• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: coz je o cca 20% min nez mam ja. Imho tam bude prima umera mezi target power limit a GPU clock. Tudiz by to melo ovlivnovat i tezici vykon.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GULAZ: Dostatecne presny benchmark dostanes na pool. Coz by taky melo byt posledni meritko.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GULAZ: gpu clock mam default (+0%), realne okolo 1650MHz
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    MCKIDNEY: jj to bude.
    Mno pokud narust vykonu je adekvatni k narustu spotreby, tak by spis melo bejt vyhodnejsi to "naboostovat". Ale to by chtelo presny benchmarky
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: tech 550W je ok. Ted je mi jasny, ze to dela ten power limt 80%. Jaky mas GPU clock? imho by melo byt nizsi, kdyz mas nizsi power limit...¨
    Jinak sestavu mame v podstate stejnou, jen zdroj mam silnejsi (pac budu pridavat jeste jednu kartu, jestli nekdy budou), polovicni disk a 1riser na 1kabel:D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GULAZ: A to bude i ten rozdil mezi tvoji a TUSIL konfiguraci. Pokud jeho SW pracuje s cilem 80%, tak tech 100W v prumeru odpovida. Zajimava vec to balancovat - pokud resis cenu elektriny.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    ta moje sestava je:
    Zalman ZM1000-ARX (1000W platinum)
    MSI Z270 GAMING PLUS
    ADATA 4GB DDR4 2400MHz CL17
    Intel Celeron G3930
    SSD disk Kingston A400 120GB 7mm
    4x ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 DirectCU III 8GB

    risery pripojeny pres molex rovnou do zdroje (zadny redukce, 2 risery na 1 kabel)

    Kdyz mam u karty nastavenej power limit na 80%, tak je to 120W na kartu, tj. 480W + nejaky drobny na zbytku a zdroji, tak mi tech 550W neprijde nerealnejch, ne?
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    MCKIDNEY: Ted koukam jeste na Power Target status, kterek pri 100% by mel znamenat, ze bylo dosazeno max. TDP (jestli to dobre chapu). Jelikoz mam nastavenej lehkej OC, tak je Power Target nastavenej na max 106%, a tam se to i obcas dostane (a tomu, bych rek, odpovida i zvysenej GPU clock).
    Tim padem realne spotreba imho v norme.

    GULAZ
    GULAZ --- ---
    GULAZ: ehm. Sice ten soft ukazuje Total Power, ale nejak jsem tam prehlidnul (%) :D
    mea culpa.
    nicmene merak ve zdi nekeca...
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    TUSIL: mam, ale vyplej:) ten soft je ASUS Gpu Tweak.

    MCKIDNEY: CPU je nejakej celeron, ten by toho moc nevytezil:) A zdroj mam 1x1200W. Jedu na Win10.
    Jako tech 150W realny spotreby je ok, to maj i ostatni, krom TUSILa teda:) zkusim polaborovat s tim power limitem.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHILDINTIME: Me to prijde jako zajimave, protoze jsem nedavno premyslel jaky je sweet spot pro tezeni v pool - Selsky rozum ti rekne ze vetsi pes mrda, ale ono pak vidis ztraty diky malemu podilu (Narust vykonu v pool neni primo umerny poctu nalezenych bloku za cas.)
    Nakonec jsem zustal spokojeny s 2 promile z Slush Pool ZCASH vykonu.

    Ted chci svuj image rozsirit o Monero a pripadne ten mining hub.
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    MCKIDNEY: pokusy byly [ CHILDINTIME @ Těžení kryptoměn ] :) behem par mesicu si to nejspis zase zkusim (spis pro moje dovzdelani a testovani technologie), ale treba to muzem zase nejak rozjet
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GULAZ: Mas pravdu 80W by melo pokryt zdroj, CPU, Desku i ty risery (pokud teda omylem netezis i na CPU). Taky rozumim tomu ze te to zajima - kurvi to vydelecnost.

    Napada me zda nemas 2 zdroje a pripadne nejaky SW problem - ja treba tezim na W8.1 a na W7 a vidim rozdil i tam.
    PS: 150W na kartu porad spada pod TDP a tak se svet neborti.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    GULAZ: a jakej soft? muzu se kouknout u sebe
    btw nemas v ty zasuvce i monitor, ze ne?:D
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    GULAZ: což odpovídá cca tomu, co jsem tak našel po různí na netu.
    Proto jsem byl prekvapenej, tema TUSILovo 100W...
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    MCKIDNEY: soft mi ukazuje cca. 100W na kartu při těžení. Pak mi ale nj nejde do hlavy těch 670W na zásuvce. Když budu brát že CPU a ostatní bere max 80W (a to jsem prehnal), tak mi to vychází právě těch 150W realnyho příkonu na kartu.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jaka dava to smysl u Nicehash a asi u tohodle hubu - tam kde se tvoje sila prodava zajemcum - pak je odmena konstantni bez ohledu na mnozstvi vytezenych minci.

    No podivam se na to az dorazim domu. Kdyz vidim kolik lidi tady jeste tezi tak se divim ze neni nejaky nyx pool, treba by se ~200 GPU naslo :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: No to zalezi na mining pool jak odmenuje svoje minery. Zatim jsem vetsinou tezil podle skore v momente nalezeni bloku.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    Ale na poolech se prece tezi s odmenama za share, block te vlastne vubec nezajima.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    To automaticke prepinani me ani moc nerajcuje, protoze bych se bal ze prijdu o odmeny za block.
    Ten auto exchange je ale zajimava funkcionalita.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam