejlevnejsima 8gb 580tkama, hinyx pameti. klasickej bios mod a OC pres claymore. teploty sou ted vysoky, protoze nema pusteny vetraky pred kartama


    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SOONIC:
    Hashrate mam 105 na 4 kartach, tzn. kolem 26+ na jedne. 30-31 se skoro nikomu nedari dosahnout. V diskusich jsem to parkrat videl, ale vzdycky nejakej jeden-dva lidi a ostatnim to neslo z ruznych duvodu (znacka/vyrobce pameti na karte treba). Ja se vys nedostanu, pak to bezi nestabilne - tuhne to, nebo (casteji) pametovy chyby, kdyz kvuli ethereu taktuju pamet.

    Mimochodem - 30-31 na 1450wattu, to je rozpocitanejch 181+W/karta. Ja mam 670W a 4 karty - rozpocitano 167W/karta . Neberu ted vubec v potaz ostatni komponenty. Mereno wattmetrem ze zdi. Vychazi mi to dost podobne tim padem.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam