• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    ROMANICAK:
    Taaagze...

    Diky tomu, ze na novych RX580 co mi prisly, nefungoval bios flash, jsem narazil na stranku
    http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-rx-580-8gb-special-edition-hynix-memory-31-mhs/ .

    Tam jsem prisel na to, ze mem strapy, ktery jsem si upravoval v biosu, byly vlastne celou dobu uplne blbe. Zkopirovani strapu z 1750 do 2000 melo minimalni vliv na vykon tezeni ETH, ze stock 22MH/s jsem se dostal nekam na 25-26, coz neni moc. Kdyz ctete po internetu ruzne ze maj lidi i 30-31, tak vas to proste hloda, ze jo.

    Na ty strance nejen ze jsem prisel na to, ze u jedne jedine znacky a typu karet (XFX RX 580 8GB) muze existovat vice vyrobcu pameti (Samsung a Hynix), ale ze dokonce BIOS nemusi byt na tech kartach stejnej! Nekde mel velikost 512KB a nekde 256KB. Nicmene to jeste neznamena ze mate vyhrano - ani biosy z te stranky nesly primo nahrat do mych karet.

    Pomoci AtiWinFlash jsem si stahnul BIOSy ze vsech karet a zjistil jejich velikost.
    Pomoci GPU-Z jsem zjistil u vsech karet vyrobce pameti.
    Postahoval jsem z vyse uvedenyho webu prislusny BIOSy.
    Pomoci PolarisBiosEditoru jsem si otevrel BIOSY z te stranky a zkopiroval hodnoty pro mem strap pro 1750, 2000 a 2250 - tedy posledni tri radky.
    Pak jsem je v tomtez editoru nasazel do BIOSu stahnutych z mych karet - podle toho ktery kam patrily.
    Pak pekne jednu podruhe naflasovat pomoci AtiWinFlash uz upravenejma BIOSama.

    Otestovat vykon a stabilitu - jupiiiii! Na kartach je standardne ted kolem 27-29MH/s a vsadim se, ze najdu nejakej sweetspot v MSI Afterburneru s nizkou spotrebou a zachovanim techto hodnot. Instantni radost!

    Prikladam svoje biosy, kdyby se nekomu hodilo. Nerucim ale nikomu za jeho karty - pokud tomu nerozumite, nedelejte to!

    Donate:
    ETH 0x763742f28db38d1b2D4a0fE4fE3F7b5998c42d79
    BIS e418487ffe35e8b8012a2baf6904ad4fc1eac5a28e5cb05a9c56d305
    DCR DsRp7gWd7HDVRCS7DwiPmN5YUiZApZkqMxW
    LTC LRvvdFEUEdhncHLVwHSXwpxAyAePUBZvaZ
    ZEC t1PsFCwfhmSCaXLQJfrYs3v8PiV3cFrdzxK
    dalsi kdyztak v poste, THX



    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Ethash DAG epoch RX470/480/570/580 FIX !!
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Zas probehlo nejaky ladeni, pozdeji sem mozna dopisu neco vic
    Best BIOS ROM for Sapphire Nitro+ RX 580 8GB Special Edition Hynix Memory 31+ MH/s - 1st Mining Rig
    http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-rx-580-8gb-special-edition-hynix-memory-31-mhs/

    2ND
    2ND --- ---
    MCKIDNEY: to je nesmyslne malo :) taktoval jsi to vubec nejak ?
    Na netu pisou neco kolem 80w ze zdi a 3,7 Sol/W coz mi zase pripadlo az prilis super, tak jsem chtel neco z praxe..

    Ja videl v Alze ze jich maji hodne, chtel jsem jich tak 10-12 vzit misto 1080 ti, akorat Alza omezila nakup na jeden druh karty mesicne, takze opet marnost
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    2ND: Mohl by jsi se dostat k 2Sol/W, Zatim enjlepsi vysledky mam s:
    ZM is an Equihash miner for Nvidia GPUs https://bitcointalk.org/index.php?topic=2021765.0
    2ND
    2ND --- ---
    Tezite nekdo ZEC (nebo ETH) s GTX 1060 ?
    kolik Sol pri kolika watech se z toho da vyzdimat ???
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ty v tom ale maji bordel - obtiznost se resetuje kdyz se zmeni mince na stejnem algoritmu.
    Ted tezi 100 H/s a nereknou my ani kam - zadna z minci to nedostava, ale shares jim normalne posilam.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Za hodinu se nedostal na obtiznost co ocekavam.
    Po restartu workera se vrati zpet na 000100000000000000000000 (Nastaveni hint me nic nezmenilo - ale budu to jeste chvili zkouset.)
    Po prepnuti mince muj worker stale pracuje na te mene rentabilni (Budu sledovat kdy se to prepne ve skutecnosti.)

    No a pokud chcete sledovat vykon vaseho workera na coin/algo switching, tak si ho musite rucne pridat ke kazde minci a otvirat si dashboard na kazde minci zvlast.

    Oproti Slush pool je to UI dost retardovane, ale uvidime jak to bude sypat a fee je celkem nizke.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Add mining pool hub:
    - server zacina s opravdu nizkou obtiznosti - po 30 minutach jsem porad pod tim co jsem tezil jinde.
    - Jeste nemam overene zda si to pamatuje - jinak pri kazdem vypadku bude problem.
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    E2E4: zde MIKE23:
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    E2E4: zkus třeba zde mrknout na profil https://www.nicehash.com/profitability-calculator
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    E2E4: ano dá, ale zisk se pohybuje někde mezi 1-3$ / den.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PYROMANEK: Kde tyhle cisla beres?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    E2E4: Problemy CPU jespotreba, nikoliv vykon. Pri hrani si s optimalizaci ZCash mineru jsem dostal diky cpu extra 10% na muj rig
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    Dal jsem ted z ruznejch zdroju dohromady seznam na rig, kdybyste mi na to chtel nekdo hodit oko, budu rad za pripadny nasmerovani, jstli je tam neco chybi, nebo byste udelali jinak

    6x 1080Ti
    https://goo.gl/UaUNJp
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    E2E4: tezko

    AMD CPU Ryzen 7 1700X @ 4.00GHz
    CryptoNight at 0.61 kH/s
    0.00020689 BTC
    48.73 CZK
    Intel CPU i7-7700K @ 4.70GHz
    Hodl at 0.80 kH/s
    0.00016000 BTC
    37.69 CZK
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MCKIDNEY: Da se vlastne dneska neco tezit na cpu?
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GULAZ: jo, jak jsem psal niz, ladil jsem to pro ETH a tam to nebylo potreba, ale jelikoz zkousim ten autoswitch, tak budu muset najit nejakej sweetspot :)
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: coz je o cca 20% min nez mam ja. Imho tam bude prima umera mezi target power limit a GPU clock. Tudiz by to melo ovlivnovat i tezici vykon.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GULAZ: Dostatecne presny benchmark dostanes na pool. Coz by taky melo byt posledni meritko.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam